Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[PATCHER][APP] Dual boot ROM LG G3
#1

Приложението се използва за буутване на два или повече рома едновременно! За целта е необходимо да имате руут права над телефона, инсталирано recovery(аз пробвах с TWRP и работи идеално) и приложението Dual Boot Patcher, което може да изтеглите от тук (при мен тръгна версия 8.0.0.r17).

При нашите телефони не работят функциите App sharing и Update ramdisk!!!

Инсталиране на втори ром:
1. След като свалите и инсталирате Dual Boot Patcher, отваряте приложението, отивате във Free Space таб и проверявате в коя директория(system, cache, data....) имате повече от 600мб свободно място. 
2. В ROMs таб кликвате върху трите точки на Primary и избирате "Set kernel".
3. Сваляте рома и гуугъл приложенията, които искате да ползвате ползвате и отново в приложението отивате в Patch Zip File. За Device избирате lgg-LG G3, а от Partition configuration определяте, къде ще се инсталират рома и приложенията(ако изберете Data, на Enter ID въведете цифра или буква по ваш избор). От "Tap to choose a file to patch" избирате ZIP-файла на рома и натискате отново за да пачне приложението рома. След като ви изпише "Patched succesfully" повтаряте процедурата и със ZIP-файла на гуугъл приложенията.
4. Влизате в рекавъри и правите бекъп на рома, с който сте в момента!
5. Инсталирате патчнатите Zip-файлове.
6. Рестартирате телефона. След рестарта, автоматично ще се зареди вторият ром. За да се върнете отново към първия, влизате в приложението, в ROMs таб кликвате върху Primary и рестартирате телефона.

Ако имате проблеми с патчването, копирайте Zip-файловете на рома и gapps на вътрешната памет и пробвайте пак.
Ако искате да изтриете някой от ромовете, влизате в приложението, в ROMs таб натискате трите точки на съответния ром и избирате Wipe ROM.
 
Линк към темата в xda: [PATCHER][APP] Dual boot any ROM on LG G3 | LG G3 | XDA Forums

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата.
Аз преди време съм го пробвал и на скоро пак си играх, но попаднах и на лош build на приложението и така ми омаза телефона, че бях благодарен, че свалих и utilises които ме спасиха(aroma installer за TWRP).

Та ако попаднете на такъв build, просто свалете някой по-стар.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#3

Да, аз пробвах с последния и при мен не се получи. Една версия по-стар работи супер. Даже в момента съм със сток ром(с твоя кернел, браво за труда колега, много добра работа) и CM12. Всичко си работи много добре.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#4

Ами ще помоля тогава да се качи работещата версия на програмата, за да се избегнат неприятности.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Добавил съм след линка коя версия работи при мен.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#6

Благодаря за което. Чудя се дали да не пробвам и аз ама играчката е голяма,а сега нямам много време.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#7

Не е толкова голяма, става за около 10-15 мин Smile

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#8

Да,ама като за новобранец в тази част ще ми е малко трудно да го направя за 15 мин.
Иначе телефона с двата рома добре ли работи?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#9

В момента съм с CM12.1 за втори ром и стоковия за първи(заради камерата) и мога да кажа, че се държи доста добре. Батерията я бива, не лагва, всичките приложения си вървят нормално.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#10

Няма разлика от това как върви с един или с два, те са си инсталирани на телефона и двата, просто програмата казва кой да се ползва, а другия само заема място през това време Smile

Аз единствено не я ползвам, защото не мога да ползвам Viber и Whatsapp и на двата рома без да е нужно при всяко превключване да си регистрирам на ново телефона. Предполагам ако работеше Sharing функцията щеше да е перфектно...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#11

За whatsapp не знам, но с вайбър нямам проблеми. Не ми се е налагало да регистрирам пак.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#12

Възможно е да съм се объркал, но за мен няма значение, защото ползвам Whatsapp доста повече. Ако не работеше само Viber, щеше да се примиря Smile

Сега имам малко проблеми и нямам време да се занимавам с каквото и да е, но като ми остане време някога, ще си поиграя да видя какво ще постигна Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#13

Колега те всичките са r17. Би ли специфицирал кой билд точно си дръпнал?

Nexus 5
Цитирай
#14

Извинявам се, сега забелязах, че не съм го дописал! Версията при мен е 8.0.0.r1756. А иначе единственото, което се получава е, че изписва неуспешно патчване. Това не повлиява по никакъв начин на сегашният ви ром.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#15

И до колкото разбирам, е че ако използваш програми като вайбър и уатсап историята не е споделена(и за всички други приложения де)?

Nexus 5
Цитирай
#16

Whatsapp може да прави архив на паметта на телефона ( съобщения, разговори и т.н.), който после да бъде възстановен при нова инсталация, Viber няма такава функционалност за сега.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#17

Става въпрос, че като сменяш ромовете от дуал буута историите са различни, а не ползва една и съща.

Nexus 5
Цитирай
#18

Можеш да ползваш една и съща, всеки път преди да смениш ROM, правиш архив, стартираш новия и възтановяваш архива от настройките на приложението.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#19

Няма друг начин за дуал буут в лолип така ли? Преди девелопера на ChupaChups имаше супер дуалбуут ама за киткат. Дали знаете дали работи в лолипоп?

Nexus 5
Цитирай
#20

Да не говориш за MultiRom?
Там историята е съвсем различна, там рекавърито прави всичко и си има меню при всеки старт да те пита кои ром да пуснеш. Съвсем различен принцип на работа имат в общи линии.
Ако говориш за него, има го и в момента и то последна версия с поправени грешки и несъразмерните менюта дето ги имаше при старата версия от разработчика на chupachups.

Само внимавайте ако ползвате multirom, защото имам странното чувство, че не работи защитата от прегряване в рекавърито!!! Онзи ден вдигнах 92 градуса в него и телефона угасна. С обикновеното рекавъри каквото и да правя около 70-72 градуса седи и не мърда по-високо.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#21

Добър ден колеги. Тъй като в темата става въпрос за MultiBoot на ромове и също така споменахме MultiRom, ще си позволя тук да кажа, че наистина има проблем в TWRP recovery-то на Multirom v32. Няколко пъти си прегрях телефона до над 90 градуса и изгасваше (това става при 95 градуса) и според мен е голям проблем. Това ставаше при флашването на един .zip, а не мога да си представя какво ще стане ако трябва да правя backup на стоков ром(сигурно е невъзможно).

За това се наех да погледна какво мога да направя и май успях да реша проблема Smile При същата дейност при която вдигаше почти 100 градуса, сега не вдига повече от 70. Както винаги ще споделя работата си с вас.

Линк:
http://www.mediafire.com/download/9tvbuw...katabg.zip

Естествено не нося отговорност ако нещо ви се случи с телефона Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)