Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в Xperia Z5

Вдигам ръце от тоз телефон вече. Миналата седмица ми го върнаха от ремонт заради петното на камерата, уж сменена вече, днес гледам че се е появило още по голямо в центъра, и най-интересното е че като духнах силно в слушалката, то се премести. Телефона има някъде зверската дупка от където влизат боклуци. Какво да направя в случая според вас?

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
Аксесоари

Вероятно плаче за замяна с друг такъв.

 
Цитирай

(2017-09-18, 18:30:26)Sony_07 написа:  Вдигам ръце от тоз телефон вече. Миналата седмица ми го върнаха от ремонт заради петното на камерата, уж сменена вече, днес гледам че се е появило още по голямо в центъра, и най-интересното е че като духнах силно в слушалката, то се премести. Телефона има някъде зверската дупка от където влизат боклуци. Какво да направя в случая според вас?


За съжаление нямаш голям избор. Пускай нова рекламация.
Цитирай

Давай за ремонт
Моя го смениха с нов...заради некачествени ремонти
Цитирай

Дадох им го пак, днес го взех, след още един месец чакане. Оказа се, че са сменили за 2ри път камерата, заради прашинка?!. И от андроид 6.0.1 са го даунгрейднали на 5.1.1, незнайно защо. Сега ще чакам да ми излезе ъпдейт.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Кой е сервиза и търговеца?
Цитирай

Skyfon Варна. Оказа се че са ми сложили андроид за изложбен телефон, който не се поддържа и не се актуализира, номера му е 1296-9506. Сега не знам какво да правя. Тва за мен си е направо подигравка...

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Както сам предложи,  вариант е сам да си флашнеш желаната версия за твоят модел или да предразположиш за това с молба, хората от сервиза.

П.п Считам, че е редно да бъдеш предупреден за тази им манипулация към понижаване на версията на Андроид и да те запознаят с причината за това им решение.
Дори и да е обосновано, например тестово време, редно е да беше запознат с това.
Това щеше да е и реално коректност, уви обаче.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ако реша да си го правя сам, има ли значение андроида за кой регион ще е, защото за сингапур не намирам. И щом е офиален, гаранцията пада ли, ако човъркам аз.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Този въпрос за гаранцията е задаван многократно и е малко подвеждащ с отговора си.
Ако е официална версия за конкретния модел, например версията за Германия, DE, не би било проблем за работата на устройството, но относно гаранцията, винаги могат да се заядат, стига да помнят на кое ремонтирано устройство, софтуер за койн регион са инсталирали.
Официалния метод предложен за преинсталиране / поправка на софтуер от производителя, е програмата Xperia Companion, а която пък не е възможно сваляне към предходна версия на софтуера. Ето вероятно и отговора на въпроса ти.
За това е и предоставена тази програма в паметта на телефона за инсталиране от него, при свързването на устройството към компютър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

В крайна сметка, изтеглих андроид 7.1.1 за Сингапур през XperiFirm, инсталирах го с малко трудности през Flashtool, след което направих Repair през Xperia Companion за да си 100% оригинален.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)