Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z5 (E66xx)
#51

При мен вечер не пада, щото съм го настроил да гаси мрежите. И със сигурност тогава вифито не работи, но в статистиката пак го показва.
Но пък през деня не се разкача в спящ режим-постоянно е закачено, не че е енергоемко, но не трябва да е така
Цитирай
Аксесоари
#52

Това wi-fi в изразходваната батерия да не ви бърка, след като сте си изключили wi-fi и приложенията намиращи се в бутона на екрана с квадратчето (трите скрийн бутона)
И аз се чудих какви за тия неща, не намерих в интернет полезен съвет, но разбрах как се спира.
Първо има малка вероятност да сканира wi-fi за мрежи дори, когато е изключен.
И втората, която е по вероятна и съществува дори и да направена първата вероятност - активни приложения изискващи интернет. Мога да се спрат от настройки- приложения - активни. Намирате такива като fb, viber, etc... и ги спирате ръчно. Другата алтернатива е да си дръпнете greenify и да ви ги спира всичките без да правите нещо.
Аз съм с greenify, без руут и за тази работа поне я свършва. Ползвам greenify да си заключвам екрана без да натискам копчетата на телефона, само екрана.
Цитирай
#53

Някой друг да има проблем с включването на слушалките?Когато вкарам жака ми изписва слушалките с микрофон не се поддържат,използвайте други или посетете страницата за поддръжка...Някакви идеи,как да оправя проблема?
Цитирай
#54

Два проблема за сега - при преминаване от мобилен интернет към вече позната wifi, при иконата на wifi се появява "!" и остава докато не изключа и включа wifi, като през това време няма връзла с интернет. Другия проблем, че при адаптивна яркост на дисплея цветовете са много по бледи от тези при Z2 при същите настройки. При изключена адаптивна яркост е обратно.
Цитирай
#55

Здравейте, силата на звънене почти винаги ми е на макс, когато говоря по телефона обаче говора от слушалката е толкова силен, че всички около мен чуват какво ми говорят. Има ли някакви настройки силата на звънене да си остане така, а слушалката да е по слаба.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#56

@vovalinder. Силата на звука при разговор, не би трябвало да е в зависимост от настройката за силата на звънене.
По време на разговор, ако намалиш звука с бутоните за намаляване, трябва да се промени само звука през слушалката, но не и общата сила на звънене.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#57

Привет на всички ! Аз вчера си закупих устройството от Теленор . Всичко добре , но има някакъв проблем с камерата...Когато я включа , фокусира и след като натисна за снимка се рестартира телефона ... Помислих че е от батерията тъй като беше на 30 %. След като я заредих, включих камерата отново и направих доста снимки без проблем ,след определено време батерията беше 60 %  и пак старата песен на нов глас... Та се чудя какъв може да е проблема , не ми се вярва да е от настройки... Ако някой знае нещо, моля за мнение . Телефона е чисто нов...
Цитирай
#58

Опитай с Фабрични настройки и ако не се оправи излиза, че е от батерията също можеш да пробваш и да го преинсталираш защото те това ще направят, ако го върнеш в магазина и ще чакаш може би месец за да ти го върнат Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#59

Разговарях с тях по телефона казаха ми да опитам по тези начини , но не стана.. Сега ще го заменят с друг . ... Дано не ми прави същите номера  Big Grin
Цитирай
#60

Не ги жали. Връщай апарата за рекламация. Срока за отстраняване е 30 дни. Моя го смениха за проблем в камерата. Успех

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#61

Здравейте хора !
От скоро съм Android user със Z5 (nokia X6 - Sony Z5 Big Grin) имам един въпрос
като свържа телефона с компа един път го разпозна E6653 и до там.
Нямам достъп до паметта и немога да качвам .apk и да свалям снимките.... някой свързвал ли го е с РС-то си и ако да има ли допълнителни драйвери за сваляне или настройка от телефона ?(аз съм с ХР ако има значение )
Иначе телефона е супер няма проблеми още го разучавам а съм свикнал на батериа от порядака на 5-6 дена и сега ми е малко странно при пълензаряд да ми дава 1ден 3 часа с включена стамина..но ще свикна.
Цитирай
#62

Щом си windows xp трябва да си инсталираш windows media player 11, за да си инсталира драйверите за mtp.
Цитирай
#63

Здравейте, скъпи съфорумници!
В момента имам Xperia Z3 и понеже ми излезе една оферта за стария се чудя дали да ъпгрейдвам до Z5. Като гледам какво сте писали явно няма сериозни проблеми, единствено леко ме тревожи батерията, но пък примерно този проблем мога да го реша с една външна батерия.
Бих искал някой собственик на Z5 да ми каже заслужава ли си да сменям телефона.
Цитирай
#64

(2016-02-07, 17:54:46)r.stefanov написа:  Здравейте, скъпи съфорумници!
В момента имам Xperia Z3 и понеже ми излезе една оферта за стария се чудя дали да ъпгрейдвам до Z5. Като гледам какво сте писали явно няма сериозни проблеми, единствено леко ме тревожи батерията, но пък примерно този проблем мога да го реша с една външна батерия.
Бих искал някой собственик на Z5 да ми каже заслужава ли си да сменям телефона.
Аз смених Z3 със Z5, с ръка на сърцето ти казвам, да заслужава си. Освен с карантията вътре, ми харесва графитения гръб по който вече не остават отпечатъци, полезното но грозновато според мен място за зареждане с магнит също е премахнато, пръстовия отпечатък много ми допада и засега е безупречен, камерата е доста подобрена. Ако е оферта сменяй, аз не съжалявам.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#65

И аз ги смених 2-та, (е вярно през определено време), но зависи каква ще ти е разликата в цената
Моите впечатления от разликите в 2-та модела са:

Батерията на ZЗ e доста по-добра ( може ида го оправят с ъпдейт, но за момента е зле, пък и не вярвам, поне докато не сменят процесора Wink )
Дисплеят на ZЗ е по- хубав и с естествени цветове.  Ей това ми е голямото разочарование в 5-цата. Очаквах да има същият като качество дисплей, за съжаление цветопредаването е некоректно - червеното розовее, оранжевото червенее ( поне моят беше така)
Гърба на ZЗ остава отпечатъци, но при държане си остава с усещането за истинско стъкло, докато при Z5 много трудно може да се каже, че е стъклен- добре че го пише в описанието- иначе да изглежда ефектно матовото.
Камерата е подобрена - да  фокусира по-добре, снима като цяло по-добре. Но всичко това само на светло.
На тъмно и смесена светлина отново не става- маже яко, няма фокус, има шум и пр..

Виж ги, сравни ги и ако не е голяма разликата в цената си прецени сам дали си струва
Цитирай
#66

(2016-02-07, 18:24:58)vovalinder написа:  Аз смених Z3 със Z5, с ръка на сърцето ти казвам, да заслужава си. Освен с карантията вътре, ми харесва графитения гръб по който вече не остават отпечатъци, полезното но грозновато според мен място за зареждане с магнит също е премахнато, пръстовия отпечатък много ми допада и засега е безупречен, камерата е доста подобрена. Ако е оферта сменяй, аз не съжалявам.

Благодаря за отговора, колега!

(2016-02-07, 19:11:06)rumo написа:  И аз ги смених 2-та, (е вярно през определено време), но зависи каква ще ти е разликата в цената
Моите впечатления от разликите в 2-та модела са:

Батерията на ZЗ e доста по-добра ( може ида го оправят с ъпдейт, но за момента е зле, пък и не вярвам, поне докато не сменят процесора Wink )
Дисплеят на ZЗ е по- хубав и с естествени цветове.  Ей това ми е голямото разочарование в 5-цата. Очаквах да има същият като качество дисплей, за съжаление цветопредаването е некоректно - червеното розовее, оранжевото червенее ( поне моят беше така)
Гърба на ZЗ остава отпечатъци, но при държане си остава с усещането за истинско стъкло, докато при Z5 много трудно може да се каже, че е стъклен- добре че го пише в описанието- иначе да изглежда ефектно матовото.
Камерата е подобрена - да  фокусира по-добре, снима като цяло по-добре. Но всичко това само на светло.
На тъмно и смесена светлина отново не става- маже яко, няма фокус, има шум и пр..

Виж ги, сравни ги и ако не е голяма разликата в цената си прецени сам дали си струва

Благодаря за бързия отговор!
Кофти е, че батерията е по-зле, но смятам, че с едно преносимо зарядно ще се нормализират нещата. 
За дисплея съм наистина изненадан... Уж 4К, не знам си кво... 
Това с гърба - като се замисля май по-добре да не ми оставя отпечатъци  Big Grin Big Grin
Хубавото за камерата в случая е, че поне не са я развалили, тъй като на мен ми е доста важна.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А какво ще ми препоръчате - обикновения Z5 или Premium варианта? Аз лично клоня към Premium-а заради по-големия дисплей.

Извинявам се, че стана малко офф топик  Undecided
Цитирай
#67

Аз имах възможност, но не взех Премиум модела. Защо ли? - Разлика от full HD до 4К окото не може да различи. Отделно с този 4К резолюция излишно товари CPU и GPU i съответно грее повече, а 810 си грее доста. Отделно е с 200-300 лв отгоре. Всеки сам преценява. Всичко друго е еднакво.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#68

(2016-02-07, 20:12:14)Lumia написа:  Аз имах възможност, но не взех Премиум модела. Защо ли? - Разлика от full HD до 4К окото не може да различи. Отделно с този 4К резолюция излишно товари CPU и GPU i съответно грее повече, а 810 си грее доста. Отделно е с 200-300 лв отгоре. Всеки сам преценява. Всичко друго е еднакво.

Истина е, че окото не може да направи разлика между Full HD и 4К, аз дори съм против това да слагат 4К дисплеи, понеже това само оскъпява устройствата. Относно греенето... Не се бях замислял до сега, но имаш право. Бях се насочил към Premium-а, заради разликата в големината на дисплея, но пък по-добре по-малък дисплей, но да не грее. 
Ще се поразровя из интернет докато взема крайно решение. 


Благодаря на всички за отзивчивостта!
Цитирай
#69

Здравейте, имам следния проблем с xperia z5, проблем с снимането (появи се месец след като го купих) при натискане на бутона за снимане, изчезва всичко от екрана и седи с включена светкавица. След като плъзна кръгчето за снимането и го натисна, снима еднократно и после всичко това отначало. Въпроса е аз ли съм направил нещо в настройките или просто има дефект в фокусирането.
Цитирай
#70

Сигурен ли си че натискаш бутона до края? Така както го описваш, сякаш го натискаш само до позиция 1 (за фокусиране). Трябва по-силно да натиснеш.
Цитирай
#71

Със Win 10 съм. Как се инсталират пустите драйвъри за Flashtool?

п.п 
Оправих се. При желание ще опиша как се инсталират драйвърите за Win 10, че аз намерих само инструкции на испански и ми бе трудно.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#72

Сигурен съм, просто си има проблем с фокусирането нзн дали съм направил нещо в настройките или е от твлефона.. Ако имате идеи за бърз фиксинг споделяйте ако не да им го връщам докато е в гаранция
Цитирай
#73

(2016-02-07, 22:22:28)r.stefanov написа:  Истина е, че окото не може да направи разлика между Full HD и 4К, аз дори съм против това да слагат 4К дисплеи, понеже това само оскъпява устройствата. Относно греенето... Не се бях замислял до сега, но имаш право. Бях се насочил към Premium-а, заради разликата в големината на дисплея, но пък по-добре по-малък дисплей, но да не грее. 
Ще се поразровя из интернет докато взема крайно решение. 


Благодаря на всички за отзивчивостта!

Аз преминах от Z3 на Z5 premium или по-точно сега ги имам и двата Smile
АБСОЛЮТНО ВЪВ ВСИЧКО Z5 Е ПО-ДОБЪР !!! 
По-добър обхват на мобилната мрежа. По-добра работа вай фая . По-добри, много по добри звуци на всичко !!! Супер решение на зареждането .... Греенето е без разлика. Поне при мен. Не играя игри и не знам как би било с тях, но всичко останало го ползвам на макс :Smile Батерията издържа не по-малко от тройката . Сега след като не ползвам тройката за основен телефон, а като резервен издържа по пет дни и на мен не ми се вярва дори.... А преди всяка вечер на кабела, както и петицата сега :Smile  Иначе ако си ползваш телефона нормално, а не като мен да общуваш по три-четири часа с половината свят чрез всякакви възможни приложения...... спокойно можеш да разчиташ на два дни .... Естествено след като му се нарадваш Smile    
Струва си да го замениш ако имаш възможност !

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#74

(2016-01-30, 13:08:29)Monipeev написа:  @vovalinder. Силата на звука при разговор, не би трябвало да е в зависимост от настройката за силата на звънене.
По време на разговор, ако намалиш звука с бутоните за намаляване, трябва да се промени само звука през слушалката, но не и общата сила на звънене.
Намалям силата на звука при разговор, и при следващия разговор пак същото се получава.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#75

Не отричам подобен проблем, но вероятно става въпрос за софтуерна неточност, защото както споменах и преди, няма причина двата коментирани звука, да са взаимно свързани при регулиране на единия от тях.
Интересно друг потребител с конкретния модел телефон, да си направи "труда" и да промени настройката за да сравни дали и при него има такава иначе излишна зависимост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)