Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да различим оригинал от реплика?
#1

Здравейте колеги. Искам да си купя s5 втора употреба. Може ли да ми кажете по какво да различа истинския от репликата?
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, колега.
Погледни тук:
https://www.youtube.com/watch?v=sjI6JwNTyMQ
Цитирай
#3

Повечето реплики си личат по дисплея(т.е трябва да натискаш малко по-силно при репликите), в камерата можеш да се загледаш, но ако имаш познат, който се занимава с телефони - помоли го да дойде с теб, за да няма spix fails.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#4

А мога ли да ползвам приложението Phone info Samsung за да видя дали е оригинален? Тук въпроса е това приложение иска ли интернет за да може при прегледа и теста при куриера да мога да го ползвам, като го инсталирам на телефона,защото предполагам че там няма да мога да ползвам интернет.
Цитирай
#5

В повечето офиси на еконт има free wi fi точно за това (тестове на разни устройства) , а ако няма си пусни мобилния ,хем така ще разбереш дали е реплика..
Цитирай
#6

С това за мобилния ме заинтригува. Как ще разбера чрез него дали е реплика?
Цитирай
#7

Просто провери имей кода, така ще разбереш дали е оргинален или не  на този саит  http://www.imei.info

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
#8

Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат! Вчера го взех.Външният му вид е като нов.Направих всякакви тестове, за които се сетих (включително и проверка на imei ) .По всичко личи, че си е оригинален. Всичко добро!
Цитирай
#9

Смени си подписа Smile И добре дошъл

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#10

Благодаря, и хубав ден на всички !
Цитирай
#11

Първото което трябва да провериш е дали работи сензора за ритъм на сърцето и скенера за пръстови отпечатъци.Проверяваш го дали разпознава различните пръсти или само един ,ако е един то тогава е менте защото има такива уж сензори които просто реагират на допир.А точно тези 2те неща са скъпи и не ги слагат в репликите.Но според мен най-сигурно е наистина чрез IMEI на телефона.

HTC Wildfire - rooted s-off . ROM -  CyanogenMod.  7.1 .0.1 - buzz 2.3.7
HTC Desire X White - Rooted myONEdx+ RC1.0  4.1.1
Asus Memopad HD7 - Rooted Stock JB 4.2.2
Samsung Galaxy S5 SM-G900F - 5.0 Lolipop Stock Unrooted (still )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)