Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

моите лаишки въпроси: къде са ми контактите от сим картите.........и д
#1
Smile 

Здравейте,
знам , че тук предимно се коментират сложни за мен нещица, като руут, флашване, стоков ром и т.н. :Smile ,
но т.к. се впуснах в непознати за мен територии и си закупих този телефон, явно ще имам няколко лаишки въпроса, т.к. се сблъсквам с проблемчета, които на досегашните си смартчета(htc desire i prestigio 5044) не съм имал.

1. Първи и основен проблем/въпрос: Защо телефонните ми контакти от двете сим карти не ми излизат/показват в "Контакти" ?! Някъде бях чел май, че трябвало отпред номерата да започват с кода на държавата, ами повечето са по този начин записвани, но уви няма ги. Най-странното е , че има 6-7 контакта , които си излизат коректно, но от останалите нищо.......а едната ми карта е пълна, а другата е на 1/3 пълна също ! Наистина ще се радвам, ако ми помогнете с инфо и предложения.

2. Защо не мога да се преборя и с настройките на радиото, т.е. как става намирането на бг-станции !? :Smile

Разбирам , че за много от вас е смешно това , което питам, то и за мен е смешно, но "по някой път, така става"  :Smile

Сигурно ще имам и други въпроси впоследствие Smile

Поздрави!

п.п.
а машинката ми допада определено..... Smile
Аксесоари
#2

Това с българските радио станции ако някой го знае може да го обясни и на мен
#3

Включваш слушалките, долу се появяват 2 стрелки - една на ляво, една на дясно. За сканиране. Бутонът в средата е за показване на сканираните станции, като след натискане има опция сканиране
#4

@falcone, вероятно тези 6-7 номера, които се виждат коректно да не би да са записани в телефона?
За тези в SIM-картите влез в Contacts ==> задържаш ляв капацитивен бутон докато се появи контекстното меню с настройките на контактите ==> Display preferences ==> активирай Show SIM contacts.

Smile А най-разумно, като имаш смартфон и ако имаш Google профил (Gmail), вкарваш всички контакти от SIM-картите в телефона Contacts ==> задържаш ляв капацитивен бутон докато се появи контекстното меню с настройките на контактите ==> Import/Export contacts ==> Import from SIM card и ги синхронизирай с Gmail, като е валидно и обратното: вкараните в Gmail контакти синхронизираш с телефона. Така си имаш контактите винаги в Gmail и какъвто и телефон с Андроид да си вземеш при синхронизация с Google профил (Gmail) контактите се появяват в телефона. След което можеш да забравиш за контактите в SIM-картите и да не се кахъриш повече. D_coffee

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
#5

krassiy , благодаря.
знаех си , че е нещо елементарно и го недовиждам Smile
#6

Да не отварям нова тема та ще питам тук.Разкажете грее ли телефонът ако разцъквате някоя по тежка игра има ли лаг,загрява ли се много телефонът.Ако може някои да направи няколко снимки с камерата да видя как се представя защото в интернет някои снимки са доста добри други са много зле.
#7

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1185933
#8

И аз да задам един лаишки въпрос. На мтел съм, къде се намира мтел менюто?
#9

В папката на началния екран-> инструменти
#10

Здравейте,

Може би това е темата за въпроси като следния:
Имам телефона от 2 дни и дойде с инсталиран Ром: 6v6.7.2.0

Някой би ли споделил добър ли е, или по-добре да го сменям?


Благодаря!
#11

Има стабилен миуи 7. Слагай го  Wink
#12

(2015-10-28, 20:50:08)NikolayBUL написа:  Има стабилен миуи 7. Слагай го  Wink

Нали все още няма MIUI v7 за този модел. Освен това, от къде бих могъл да го сваля ако все пак има възможност да се сложи?
#13

Китайски стабилен (не са поправили версията в скобите):
http://en.miui.com/download-274.html
И преведената му версия:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=42335
Виж също така и т.3 в долния пост за преведената версия:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1198799
#14

С последния dev rom - miui 5.10.22 и забелязвам следния бъг, при стоковия dialer като избера от списъка с повиквания - пропуснатите и приетите повиквания не показва нищо. Някой с наблюдение при другите версии как е?
#15

Никога не съм имал проблеми с дайлър-а и с история на повикванията, а съм минал през всеки дев ром.
#16

А може ли да се махне музикалния плеър от нотификациите
#17

Да попитам и аз нещо преди да го поръчам. Четох навсякъде, че TD версията работи с нашите оператори, това така ли е? Също ме интересува им ли някакви протектори в комплекта(за екран или силиконов гръб), или трябва отделно да се поръчват? Мисля да го поръчам от TopOne
#18

(2015-10-29, 15:48:54)oxy2 написа:  А може ли да се махне музикалния плеър от нотификациите

Аз го изтрих с титаниум, обаче пак си стои там горе и като натисна върху него не се случва нищо Smile
#19

Странно, някаква идея как да си реша проблема с dialer-а без да сменям стоковия?
#20

При кой ром 5.10.22 е това?

Присъeдинете се в  Telegram: Contact @mibulgaria (☉.(☉.☉(☉ₒ☉)☉.☉).☉)
#21

(2015-10-29, 16:10:43)chester_l написа:  Да попитам и аз нещо преди да го поръчам. Четох навсякъде, че TD версията работи с нашите оператори, това така ли е? Също ме интересува им ли някакви протектори в комплекта(за екран или силиконов гръб), или трябва отделно да се поръчват? Мисля да го поръчам от TopOne
Аз съм с точно такъв от топуан и работи идеално и след смяна на ром-а.има 2 пластмаси за дисплея и 1 силиконов гръб.
#22

@masterping,
xiaomi.eu_multi_hermes_5.10.22_v7-5.0
Като контактите се синхронизираха през gmail, но не вярвам това да има някаква връзка.
#23

С каква тема си?

Присъeдинете се в  Telegram: Contact @mibulgaria (☉.(☉.☉(☉ₒ☉)☉.☉).☉)
#24

Default
http://i.imgur.com/icFt5U2.png
Същото е и при - Приети повиквания
#25

Аз ако бях до сега да съм префлашнал рома.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)