Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Xperia Z5
#1

Нека тук се обсъжда всичко свързано с камерата на Xperia Z5: Качество, снимки, настройки и др.
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво е качеството на звука при заснемане на видео в шумна среда (примерно концерт) ?
Снимките с приближаване замацват ли се ?

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
#3

Има някъв специален режим за цифров зуум (реално се ирае с пикселите от 20к. падат на 8к.) без загуба на качеството.
Подобна хитринка се ползва в Pure View камерата на Нокиа 1020.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#4

някой забелязал ли е в Antutu сензора на камерата е 8 MP
a нали го рекламират за 23 MP
Цитирай
#5

На снимките се забелязва лек дефокус в горния ляв ъгъл на снимката. Не знам, дали е софтуерен бъг или хард. проблем, но е факт и е неприятно. Да знае някой как се решава това?
Цитирай
#6

Решава се със замяна на апарата.И е доста масов.Виж форума Xda.Аз на Компакта го имах, на големия не.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#7

(2015-11-01, 20:32:07)Bavarche написа:  Решава се със замяна на апарата.И е доста масов.Виж форума Xda.Аз на Компакта го имах, на големия не.

Телефона го взех от Технополис, каква е политиката, че не съм запознат?
PS: Май си внушавам, не виждам такова нещо.
Цитирай
#8

http://forum.xda-developers.com/z5-compa...d-t3216319
Ето я темата в най-големия световен форум за смартфони.
А за повече конкретика - звънни на Сони БГ и питай за случая.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Добре, де няма ли да качите някоя и друга снимка, да се види качеството на снимките.
Поне аз лично съм много любопитен да видя снимките на Z5.
Мерси!
Цитирай
#10

Аз също и в допълнение към предния пост - да са в пълен размер.Когато са смачкани (преоразмерени) и от моя телефон изглеждат като картички.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#11

Ето две снимки - пейзаж и макро.

https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

Днес, Sony пусна ъпдейта до Camera 2.0. За съжаление не се сетих да снимам нещо преди ъпдейта, за да го сравня с резултата след това.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#12

А защо снимките са 8МР? Да не би и тук при съотношение 16:9 това да е максималната резолюция? Ако е така файда от 23МР на камерата...
Щракни една две на макс резолюция ако може. Smile

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#13

Не, мисля на 20 MP е 16:9, а на 23МР e в съотношение 4:3.
Вероятно просто защото отново автоматичния режим е ограничен на 8МР, с цел и по-бързото записване на снимките върху паметта.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

Защото това е автоматичния режим и това е настройката по подразбиране. Снимах след ъпдейта на камерата и не съм се занимавал да разучавам какво може и какво не. Сега го разгледах по-обстойно. 23 мегапиксела са във формат 4:3. 16:9 е при 20 мегапиксела. Утре ще щракна още снимки. Smile

@Monipeev, на автоматичен режим вече има и всички останали резолюции, а не само 8.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

Благодаря за пояснението относно автоматичния режим xn3k, като се интересувам възможен ли е при максималните 20 или 23MP все пак, защото бях гледал клип с една от първите бройки за промотиране на продукта и не бяха налични високи резолюции при автоматично заснемане.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#16

(2015-11-16, 11:47:08)xn3k написа:  Ето две снимки - пейзаж и макро.

https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

Днес, Sony пусна ъпдейта до Camera 2.0. За съжаление не се сетих да снимам нещо преди ъпдейта, за да го сравня с резултата след това.

Пейзажа изобщо не изглежда добре...
Цитирай
#17

Добавих 4 нови снимки на автоматичен режим. Тези, които са 4:3 са 23 мегапиксела, а 16:9 са 20 мегапиксела.

@Sev
Е, никой телефон не снима като DSLR. За мен камерата е перфектна, още повече... кой гледа снимки разпънати на 100%  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

@xn3k, не че нещо, ама аз снимки не виждам.
Цитирай
#19

В пост 11 са. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

(2015-11-17, 09:17:09)xn3k написа:  Добавих 4 нови снимки на автоматичен режим. Тези, които са 4:3 са 23 мегапиксела, а 16:9 са 20 мегапиксела.

@Sev
Е, никой телефон не снима като DSLR. За мен камерата е перфектна, още повече... кой гледа снимки разпънати на 100%  Lol

Става въпрос за разтегленото изображение на превозното средсво в долния ляв ъгъл
Цитирай
#21

https://m.facebook.com/story.php?story_f...6407997636

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#22

(2015-11-17, 18:34:34)Sev написа:  Става въпрос за разтегленото изображение на превозното средсво в долния ляв ъгъл

Да, това го има в ъглите и от двата края на изображението. Има го обаче при всички фотоапарати и аз винаги съм се чудел защо е така!? Предполагам всички сте го забелязвали? Ако снимате сгради, тези в двата края на снимката винаги са с криви стени. Някой има ли логично обяснение?  Visslar

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#23

Това се нарича дисторсия и се появява при снимане с широкоъгълни обективи, каквито се използват в повечето телефони. Напълно нормално е за снимки, правени с телефони.

D_coffee
Цитирай
#24

Много ти благодаря!  Storstark По думата, която не знаех намерих доста информация. Ако и друг се интересува, ето добре поднесена и разбираема информация. Smile

http://photomania.bg/articles/optic-distortio/

Даже DSLR-ите страдали от дисторсия.  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#25

(2015-11-17, 22:00:25)xn3k написа:  Много ти благодаря!  Storstark По думата, която не знаех намерих доста информация. Ако и друг се интересува, ето добре поднесена и разбираема информация. Smile

http://photomania.bg/articles/optic-distortio/

Даже DSLR-ите страдали от дисторсия.  Cool

Колкото и да страдат, е нищо в сравнение със камерите в телефоните. По темата, днес ми крашна приложението на камерата. Skitarg Тъп андроид.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)