Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в Xperia Z5

Не е от плана

Сим картата рязана ли е?
Фабрични настройки връщал ли си?
Цитирай
Аксесоари

Картата е фабрична Мтелска, не е рязана. А фабрични настройки не са връщани до сега и не ми се иска много да го правя.
Възможно ли е картата да прави проблема? Дали да не я почистя с гумичка?
Цитирай

Щом е след ъпдейта няма логика , но е вариант
Аз бих върнал фабрични, или поправка през компютър
Цитирай

@Rumb@ta, След като проблема се наблюдава по няколко пъти на ден, отново бих предложил опит при възможност, временна смяна на сим картата с друга.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

най лесното и безплатно нещо е да отиде в ментел и да му заменят картата с нова и ако тогава проблема продължава да търси сервиз,аз на Виваком съм сменил 5 карти за 10г ,самия чип се скапва с времето и почва да губи обхват

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Момчета, много благодаря за съветите! Ще отида до офис да подменят картата, като за начало. Ако пак има проблем ще се репейрва софтуера. Но дано е от картата.
Ще ви държа в течение за резултата.
Цитирай

След разговор с техници на Мтел на "звезда 88" вече вчера и днес е добре телефона. Не зная какво са направили. Дано се задържи безпроблемната работа. :-)
Цитирай

Ако не са те карали да правиш нищо по телефона...излиза, че проблема е бил в тяхната мрежа и по конкретно може би клетката в която ти се намираш.
Цитирай

Възможно е от части, защото проблема го правеше на различни места. Пълна мъгла какво е било.
Цитирай

Колеги отскоро имам проблем при камерата, и най-вероятно е сензора. Появи се черно петно в левия край, ето и снимка http://www.img-share.eu/f/images/404/DSC...sredna.jpg и установих от по-стари снимки че това петно го е нямало до преди няколко месеца, и най-вероятно ще се увеличава занапред. Според вас дали това ще се зачете от гаранцията. Телефона е Z5Dual и не е взиман от оператор, а от български сайт.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Би следвало да се покрие от гаранцията.
Цитирай

Прилича на прах накъде по стъклата пред сензора.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Телефона за европейския пазар ли е предназначен, т.е. с какъв РОМ е фабрично?
Ако е за Европа - може да ползваш официалния сервиз , независимо от къде е купен
Там ще е ОК
Цитирай

Страх ме е да го пращам на сервиз, защото може да стане по-зле или въобще нищо няма да направят, като ги знам... Телефона е взиман от Skyfon ако не се бъркам. Ако реша да го пратя на официалния сервиз на Sony, както Sev казва, трябва ли да си плащам, тоест гаранцията зачита ли се? А относно региона как се проверяваше за кой регион е произведен, ето снимка http://www.img-share.eu/f/images/406/Scr...pY886V.png

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Дa споделя опит. Купих Z3 Compact-a от Skyfon, когaто пукнaх дисплея се обaдих нa официaлния сервиз зa Бългaрия и кaто им кaзaх, че не е зa европейския пaзaр (моя беше зa Сингaпур), се опрaвдaхa, че може дa не стaне софтуерa зa моя телефон и не се нaемaт дa го ремонтирaт. В крaйнa сметкa го дaдох нa Skyfon и ми сменихa дисплея, без дори дa го преинстaлирaт. Повече телефон от квaртaлен мaгaзин - никогa!

ПП.: твоят телефон също е зa Сингaпур.

[Изображение: attachment.php?aid=17802]


Прикачени файлове Миниатюри
   

#TeamPixel
Цитирай

Значи в официалния няма да стане
Или го даваш на търговеца или си го ползваш така
Но ако влиза прах - процеса ще продължи
При мен първо беше една прашинка и се увеличаваха
...но по снимките нямаше дефекти или поне не съм виждал
Цитирай

Благодаря за инфото. Ами ще го карам така, ако продължи да се увеличава вече, ще се принудя да им го пратя. Аз взех моя от сайт защото от оператор беше с 300-400лв по скъп... Това е 2ри телефон който взимам от сайт. Предишня беше Z1compact от ElitMobil но там не ми се беше налагало да търся сервиз. Според вас дали ще направят нещо в такъв "квартален" сервиз.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Ако е прашинка - ремонта е елементарен (макар че на Булграм на моя телефон два пъти не им се получи)
Трябва само да се сложи ново фолио под задния капак
По-скоро ще ти намерят кусур за да откажат гаранцията - удар, драскотина...от това се е разхерметизирал и запрашил
Цитирай

Ако е прашинка може първо да опиташ да я преместиш с нещо наелектризирано, например някоя пластмасова пръчка, гребенче и т.н. Идеята е, че прашинката може да се повлияне от статичното електричество и да се премести към края. Но може да се премести и към средата Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай

(2017-08-10, 15:10:35)Sony_07 написа:  Според вас дали ще направят нещо в такъв "квартален" сервиз.

Дори да е "квартален" има и читави техници. Много зависи.

Само внимавай за едно, ако ще им го даваш. Задължително си искай приемо-предавателен протокол с подробен опис в какво състояние си предаваш телфеона. Опиши всякакви забележки...или ако няма забележки го напишете изрично.
Много често в сервизи при отваряне на телефон го нараняват и после като ти го върнат се оправяй.

Така после ще имаш документ и с помоща на КЗП ще можеш да си потърсиш правата.
Цитирай

Този протокол от тях ли трябва да го търся? Ппц телефона един път ми беше в задния джоб и го бях изкривил леко в областта на копчето за откл. не се вижда с просто око, аз го усетих по стъкления протектора, че се разлепи, не знам дали те ще забележат нещо. Отностно петното на камерата за сега ще го оставя така, и ще го наблюдавам дали ще се увеличава, той има още година и малко гаранция.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

В крайна сметка им го изпратих, на 4тата седмица беше вече при мен. За сега съм доволен, смениха ми целия модул на камерата. Надали вече е водоустойчив, защото не знам как е залепен.

Изпратено от моят E6683 с помощта на Tapatalk

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

(2017-09-16, 14:00:34)Sony_07 написа:  В крайна сметка им го изпратих, на 4тата седмица беше вече при мен. За сега съм доволен, смениха ми целия модул на камерата. Надали вече е водоустойчив, защото не знам как е залепен.

Изпратено от моят E6683 с помощта на Tapatalk
Може да провериш. Набираш този код *#*#7378423#*#*, влизаш в Service test, после на Pressure sensor. Дава ти налягането, като натиснеш и задържиш на екрана трябва да се покачи налягането и бавно да се върне на колкото е било, после като пуснеш трябва да падне и пак да се върне колкото е било. Ако е така значи е водоустойчив. Ако не реагира на натиска по екрана вече не е.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай

Аз преди да го изпратя проверих какви стойности показва, след като ми го върнаха пак проверих. Когато го натискам, от 968 стойността се променя, отворя ли капака на SIM, си стои на 968. Но все пак ще го пазя от намокряне.

Изпратено от моят E6683 с помощта на Tapatalk

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Щом реагира при натискане, а при отворен капак не, значи е водоустойчив. Мойта Z3-ка и сменяха горния говорител и ми го върнаха пак водоустойчив. Така, че не се притеснявай.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)