Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неподдържан формат или празна SD карта - възстановяване на данни
#1

Здравейте, връщайки се от почивка на която снимах повече с телефона изведнъж се оказа че външната карта е недостъпна за ползване. Съобщението е че или била празна или с  неподдържан файлов формат. Предлага ми да я форматирам- отказах. 
Тествах картата на друг телефон - същото. Сложих я в адаптор и на лаптопа - не се вижда от него. Четох за подобни проблеми из чужди форуми,но не стигнах до някакво решение. То поне да се виждаше от компа ама не. 
Ако някой знае как да си измъкна снимките ще съм много благодарен.
Забравих да кажа, че проблема възникна без да е правено каквото и да е - просто имаше карта и след 10 мин. при опит за показване на една снимка вече нямаше достъпна карта. Не съм я вадил от телефона може би 3 месеца. 

Със стоков РОМ съм - Lolipop последна версия на нерутнат Note 4

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
Аксесоари
#2

Каква е картата? Колко е голяма?
Свали и инсталирай на компютъра ти тази програма: EaseUS Data Recovery (по торентите ще я намериш)
Кажи дали я засича. Ако да, направо й давай да се "възтанови".
Лично съм пробрал, възтановява файлове, но НЕ ФОРМАТИРАЙ картата, какво ти да правиш...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

8 GB  PQI 

Пробвах  EaseUS Data Recovery Wizard Professional v7.0 на лаптопа снощи но без успех - не засича картата.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#4

Картата е умряла. Щом не я засича.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#5

След многократно тестване на различни програми на компа успях да възстановя почти в 100 % данните от картата. Програмата с която успях никога не бях я чувял, но благодарение на добрите руски сайтове я открих. Казва се   Do Your Data Recovery. Опитите бяха многократни с променлив успех, но накрая стана под Windows XP /със седмицата нямях успех/ 
 Сега пробвах да форматирам картата както ми предлага телефона, но се оказа че и той неможе да я форматира- тя ще ходи в кофата, а аз в магазина Smile

Ако модератора реши може да трие темата или да се заключи.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)