Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z2 получи Android 6.0 Marshmallow
#1

Sony Mobile потвърди,кои устройства ще получат Android 6.0 Marshmallow.Sony ще ъпдейтне Xperia  Z2, Z3, Z4 и Z5 сериите до Marshmallow,но това означава,че страрите Xperia Z,Z1 , Z1 compact и Z Ultra са извън списъка.
Другите устройства,които ще получат Android 6.0 са : излезлите през 2015  mid-range модели като Xperia Z4, C5 Ultra, M4 Aqua и M5.
Още не е обявена дата от която ще започне обновяването до 6.0,но да се надяваме,че ще започне скоро.

Android 6.0 Marshmallow ще бъде достъпен за следните Xperia устройства :
Xperia C4

Xperia C5 Ultra

Xperia M4 Aqua

Xperia M5

Xperia Z2

Xperia Z2 Tablet

Xperia Z3

Xperia Z3 Compact

Xperia Z3 Tablet Compact

Xperia Z3+

Xperia Z4 Tablet

Xperia Z5 Compact

Xperia Z5 Premium
Xperia Z5

 Източник!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Много добре, все още сме в списъка Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#3

Ще получим 6.0,но може би това ще е последния официален ъпдейт за нас.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#4

Според мен няма да е последния. Първата Z-ка беше поддържана точно 2 години и половина (февруари 2013 - септември 2015). Би трябвало жизнения цикъл на Z2 да изтече октомври 2016, а дотогава ще има поне още 2 версии на Андроид.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#5

Да,прав си!Не знам защо съм се заблудил,че Z1 е 2014 модел Big Grin
Z2 и Z3 ще се поддържат до края 2016,като се има в предвид,че Z3 излезе септември 2014.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#6

Кофти новини, мислих, че няма да се уморят да ъпдейтват цялата серия. Smile

Аз на Z чакам поне още един фикс на 5.1.1, че нещата не са много розови. Ако го оставят бъгав, значи последните 2 ъпдейта са напълно ненужни и остава последен стабилен 4.4.4. Същата участ може да сполети и Z2, от сега нататък само бъгави ъпдейти го чакат докато откажат обикновения потребител от марката и от устройството.
Цитирай
#7

При Z2 нещата стоят по малко по-различен начин.
Дори да не пуснат читав ъпдейт за Z2,а пуснат читав за Z3,то портването от Z3 към Z2 е лесно защото са с почти еднакъв SoC.
Вас също не ви бърка защото FreeXperia team ще поддържат Xperia Z доста дълго време Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#8



4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници". Използвайте препинателни знаци и спазвайте правилата за писане. Ако ли не, такива мнения ще бъдат изтривани, а авторите наказвани.

Текста би могъл да бъде преведен, в предвид това, че се публикува в български форум, както и би могло да се постави линк към източника на тази информация, а не директно й копиране.

lutziferr™  HUAWEI   MATE 20 PRO
Цитирай
#9

Какво се случва с този ъпдейт ??? Ще се случи ли изобщо ?

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#10

Ще се случи, но както обикновено е необходимо време преди да бъде пуснат към обещаните устройства.
Освен това, последователността на пускане ще бъде с приоритет към Z5 линията, а едва след това предходните модели,  вероятно обратно на реда, в който бяха упоменати в първи пост на темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Здрасти, колеги! 
Искам да попитам какво стана с android 6 за Z2? 
От фейсбука Sony mobile bg ми отговориха, че до края на март би трябвало да започне разпространението, само че още няма ъпдейт. 
Имате ли някакъв ориентировъчен срок, в който ще започне актуализация за Z2? :-)
Цитирай
#12

Твърде рано ми се струва да е до края на Март месец, като се има в предвид датата сега.
Също така, освен последната версия на Xperia, а именно Z5, друг модел не е получил официалната актуализация до Андроид 6.
Като се вземе в предвид, че по реда на излизане след Z2, е и Z3, M4, които също така не са получили до момента актуализацията, а и не се знае точно кога ще я пуснат за посочените модели, всичко друго като предположения ще са просто слухове.
Явно търпение ще е необходимо, дано и е "подковано" със стабилна версия и поизчистена от грешките или липсите, които има при Xperia Z5.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Като прегледах бегло темата за андроид 6.0 в раздела за Z5 останах разочарован още преди да е дошъл ъпдейта за нашите телефони. Проблеми доста и то различни. Мисля да изчакам 6.1
В този ред на мисли, какво да очакваме от новия андроид, с какво е по-хубав от 5- та?
Има един коментар за колега, който очаквал "УАУУУ", а получил "Мм да".
Сега телефона ми е перфектен и смятам да си остане такъв.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#14

Всеки има право да реши сам за себе си, дали да актуализира или не.
Когато "претегли" по този начин мнения от потребители с положителна или отрицателна оценка, човек ще може да прецени дали си заслужава дадената актуализация.
Както споменах и в предния си пост, надявам се с по-късното пускане на същата версия, да се възползваме от нов и по-стабилен софтуер , който да е изчистен от софтуерните недостатъци и липси, които имат останалите модели, за което вярвам са наясно освен потребителите им, така и самите разработчици от Сони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

Има пусната бета на 6.0.1 и като чета отзивите - http://forum.xda-developers.com/xperia-z...a-t3336770 , хората са много доволни. Проблема е, че концепт версията за Z3 вече почти половин година мина и все още нищо официално. Z2 може да изкара и цяла година с бета и накрая пак нищо. : )

Покрай тези Сони ъпдейти се обезверих в покупката на ново устройство. Новите телефони от 2015 фабрично идват с омазан софтуер. Следващия - също омазан.
Цитирай
#16

Като гледам,скоро ъпдейт няма да видим.Като цяло раздела на Z2 в XDA е доста замрял.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#17

Устройството вече навърши две години и донякъде си обяснявам липсата на силна активност, като голяма част от верните потребители на Сони, са се насочили към по-новите им модели.
Жалко за модела, според мен е наистина сполучлив апарат.
Вярвам, че ще има повишаване на активността при появата на Андроид 6, вероятно и след нея за известно време, но няма да е както в началото.
Новата версия на Андроид, би вдъхнала нов живот на иначе позабравеното устройство и дано само не го оставят с недоизчистен софтуер, който да накара потребителите притежаващи все още този телефон, да се настроят срещу марката.
Очаквам с нетърпение финалната версия, надявам се поне на това. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#18

От днес стартира ъпдейта на Z2 до Android MM.Версията на андроид е 6.0.1 ,а номера на компилацията е 23.5.A.0.570
Източник
Лично проверих в XperiaFirm и да ,ъпдейта е пуснат.За сега е за Русия,САЩ,Филипините и още няколко страни,но до няколко дни ще го има и за нашите оператори. Доживяхме  Big Grin Visslar Lol Tooth Crazy

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#19

Да, връщам си думите, не очаквах такава бърза реакция след бетата!

На жената Z2 е за Белгия, още не е стигнал до нейния апарат, но - скоро. Пише, че има Camera 2.0 (новия интерфейс) : )

Цитат:The new update includes the Camera 2.0.0 user interface and February Android security patch level 
Цитирай
#20

Супер, добра новина!
Чакаме го!
Цитирай
#21

Не чета добри отзиви в XDA!Ползва доста рам,батерията държи колкото при 5.1(една идея по-зле),а трябваше живота да е подобрен и се забелязва лагване на моменти. Няма подобрения при камерата,разните там настройки,които уж щяха да са налични при 6.0.1,при Z2 липсват.Ограничени сме софтуерно,за разлика от Z5,т.е. не получаваме разширените настройки,които има при Z5.Всичко е маркетинг Big Grin .Честно казано,обмислям връщането към 4.4.4

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#22

Честно казано не разбрах кое му е по-доброто по принцип на 6.0 в сравнение с 5.1?
- трябвало да можем да ограничаваме достъпа на приложения до ресурсите на телефона, да ама не - нямало да можем да имаме такъв контрол
- хрома бил по-бърз, ми не ме интересува, аз ползвам долфин
- няма СТАМИНА
- уж щеше да е по-лек, а се оказа, че гълта повече ресурси на телефона
така и не намерих едно подробно ревю на пустата шестица, което да ме убеди да я инсталирам.
За сега де. Като излезнат няколко кръпки и направят кинг рут и за него - ще го пробвам.
Лично мнение.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#23

Карайте си на 4.4.2 най стабилния за Z2
Цитирай
#24

При руснаците излезе подробен обзор на 6.0.1 за нашия телефон.
Общо взето положителни мнение за прошивката като цяло. Плюсове:
- подобрена камера, особено автоматичния режим. Сега камерата е като на Зет 5;
- много подобрен звък, особено със слушалки;
- все пак ще могат да се ограничават разрешенията за достъп на приложения до ресурсите на телефона - може да се забрани на конкретно приложение за ползва интернет или камерата - това е за мен най-добрата иновация;
- общо подобрено бързодействие на телефона и още някои дребни благинки
Минуси:
- липсва СТАМИНА. За сега, от Сони обещаха да я върнат с някой от следващите ъпдейти;
- дребни бъгова, които ще закърпят надявам се скоро;
Ето връзки към трите части на обзора:
http://casediletanta.blogspot.bg/2016/04...ia-z3.html
http://casediletanta.blogspot.bg/2016/04...peria.html
http://casediletanta.blogspot.bg/2016/04...ia_17.html
Лично аз ще изчакам още месец поне да се получи напълно функционираща прошивка и ще ъпдейтвам тогава.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#25

Едва ли ще е само месец, но именно за това задържам актуализирането на устройството ми за момента.
Ако прочета и се уверя с мнения на потребители за достатъчна стабилност, изчистени софтуерни недостатъци, а не само негативни коментари, може и да се премине към тази последна версия.
Иначе варианта е, експериментиране, убеждаване към това, което се намира като мнения за версията и последващо връщане към предходна версия, докато не я направят пълноценна.
Ако излезе къстъм версия на база стоков, където да са добавили липсващи или вече коригирани недостатъци, вече ще се замисля около инсталирането й. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)