Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в Xperia Z5
#26

Виж дали не ти е пусната функцията "Забавяне на разговор" или "слухов апарат" от настройли на разговора
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, имам з5 компакт. Въпроса ми е - защо като чукна 2 пъти върху екрана, снимката не се увеличава. Трябва ли някаква настройка за това? На всички други телефони които съм имал като чукна на екрана 2 пъти снимката се увеличава и намаля,а на този телефон не става. Моля за помощ и съвет.
Цитирай
#28

Като ползвам стандартното приложение "Албум" си работи
Цитирай
#29

Ларва ли ви когато пускате и спирате запис на видео? Клипчето е добре но ме дразни че се забавянето. Андроид 6 z5c.

Sony Xperia S Black
Цитирай
#30

Да ви се оплача - незнам кога, как и защо установих го вчера, но видео камерата пак ми се прецака. Втора бройка, един и същ дефект като при предната.. Днес го върнах за сервиз. И още един месец чакаме. Чесно много се разочаровах от Z5. 3 месеца ползвам апарата 2 месеца сервиз.


Да ви питам - мога ли да имам претенции за връщане на парите или избор на друга марка смартфон от мтел?
Благодаря.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#31

Три рекламации и тогава
Цитирай
#32

(2016-04-08, 17:53:42)Lumia написа:  Да ви се оплача - незнам кога, как и защо установих го вчера, но видео камерата пак ми се прецака. Втора бройка, един и същ дефект като при предната.. Днес го върнах за сервиз. И още един месец чакаме. Чесно много се разочаровах от Z5. 3 месеца ползвам апарата 2 месеца сервиз.


Да ви питам - мога ли да имам претенции за връщане на парите или избор на друга марка смартфон от мтел?
Благодаря.

Какво точно се прецака?

p30 pro
Цитирай
#33

Камерата. Втора бройка същия проблем. Или не ми е на късмет със Z5 или нещо бъгаво има в софтуета на Сони, защотото с приложението "google camera" видеокамерата работи нормално, но с фабричната видеокамера, не. И незнам кога, как и защо става така тъй като не правя често клипове.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#34

От няколко дни като включа зарядно и на дисплея ми излизат реклами на приложения... Някой знае ли как да ги разкарам?
Оказа се някакъв уиджет за зареждане, който го дисмиснах в бързината, но сега ми се иска да го върна и доразгледам, но не го намирам.
И друго - някой да има идея защо не мога да се логна в лайфлог? От 10 дни пробвам и не успявам...
Цитирай
#35

Здравейте,

Имам Xperia Z5 от около два месеца. От тогава не работи OTG функцията. Някъкви съвети?

Пробвах с един и същ кабел на Xperia Z5 compact на мой познат, при него всичко работи.
Цитирай
#36

@kikosoft, Опитай със стъпките от този пост:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1258290
или този
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1258396

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#37

Благодаря за съвета това беше първото нещо което пробвах, а и за кабела съм сигурен, че работи.
Цитирай
#38

Явно е, че се случва и при други притежатели на Z5 серията, като предложението е едно и също.
Опитай също съвета от трети пост на темата по-долу с рестартиране на устройството и прикачен предварително Otg кабел, в който случай също прави опит за разпознаване на свързани устройства към телефона.
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5...-p/1061517

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#39

Здравейте. Не знам дали е за дефект, но минава за такъв в сервиза. Дано не го четат от Сони. Разбрах как дефектира камерата. Оказа се, че е от програмата FlashTool при заключване на bootloader-a. Незнам как и защо за получава така, но е факт, че вече 2 бройки се прецакаха така. Във вторник (19.04) колега също си заключи BL и го флашва с "Sony PC Companion" камерата му се прецака и на него. И от там се затвърдиха мойте съмнения.

Казвам го това, тъй като имам вече 2 бройки сменени заради описаното по горе с нов апарат. Скоро очаквам да пристигне и четвъртия телефон. 
Представяте ли се какво щеше да се случи ако телефона беше закупен от гаражен или онлайн малък магазин който ги продават с 150-250лв по надолу. Ето защо е хубаво да се купуват от голям и доказан магазин

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#40

А ето защо и не трябва да се занимавате с флашвания на нов телефон.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай
#41
Bug 

Колеги
След последният ъпдейт съм искрено разочарован от Z5. Батерията започна да пада по бързо. Сензора за пръстов отпечатък даваше грешки до понеделник, тогава изобщо изчезна от телефона както функция. Бутона си работеше нормално всичко друго бе ОК, но това липсваше. Писах си с Support на Sony и след един бюлюк мейли, разяснения и инструкции, как да го оправя, накрая стана едно голямо нищо. От Сони ме посъветваха да си върна телефона на сервиз ( Теленор ). Днес събота ми го върнаха и всичко му беше наред. Преинсталирали са софта. Преди това бях с Z1 и пак през целия му живот от 1 година и 6 месеца - 3 месеца изкара в сервиза. За колегата които иска да му се възстановяват парите : Трябва да има 3 еднакви дефекта в рамките на гаранционния срок. Понеже точно така се отървах от Z1 и знам целия наръчник на КЗП по този въпрос. Ако имаш три различни дефекта може да стане, но ако пичовете от КЗП са на твоя страна. Bu Bu Bu
Цитирай
#42

toma-pln - при флаш на ROM с FlashTool няма проблем. Проблема се появява когато се заключи BootLoadera (BL) с FlashTool

BA6IKA - Колкото и да ми се иска, нямам шанс за възтановяване на сумата. Казаното от теб е вярно, но в моя случай директно ми заменят апарата.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#43

(2016-04-23, 15:53:45)Lumia написа:  toma-pln - при флаш на ROM с FlashTool няма проблем. Проблема се появява когато се заключи BootLoadera (BL) с FlashTool

BA6IKA - Колкото и да ми се иска, нямам шанс за възтановяване на сумата. Казаното от теб е вярно, но в моя случай директно ми заменят апарата.

Дам и на мен ми сменяха постоянно апарата за един и същи дефект с дисплея - жълти петна. И понеже ми писна защото 1 ремонт ОК 2 ремонт СМЯНА 3 ремонт СМЯНА и 4 ремонт искаха пак да ми го сменят, отидох до КЗП в Бургас и попитах какво да направя и тъй като служителката беше душичка и сладурана ми каза точно как да ги напиша нещата - Бил съм подведен от продавача за това, че телефона е надежден и, че не дава дефекти и поради това, че ме е подвел телефона се оказва тотален провал и за един и същи проблем 3 пъти е влизал в сервиза и 2 пъти е сменян. Изрично написах, че си искам парите за стоката без значение, че 2 пъти вече е сменян и че вече не желая друго решение на създадения проблем. След 2 седмици ми звъняха от Технополис да ми се извинят и да ме поканят да си взема стока на същата стойност на която съм си купил телефона. Звъннах на въпросната госпожица от КЗП, да и благодаря за това , че ми помогна и тя ми каза, че те е трябвало да ми върнат парите а не да правят заменка. И аз си поисках парите и те ми ги дадоха. Също така девойката каза, че ако откажат мога да заведа дело за измама и да ми платят хем устройството, хем хонорара на адвоката ми, понеже в повечето такива дела съда застава в полза на клиента. Така че пробвай.
Цитирай
#44

Онзи ден ми дойде ъпдейта на Z5 32.1.A.1.185. Закачих го на компютъра и много бавно се изтегли, сигурно 1 час. Впоследствие доста време се качваше в телефона. На другия ден гледам жълто петно в горен десен ъгъл. Направо съм бесен. На Z3 три дисплея смених с жълто петно и се надявах на този да не се получава, но явно процесора си е като печка и за момента няма решение за тези жълти петна. Ок, ще го сменят и този дисплей, но нещо не мога да разбера как така първия Z и Z1 работеха зверски и нямаха проблеми, а от Z2 насетне все повече жълти петна по дисплея. Аз съм навит да върнат процесора от първия Z, но да не се налага да сменям дисплеи на всеки 3 месеца.

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай
#45

колеги да ви питам че вече се побърках с тия сонита,на всички предни модели от Z до Z3 имах проблем с камерата,прегреваше телефона и ми изписваше че камерата ще се изключи временно,все си мислех че този проблем е отстранен при Z5 PREMIUM само че днес същата работа,направих няколко снимки,преди това се рових по телефона и действително беше доста топъл и хоп докато права отново снимка ми искочи съобщение че температурата на телефона се е повишила чуствително и камерата ще се изключи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#46

Моя пък като загрее и намаля контраста на дисплея значително.Май ще махна стъкления протектор от гърба(мисля си че е от него) отделно гумен върху него съм сложил и грее здраво.При мен не изкачат предупреждения, на Z1 излизаха.Z5 Premiu

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
#47

и това го забелях,през деня на пряка слънчева светлина дисплея направо става тъмен все едно съм намалил контраста до край а всъщност е на макс,и това е някъв проблем явно,аз не ползвам никакви защитни протектори или квото и да било

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#48

Аз пък мисля че е от адаптивната светлина. Когато звънне вджоба е с намален контраст. След като го извадя, му трябват няколко секунди в които да се настрои и оправи за да видя кой ми звъни.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай
#49

Не е от адаптивната светлина, спрял съм я.Вчера махнах стъклото, дано се оправи, но при теб щом го прави без никакви протектори едва ли.Вчера цъка една игра(бях на закрито) и пак намали контраста почти на минимум, като стане така на слъне нищо не се вижда.За 1600 лв толкова, незнам гаранцията покрива ли го това, но ако е масово едва ли

Samsung Galaxy Note 10 Plus Aura Black; Huawei Mediapad M2 10.0 A01W
Цитирай
#50

О не, и аз имам протектор от дебелите стъклените. Но това го прави само в джоба ми или когато е захлупен телефона по лице.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)