Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в Xperia Z5

iPhone 5s още работи в новия си собственик, завиждам му благородно. Продадох го защото исках нещо с по-голям дисплей. Когато го купих той също беше флагман, но не се наложи да го сменям 2 пъти заради дефекти, нито пък знам кой е гаранционният сервиз и къде е.

Цитат:Това че няколко човека имат проблеми с телефона не прави марката калпава.

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5-...-p/1103207

Тук преброих поне 50 човека с еднакъв проблем на 19 страници тема, колко още има покрай тях може само да се гадае. И хората, които пишат там далеч не са толкова пестеливи по определенията и коментарите си към Сони, колкото мен, прочетете там за колко други неща се оплакват (непокриване на международни гаранции, ходене по 5 (пет!!!) пъти в гаранционен сервиз за едно и също нещо (по-специално жака, това за мен означава нещо сбъркано още на чертожната дъска, или пък умишлено направено така, кой знае).

Цитат:. . . телефони на Sony - те най-малко са ме разочаровали

Първият ми телефон на Сони - най-голямото ми разочарование до сега за скромните 7 телефона, минали през ръцете ми. Веднъж подменен заради дефектен говорител с друг с дефектен жак. Третият с какъв ли дефект ще е? Не мисля въобще да ходя по бюрокрацията на линията продавач-сервиз и да стоя по 10-15 дена без апарат.
Както и да е, считам въпроса за решен. Взех си bluetooth слушалки (Creative WP 350), с тях няма проблеми . . . . . засега.
Цитирай
Аксесоари

И точно твоя 5S е показателен , че iPhone не се чупят
И пак твоя Z5P (ааа, и този на Соколчев Smile ) е показателен, че SONY бъкат от проблеми
Цитирай

(2016-10-30, 20:01:15)Sev написа:  И точно твоя 5S е показателен , че iPhone не се чупят
И пак твоя Z5P (ааа, и този на Соколчев Smile ) е показателен, че SONY бъкат от проблеми

ами бъкат си от проблеми,това че не съм казал още 10-те проблема които имам.... както съм писал няколко пъти,аз ползвам на двете големи компаний самсунг и сони последните телефони абсолютно еднакво и за 4г самсунг не е припарвал до сервиз за разлика от всичките ми сонита,като и последния е за там но просто ми писна да се занимавам с него,колкото изкара и на боклука,иначе казано тук пишат само хора с проблеми и един двама без такива,ама има и още поне 70% които изобщо не знаят за този или друг форум и още 20% които не ги интересува дали се разваля нещо защото не се занимават с гаранции а отива за нов директно,има още 9% които пък ги мързи да пишат за проблемите си и остана 1% който наистина по някаква случайност нямат никакви проблеми,ама не защото телефона е безпроблемен а защото го ползват като старата нокия с фенерче и няма как да покаже дефект Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2016-10-30, 20:34:02)Sokolchev написа:  ами бъкат си от проблеми,това че не съм казал още 10-те проблема които имам.... както съм писал няколко пъти,аз ползвам на двете големи компаний самсунг и сони последните телефони абсолютно еднакво и за 4г самсунг не е припарвал до сервиз за разлика от всичките ми сонита,като и последния е за там но просто ми писна да се занимавам с него,колкото изкара и на боклука,иначе казано тук пишат само хора с проблеми и един двама без такива,ама има и още поне 70% които изобщо не знаят за този или друг форум и още 20% които не ги интересува дали се разваля нещо защото не се занимават с гаранции а отива за нов директно,има още 9% които пък ги мързи да пишат за проблемите си и остана 1% който наистина по някаква случайност нямат никакви проблеми,ама не защото телефона е безпроблемен а защото го ползват като старата нокия с фенерче и няма как да покаже дефект Smile

Както ние влизаме в твоя един процент за сони, откъде си сигурен, че ти не влизаш в този процент за самсунг?
Цитирай

Sokolchev
не коментирам съдържанието, а начина по който е написано. Едно цяло зречение без прекъсване 15 реда. Такъв феномен не бях виждал досега.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2016-10-30, 20:46:55)Bavarche написа:  Sokolchev
не коментирам съдържанието, а начина по който е написано. Едно цяло зречение без прекъсване 15 реда. Такъв феномен не бях виждал досега.

Той сега показва умения по математика, не по български! Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

(2016-10-30, 20:41:37)vankata написа:  Както ние влизаме в твоя един процент за сони, откъде си сигурен, че ти не влизаш в този процент за самсунг?

в случайности не вярвам

(2016-10-30, 20:46:55)Bavarche написа:  Sokolchev
не коментирам съдържанието, а начина по който е написано. Едно цяло зречение без прекъсване 15 реда. Такъв феномен не бях виждал досега.

аз пък все си мисля че това не е форум по граматика и лексика Wink

(2016-10-30, 20:50:07)vankata написа:  Той сега показва умения по математика, не по български! Big Grin Big Grin Big Grin

когато съм в даден форум чета това което ме интересува,не се вглеждам кой какво и как го е написал в бързината,нито ще седна да проверявам какво съм написал преди да го изпратя.а като гледам сте ме разбрали какво съм писал така че не е болка за умиране дали съм слагал точки и запетайки или не Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2016-10-30, 21:43:10)Sokolchev написа:  в случайности не вярвам


аз пък все си мисля че това не е форум по граматика и лексика Wink


когато съм в даден форум чета това което ме интересува,не се вглеждам кой какво и как го е написал в бързината,нито ще седна да проверявам какво съм написал преди да го изпратя.а като гледам сте ме разбрали какво съм писал така че не е болка за умиране дали съм слагал точки и запетайки или не Wink
Не ми е проблем как си го написал, дали си объркал сметките, а че си убеден, че всичко, което пишеш е вярно. Като говориш за случайности, за мен ти си единичен случай.
Цитирай

явно за тези 5 месеца в които си регистриран не си поразгледал темите на сони... колко единични случай като мен има Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Ами аз пък ползвам телефона като теб на макс(не като Нокия с фенер) и нямам проблеми?

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

(2016-10-31, 01:19:44)toma-pln написа:  Ами аз пък ползвам телефона като теб на макс(не като Нокия с фенер) и нямам проблеми?

Sent from my E5823 using Tapatalk

Не ми се спори с всеки по отделно,аз ако нямам проблеми едва ли ще си изсмуквам от пръстите нещо само за са го напиша,от тук може даме разберат евентоално само хора които са като мен международни шофьори и знаят какво е ползване на макс ,поставен на предния джам с включена навигация и интернет,на заряд нон стоп,вибрациите и нагряването са неописуеми,за падания от стойката да не говорим,и след като се спре навито се почва разговори ровене в нета и през това врвме се ползва като модем да си прехвърлям нета на лаптопа и т.н.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2016-10-31, 08:18:41)Sokolchev написа:  Не ми се спори с всеки по отделно,аз ако нямам проблеми едва ли ще си изсмуквам от пръстите нещо само за са го напиша,от тук може даме разберат евентоално само хора които са като мен международни шофьори и знаят какво е ползване на макс ,поставен на предния джам с включена навигация и интернет,на заряд нон стоп,вибрациите и нагряването са неописуеми,за падания от стойката да не говорим,и след като се спре навито се почва разговори ровене в нета и през това врвме се ползва като модем да си прехвърлям нета на лаптопа и т.н.
Кажи ми - щяха ли да правят навигации ако телефона е по- добър за това? Не се учудвам, че ти прави проблеми телефона, очевидно не те харесва ;-)

Sent from my E6653 using Tapatalk
Цитирай

Ама аз не споря, а казвам че телефона ми не е перфектен но не ми създава и ядове. А от това което си написал последно, разбирам че телефона ти върши перфектна работа въпреки дефектите. Smile

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

(2016-10-31, 08:18:41)Sokolchev написа:  ...поставен на предния джам... вибрациите и нагряването са неописуеми, за падания от стойката да не говорим...

Е, това обяснява всичко.  Tooth Предлагам да го вържеш на въженце за ауспуха на камиона и да го влачиш по асфалта...  Lol
Това не е използване на макс, а издевателство над техника за 1000+ лева. Аз също си ползвам телефона на макс, но се съобразявам, че това е фина и деликатна техника и се отнасям с нея подобаващо. Оттук нататък нищо, което напишеш за марката няма да има тежест пред останалите.  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

(2016-10-23, 12:39:51)mitsco написа:  Ако ми кажат какво е това ще споделя,имам съмнение че се получи от силно загряване в следствие на работеща светкавица и камера за по дълго време около 2 часа

ето и заключението на сервиза.Заключение от сервизен инженер

SONY Xperia Z5 Compact Software upgrade, механичен ремонт заден капак, тест. още не съм го получил пратиха ми смс че е готов сравнително бързо са се справили сервиза на теленор
Цитирай

За мен това е ползване,останалото е робуване над телефона Smile но друга марка с идентично ползване не съм имал проблеми,понеже съм явно мазохист,ще пробвам и XZ как се справя

(2016-10-31, 08:30:05)vankata написа:  Кажи ми - щяха ли да правят навигации ако телефона е по- добър за това? Не се учудвам, че ти прави проблеми телефона, очевидно не те харесва ;-)

Sent from my E6653 using Tapatalk

Имам навигажия,но телефона ми е по удобен,ако погледнеш кога съм се регистеирал 2012г,от тогава паралелно закупувам Z серията и NOTE серията като последното на сапунерката е S7 edge поради причината че note 7 ся който имах поръчка го спряха пиради дефектя с батерията,та мисълта ми е че ползвам едновременно и по идентичен начин и двата модела като съм притежавал всеки един от тях без компакта защото ми е малък,та проблеми вамо със сонито съм имал,даже и в момета докато пиша едва виждам дисплея  защото от горещина почна да става черен което при сапунерката не се пилучава

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Не, не е робуване, а съобразяване с характеристиките на съответното устройство и начина му на използване според тях. Сигурен съм, че у вас не си подхвърляте стъклените чаши и чинии по пода, а се отнасяте с тях като със стъкло, нали? Миете ли си книгите и вестниците с вода? А дрехите предполагам не ги перете със сярна киселина? Телефоните на Sony не са сертифицирани по военни стандарти и използването им трябва да бъде съобразено с типа електроника, който представляват. След като не спазвате предписанията на производителя описани в упътването за употреба ще си патите. Цинично е обаче да се оплаквате от който и да е производител, само защото не знаете как да ползвате уредите си правилно. 
Що се отнася до останалите марки, не ми се отваря дума, защото при тях дефектите се появяват даже при слабо използване и това го казвам от личен опит. Samsung Galaxy S4 - 3 пъти подмяна на USB порт поради дефектиране. Samsung Galaxy S6 - замяна на първата седмица поради изгоряла дънна платка. iPhone 6 - изгорял WI-FI чип и дефектен спийкър. Мога още много да пиша, но не му е тук мястото.
Ползвайте каквито си искате телефони и марки, но както казах, цинично е да обвинявате производителя в собствените си грешки!

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Все едно да кажеш че Скания в лош камион, защото е скъсал ресьор вследствие на претоварване. Smile

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Sokolchev
Аз спирам да ти чета мненията. Поредната тирада от 15 реда без никаква граматика + много правописни грешки. Не сме форум по граматика , ама за толкова години тук , друг такъв калазанин в писането не съм видял. Някак неуважително е към четящите, а и е против правилата на форума.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2016-11-05, 02:51:16)Bavarche написа:  Sokolchev
Аз спирам да ти чета мненията. Поредната тирада от 15 реда без никаква граматика + много правописни грешки. Не сме форум по граматика , ама за толкова години тук , друг такъв калазанин в писането не съм видял. Някак неуважително е към четящите, а и е против правилата на  форума.

а КАЛАЗАНИН какво е?
на сила не те карам да ми четеш,аз като не искам да чета на някой коментара просто го прескачам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

някой имал ли е проблем с ехо когато друг човек ви се обажда, другият чува силно гадно ехо за някакво време в началото на разговора и след това се нормализира?
Излезе, че е често срещан дефект при модела, но не се знае как се оправя.
Някой имал ли е този проблем и да го е оправил или кои сервизи са надеждни и има шанс да го оправят?
Цитирай

И при мен се появи един проблем. Забелязвам в лявата страна на дисплея две тъмни петна. Първо се появи едно, което е малко по-голямо и след време над него се появи второ по-малко като размер. Виждат се на светъл фон. Телефона не съм го мокрил никога, ползвам го умерено, не е нон стоп в ръцете ми. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, за да знам какво да очаквам като го занеса в сервиза след време (мисля да отложа малко, че в момента не мога да се лиша от телефона).

HTC One S z520e -> Sony Xperia Z5 Compact -> Huawei P20
Цитирай

(2017-03-16, 17:14:12)CordellWalker написа:  някой имал ли е проблем с ехо когато друг човек ви се обажда, другият чува силно гадно ехо за някакво време в началото на разговора и след това се нормализира?
Излезе, че е често срещан дефект при модела, но не се знае как се оправя.
Някой имал ли е този проблем и да го е оправил или кои сервизи са надеждни и има шанс да го оправят?
Проблема с ехото е 99% от мрежата, а не от телефона. Аз доста чета за всички марки и модели, но не съм забелязъл никъде такъв "..често срещан дефект..."

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2017-03-22, 20:13:12)Bavarche написа:  Проблема с ехото е 99% от мрежата, а не от телефона. Аз доста чета за всички марки и модели, но не съм забелязъл никъде такъв "..често срещан дефект..."

Не е от мрежата, от телефона си е.

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5...981/page/2
ето ти от на сони форума, ако потърсиш ще намериш на още много места доста хора със същия дефект.
Имало го е май при всички Z модели до сега
Цитирай

Здравейте, на някой получавал ли се е следният проблем при Z5 Compact (Android 7.0) - телефона по няколко пъти на ден губи мобилна мрежа и трябва да се рестартира. Наистина я губи - няма нито една чертичка и са активни само сервизните обаждания. Това почна седмица след инсталиране на най-новият андроид 7.0 и същевременно преминаване на друг план на Мтел. Някакви идеи какво да направя? Възможно ли е от смяната на плана?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)