Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията.
#1

Здравейте!
От една седмица някъде, а може и повече насам батерията ми рязко започна да смъква процентите... Въпроса ми е може ли китайското магнитно кабелче, което си купих и зареждам телефона за по-удобно да е причинило този дефект или от нещо друго е? Някой използва ли такъв тип кабел за зареждане и да му е направило впечатление, как се държи батерията от както го ползва?
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен не е от кабела по-скоро си провери последно инсталираните приложения.
Цитирай
#3

Направил съм го, но пак продължава в същия дух. Знам че другия вариант е репеър, но ми беше любопитно дали някой друг ги използва тези магнитни кабелчета и дали сте запознати с тях до колко са добра алтернатива.
Цитирай
#4

Аз използвам такова кабелче с лед подсветка и нямам никакви проблеми. Разбира се не зарежда бързо колкото юсб кабела, но разликата не е толкова голяма, а е доста по удобно.
Цитирай
#5

Провери и за сканирането винаги да е налице дали е пуснато,и моя нексус беше така тея дни,а уж го бях махнал...как се е пуснало само нз,сиг с някоя актуализация е почнал някой процес.
Цитирай
#6

Използвам и магнитен кабел, и докинг станция. На практика УСБ порта съм го ползвал само няколко пъти за около 10 месеца. Имам една оригинална и една китайска - мога да кажа само че през китайската зарежда определено по-бързо. Най-бързо ми зарежда през магнитния кабел.
Другото интересно е че, през оригиналната докинг станция често зареждането спира на 80-83 % ако е бил разреден до под 30% и дори да го оставя за цяла нощ на дока не качва повече, закача ли го след това на магн. кабел за около 15-20 мин. напълва батерията докрай. Но като цяло не съм забелязал нещо, което рязко да ми дърпа батерия освен по-интензивно снимане и синхронизиране на данни...

Storstark

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#7

Ами странното е, че пада когато не го ползвам също. Примерно е бил на 34% и след като го погледна след 2 часа е паднал с 3-4 % надолу без да го ползвам без да е включван интернет... Странно започна да се държи и не мога да си го обясня на какво се дължи.
Цитирай
#8

Нещо точи батерията, оптимизиращи или почистващи приложения има ли?

 
Цитирай
#9

Като проценти кое колко използва батерията? Имах такъв проблем и като направих проверка, мисля че системата ми дърпаше доста батерия - фабрични настройки и всичко е чук.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай
#10

Снощи имах такъв проблем, поглеждам си телефона 63%, след няма и час го вадя нещо да проверя не повече от 5 мин съм го ровичкал загря адски много прибрах го, след малко го вадя и гледа 47% и продължава да грее стабилно, влизам да видя кое колко точи най-много беше фейсбука около 40%, рестартирах го оставих го в джоба след малко вадя, още грее стабилно после пак рестарт пак същата работа, и накрая го изключих за 10 мин и като го включих се оправи....

Имам програмта Cpu-z и влезнах на thermal там гледам показва някакви градуси, първите редове са tsenz_tz_senzos0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 почти всички бяха над 60 градуса, като няколко бяха стигнали 72-73.Така и не можах да разбера кое го е загряло така.Сега нормално са си около 33-34 градуса.
Цитирай
#11

Не ползвам никакви оптимизиращи и почистващи програми защото съм се обедил, че те вместо да помагат повечето вредят. А иначе като погледна кое точи най много винаги на първо място е дисплея...
Цитирай
#12

Сложи си някое приложение за мониторинг на батерията, за да видиш какво я точи. Примерно GSam върши работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)