Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z5 (E66xx)

Мелодията,която искаш да използваш я сложи в паметта на телефона,изтрий я от SD картата и пробвай.

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
Аксесоари

В паметта на телефона е...,а сега и ringtones не ми излизат.. Положението е много зле Big Grin

При съобщения абсолютно звъни,без значение каква мелодия съм сложила...
Цитирай

@tan4eto_941, В момента когато си задала мелодия, но телефона не звъни, ако влезеш в Настройки / Звуци - въобще показва ли я като зададена или стои на опция, без мелодия при звънене /None?
Рестартиран ли е телефона?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, показва я. Рестартиран е поне 10 пъти..
Цитирай

@tan4eto_941, Споменала си, че след премахване на старата мелодия и след това връщането й, с нея също няма звук при звънене.
Опитай с изчистване на данни и кеш на Sound Picker / Storage.
Настройки / Приложения / Трите точки горе в дясно / Покажи системни/ Намираш след това Sound Picker в списъка / кликване, след това на Storage и последователно правиш изчистване на данни / Data и кеш/ Cache. След това рестартирай телефона, а след това опитай отново да зададеш мелодия по свой избор, но във формат на разчитане от софтуера на телефона, Mp3 например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не се получава.. Сега забелязах, че когато регулирам степента на звънене на будилник и мултимедия се чува звънене, а при регулиране сила на звънене не се чува нищо.
Цитирай

Запази си всичко важно за теб на компютър, синхронизирай си контактите с Гугъл акаунт и премини към връщане на фабрични настройки.
Може и някое приложение да прави мизерия със звука, но не се знае.
Да нямаш активирано приложението Smart Connect и чрез него да се получават тези аномалии?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

А къде се намира това приложение ,не го откривам ?! Искаше ми се това с връщането на фабрични настройки да е като последен вариант ,но нямам избор..
Цитирай

То е едно от стоковите на Сони, но вероятно при теб е деактивирано, иначе нямаше как да не го намериш из инсталираните приложения.
Да не би да си активирала някой от профилите за ограничаване на звуците / "Не ме безпокойте", Само с приоритет и т.н.
Разгледай менюто с Настройките за звука.
Вариантите за момента ми се изчерпват.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Всичко проверих, като цяло е ясно какво следва ... Благодаря все пак за помощта  ! Smile
Цитирай

Здравейте, тъй като съм се ориентирал към Z5 compact, но нямам възможност да го разглеждам подробно, искам да попитам нещо тези които го притежават. На сегашното ми HTC One S имам опция в смс-ите, която ми позволява да преместя даден номер в защитена кутия с парола и да не могат да ми четат смс-ите от този номер. Има ли подобна опция и тук? Баща ми притежава Z1 Compact, но като цяло в смс-ите няма абсолютно никакви настройки, доста е орязана функционалността, та и при 5-цата ли е така?

HTC One S z520e -> Sony Xperia Z5 Compact -> Huawei P20
Цитирай

не може
за такива неща трябва да инсталираш допълнително приложение
Цитирай

Не съм ползвал смс откакто имам смартфон, освен за синя зона. Но с парола на телефона ще постигнеш същия ефект. За другото както колегата каза трябва приложение.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Благодаря, взех си вече телефона, но забелязах нещо странно и ми се иска да ми кажете дали и при вас е така. Аз съм със Z5 compact. Когато гледам дисплея, под изкуствена светлина (лампа) виждам сензорите на самия дисплей, множество точици и правоъгълничета ... при вас така ли е? Нормално ли е това? Трябва хубаво да се загледаш там където е отблясъка от лампата върху дисплея, за да се види, но веднъж като го видиш, винаги ти се набива на очи. На дневна светлина не могат да се видят.

HTC One S z520e -> Sony Xperia Z5 Compact -> Huawei P20
Цитирай

@HsS, Всъщност "сензори", не е точното наименование на това, което виждаш на изкуствена светлина, а предполагам и на по-силна слънчева също ще забележиш тази "мрежа".
Вероятно става въпрос за ефекта, който е видим и на клипа, споделен от колегата в този пост:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1084833
Ако е това, което и на клипа, то това е нормален визуален ефект при изгасен дисплей, защото самата матрица пречупва отразената светлина от изкуствения или яркия есетвен източник, насочени към стъклото на телефона.
Позлвай си телефона безаварийно и не се притеснявай от този факт, който по никакъв начин не влияе на качеството на образа върху дисплея.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Точно това е, да, но не знаех как да го нарека точно. Иначе се вижда и при включен дисплей. Както и да е, много благодаря за отговора. Леко се бях притеснил, да не би да имам някакъв проблем с дисплея.

HTC One S z520e -> Sony Xperia Z5 Compact -> Huawei P20
Цитирай

виждаш матрицата на дисплея както Monipeev ти е казал,така е при всички телефони поне при сони,не те притеснявай ползвай си го спокойно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Имам друг въпрос, за функция която не намерих и ми е доста странно. Не можах да намеря никъде как да блокирам номера на някой и да не може да ми звъни. И за това ли трябва да инсталирам отделна програма, или просто пропускам къде се намира функцията?

HTC One S z520e -> Sony Xperia Z5 Compact -> Huawei P20
Цитирай

влизаш на контактите избираш си контакт цъкаш на него и след това на трите точки и му даваш да блокира номера

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Не може
Цитирай

Има. Дава редактиране на контакта, трите точки и "All calls to voicemail".
По този начин когато този контакт звъни на теб, на него директно ще му дава заето.
Цитирай

Да, благодаря много. Можеше доста по-опростено да го направят, но е хубаво, че все пак я има опцията. Толкова се рових и така и не можах да я намеря ...

HTC One S z520e -> Sony Xperia Z5 Compact -> Huawei P20
Цитирай

Здравейте,

Това е първият ми пост във форума и за жалост е породен от факта, че имам проблем с моят Sony Xperia Z5. Вчера докато шофирах забелязах че батерията ми рязко е свалила от 20% на 9-10 и закачих телефона към зарядно за автомобил, но не искаше да зарежда. Помислих че проблемът е от зарядното за кола, макар че е уж висок клас, с достатъчна мощност да захранва подобен вид батерия и до сега никога не съм имал проблеми с него, но когато се прибрах и включих телефона към оригиналното му зарядно отново не искаше да се зарежда. Четох из разни форуми да пробвам комбинацията от Power и volume up бутона за известно време, но нищо не се случва, единствено светва дисплея, че батерията e dead. Не знам какво да правя, някакви идеи преди да изпратя телефона в сервиз, понеже още е в гаранция?
Цитирай

@jifky, Явно не ги задържаш и двата бутона едновременно за достатъчно време и за това не се получава ефекта с вибрацията и рестартирането.
Иначе може да го рестартираш по нормалния начин през менюто, след задържане на бутона за изключване и последваща опция, Рестарт.
Също така, може да се рестартира и с помощта на малко ресет бутонче, което обикновено се намира до сим картата и да се види дали след някоя от тези процедури, телефона ще започне да зарежда нормално.
Ако не, действително следва сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз доколкото схващам от написаното на телефона вече му е паднала батерията и за това няма смисъл от рестартиране с бутоните.

Все пак можеш с малкото бутонче OFF да пробваш. Ако след него пак не зарежда, наистина ще трябва сервиз.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)