Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатления за живота на батерията
#1

Тези , които имат телефона, биха ли споделили впечатления за живота на батерията , сравнена със устройства с подобен дисплей и характеристики?

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
Аксесоари
#2

С използване на WiFi, стациониран на място с лош обхват за да се ползва 3G - 2 дни стендбай с около 30мин, разговори по мобилна мрежа, 10 минути по вайбър. Синхронизирам 4 мейла, всичките боксове, които ползвам (не, че се синхронизират постоянно), ползвам Скайп, Вайбър, Фейсбук + чат, че и там ме търсят. 
Максимално време до отказ - 2 дни (около 40 часа).
Първото зареждане на батерията + всичко, което трябваше да сложа и настроя успя да го закрепи около 10 часа.
Ако не ползвам 3G и WiFi (ама за какво съм го купил) ще изкара и 3 дни.

Съвет - ползвайте по-маломощно зарядно, с оригиналното се зарежда бързо, но и... се изразходва бързо, дори само на стендбай.
Моята информация да не се ползва за сравнение, защото аз не обичам да си играя постоянно с телефона - ползвам го за разговори и когато има причина да го взема - светещ диод за събитие Wink

От краткият ми допир (няколко дни, по-малко от седмица) впечатленията ми от телефона са повече от добри.
Ето една снимка, като в последствие ще кача още, но в друга тема:
[Изображение: z0lSRSv.jpg]
Цитирай
#3

Това за зареждането с по-слабо зарядно е интересно.Защо препоръчваш да се прави?

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#4

(2015-10-06, 14:14:26)ShaSh написа:  Това за зареждането с по-слабо зарядно е интересно.Защо препоръчваш да се прави?

От опита ми с работа с акумулатори изобщо.
Предишния ми телефон беше Jiayu S3 - при заряд с оригиналното (2А) зарядно на еднакво използване +/- 10% разлика изкараваше светлата част на денонощието. При заряд със зарядно 500мА или на компютър - изкарваше минимум 2 дни.
Оригиналното зарядно и на Redmi Note 2 е 2А също.
Всеки сам си решава, но заряд с по-нисък ток няма да увреди батерията.
Цитирай
#5

Това, което пише на зарядното е максималния ток, който то може да отдаде, преди да му сработи защитата (или да изгори). Както съм писал и в други теми, ако в телефона има хубава схема за контрол на заряда, той (телефонът) ще си вземе ток, колкото му е нужно (стига зарядното да може да го осигури). Човекът даже го е измерил на Redmi Note 2 -- 1.4А :
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1188172
Освен това, тези батерии имат сложен цикъл на заряд и ако в телефона има добре изградена система за контрол, трябва да му се подава нужния ток за да изпълни точния цикъл. Но тук вече следват много "ако"..
На моя Note2 вечер не пада нито един процент (замразил съм 2 процеса, които го будиха), но взема ли да си играя с него и графиката тръгва стръмно надолу.
Цитирай
#6

1.4А заряден ток, ще зареди батерията за малко по-малко от 3 часа, което е и факт. Когато пристигна го включих да се зарежда с оригиналния адаптер и докато се натуткам да осигуря софтуера, да попрочета това-онова се беше заредил от 20 до 100% - около 2 часа. От там докато приключих с него живя 10 часа нейде (може би малко по-малко) и се оплака, че му е малко тока. Включих го да се зарежда на 7% с друго зарядно (500мАч) и след това зареждане изкара цитираните 2 дни. Днес съм го свалил в 6:30 от зарядното и към момента е на 64% след около час разговори, браузър и 30мин видео в Тубата.
Определено обаче този телефон се справя много зле от към "автономност" съотнесен към Jiayu S3.
Цитирай
#7

Това с бавното и бързо зарядно и различният живот са глупости - схемата на телефона зарежда по определена крива - започва от 1,4А като прогресивно намалява на 1,1А около 60% заряд, и после до 0,8-0,9А когато стигне до 80% заряд и нагоре. Особеността е, че когато стигне 100% индикатора на телефона - батерията продължава да се зарежда още около 30-40 минути с 0,5A, от там идва и различният и живот... Wink. За сравнение - от същото Xiaomi зарядно - Lenovo K3 Note се зареждаше с 1,66А пак намаляващо, като накрая около 80% падаше до 1А и после до 0,8А като наближи 100те %.
Аз смятам тези дни да се върна на ром 5.9.11 за да тествам там как ще се държи батерията, с 5.9.24 определено не ми харесва как се държи, особено на 3G.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Някой пробвал ли е да смени cpu governors сложих го на powersave,обаче не знам как е на интерактив(по дифолт)забелязвам че долната граница е много висока 400 и нещо си беше
Цитирай
#9

Колегата stat1973  е напълно прав и ви го доказва практически. Все още не са измислили акумулатор ,който да е евтин и да се зарежда бързо (с ток над 1/10 от капацитета)  на 100 %. Това ,че ви изписва телефона тази стойност ,има още доста за до-зареждане.Най-добрия заряд е плавния - с 1/10 от капацитета на батерията за над 12 часа. Всеки иска бързо да си зареди батерията ,но това си има рискове и за батерията,която има определен цикъл на разряд/заряд,а с оригиналното зарядно лимита се достига с окло 20% по-бързо.
Цитирай
#10

Това важеше за NiCd батерии, но всеки си има мнение.
Цитирай
#11

Надявам се със следващите ъпдейти  да  оправят още батерията


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#12

(2015-10-08, 17:21:38)milstan написа:  Това важеше за NiCd батерии, но всеки си има мнение.

     Не вярвам Автомобилите "Тесла" (и други подобни) да са с NiCd батерии.
Цитирай
#13

По този въпрос аз съм до тук. Не се замисляйте много, просто се кефете на телефона.
[Изображение: article-2015march-lithium-ion-batteries-fig1.jpg]
В по-опростен вид:
[Изображение: ion2.jpg]
Цитирай
#14

(2015-10-08, 17:45:26)oxy2 написа:  Надявам се със следващите ъпдейти  да  оправят още батерията

Туй с кой софт си, аз с китайският седмичен(от 24ти) със data, wifi,gps, bt пуснати постоянно към час и половина правя екран за един ден макс и свършва батерията. Сега тегля днескашния да видим дали е по добре.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#15

с 5.18 съм,но това е на 2г(бързо ми свършват бързите Smile) сега ще пробвам последния ъпдейт
Цитирай
#16

С оригиналното зарядно съм зареждал само веднъж, но ми направи едно неприятно впечатление - на зарядно с 1/3 по-малко заряден ток зарежда по време... т.е. от 15% до 85% я "напълни" за 2ч. След това заспах и чак сутринта го изключих от зарядното, но в момента е на 73%, изключен в 7:00 сутринта. Постоянно ми работи WiFi-то и имам около 30мин. разговори и 30мин една игра.
Кефя му се на телефона, защото е готин, има това, което искам в един телефон, справя се по-добре от всичко, което е минало през ръцете ми или до което съм имал досег и единственият му "проблем" към момента е тази алчност към батерията. Jiayu S3 на подобно натоварване падаше с максимум 20%. За сравнение - 2 пъти по-скъпия (ако ли не и 3) като нов Galaxy S4 изкарва и той светлата част на дена с подобно натоварване, а уж е с по-икономичен дисплей и само 4 ядрен процесор... И снима по-зле. И е по-дребен Smile
Цитирай
#17

Батерията все повече ме радва


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#18

Това с коя версия е? 5.9.18 или някоя от следващите?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#19

Да дам и аз моите 5 стотинки по темата Tongue . Това е с екран настроен на около 40% ръчно зададена яркост, почти изцяло ползване само на 3G, рома е 5.9.18 от Xiaomi.eu. Най-добрият ми резултат, so far....


Прикачени файлове Миниатюри
               

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#20

3G-то стапя батерията, както слънцето топи снега... при този телефон. Моят опит към момента е следния:
2 дни - wifi, разговори, блуту в колата, 3G само като няма WiFi край мен (имам 3G на корем, но WiFi - почти навсякъде, без колата), 2 часа всеки ден играя една онлайн игричка - осоновно след 20ч и на втория ден след играта съм на около 5-6% и включвам да се зарежда, не обичам безпричинно дозареждане.
1 ден - когато съм нейде с лош обхват на операторите и/или ползвам основно 3G, защото съм по улиците или на места, където нямам други алтернативи.

За сравнение - Jiayu S3 при първия начин на употреба ме изкарваше по 3 дни минимум, а при втория - 2.
Без значение кой от двата начина - скайп, вайбър, мейли работят постоянно. Изкушавам се да разкарам фейсбук месинджъра.
Цитирай
#21

Някой правил ли е сравнение на живота на батерията на т.н. китайска версия и европейската.Да не би това отключване на китайската за нашите честоти да води до повишен "апетит"?
Цитирай
#22

Няма разлика китайска - европейска версия по отношение на консумацията.
Също така китайската версия не е "отключвана", а просто не е заключвана.
Две такива съм докарал за приятели - сложих им dev-multi-hermes и батерията започна да се държи както при моя. Няколко дни тестваха с 66.. версията с която иде от Китай.
Цитирай
#23

(2015-10-08, 17:45:26)oxy2 написа:  Надявам се със следващите ъпдейти  да  оправят още батерията

Можеш ли да кажеш с каква версия на MIUI си? Че аз едвам докарвам 4 часа с 30-40% яркост, като го ползвам главно за FB, инстаграм и да чета новините...
Цитирай
#24

фейсбук и месинджъра ги доказаха за големи консуматори на ресурси - 15 % повече когато са активни
Цитирай
#25

(2016-02-06, 20:11:52)k-2 написа:  фейсбук и месинджъра ги доказаха за големи консуматори на ресурси - 15 % повече когато са активни

Напълно подкрепям казаното за фейсбук - днес от телефона четох статия в английски вестник точно за това как фейсбук изтощава бързо телефона и го деинсталирах - след това няколко часа батерията ми стоя на минимум - но едва преди малко включих телефона да се зарежда!
 А преди това при всяка нова публикация от някой във фейсбук телефона ми вибрираше, после видях че фейсбука има 2 процеса.... В статията съветваха да отваряме фейсбук от браузъра - хром или друг.

http://www.express.co.uk/life-style/scie...Life-Drain

"As well as a drop in speed, it appears the official Facebook app can drain Android batteries, too.

In a test performed by The Guardian, the Facebook app munched its way through an extra 20 per cent of the smartphone's juice.

Their findings showed that while the Facebook app itself doesn't consume a huge amount of power, when uninstalled the Android operating system appears to be far less battery hungry.

For now it seems the best way to avoid the Facebook issues is to browse the site via your smartphone's Chrome browser."
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)