Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5
#1

Тук е мястото да се коментира издръжливостта на батерията и всичко свързано с нея.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колеги колко време ви издържа батерията, че на мен ми се струва че в сравнение с Sony Xperia Z1 тази се изтощава повече?
Цитирай
#3

Аз се прехвърлих точно от Z1 на Z5 и батерията издържа отново 2 дена(реално 40часа).
Цитирай
#4

Много е добре при мен.Прибирам се с поне 30% вечер докато всеки друг флагман при интензивен ден е отивал под тревожните 20%.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#5

Като сравнявам Z3 Compact и Z5 Compact, на Z3-ката батерията държи повече.
Цитирай
#6

Нещо здраво ми точи батерията. Оставям го вечерта в 22:00 на 65%, сутринта в 06:00 е на 53%. 12 % без да е пипан телефона е. При вас как е?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#7

При мене максимум 2% пада. Ако преди ти е било като при мене, изтрий някое от последните приложения които си изтеглил.
Цитирай
#8

Хмм заключих BL, преинсталирах firmware чрез Sony PC update. С изключени всички синхронизации, на 2G, спрени мобилен нет и WI-Fi телефона от 21:00 до 06:00 - 9% пада и то без инсталирани никакви приложения от маркета. Вече си мисля да не би да е прецакана батерията защото и при работа бързо пада. 

Сравнение с LG Flex 2 - същия 3D ускотител и модел процесор за същия период от време пада с 2%.


Има ли смисъл да го връщам за рекламация?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#9

Сръвнено с Z2 от който минах на Z5 преди няколко дни, при еднакви приложения и настройки, батерията държи почти два пъти по-малко.... И то при факта че Z2 го ползвам почти две години. Всичко друго в телефона е супер но батерията....поне за сега е зле...
Цитирай
#10

(2015-12-05, 11:03:53)Lumia написа:  Хмм заключих BL, преинсталирах firmware чрез Sony PC update. С изключени всички синхронизации, на 2G, спрени мобилен нет и WI-Fi телефона от 21:00 до 06:00 - 9% пада и то без инсталирани никакви приложения от маркета. Вече си мисля да не би да е прецакана батерията защото и при работа бързо пада. 

Сравнение с LG Flex 2 - същия 3D ускотител и модел процесор за същия период от време пада с 2%.


Има ли смисъл да го връщам за рекламация?
Доколкото си спомням има някакви цикли на зареждания в началото, ако все още е така - това са много проценти. Все пак виж кое ти гълта ток и да не е някое не спряло приложение във фонов режим. На моята зетка ( 3)  вечер даже не падат проценти Оставям го на 100 и сутринта си е на 100. Същото е и с другите проценти, беше примерно.

Гледах сега снимките - доста е подозрително, все едно изтича заряда..
Цитирай
#11

Спрямо Z3 батерията е много по-зле. На 3-ката ми беше за еталон, също и дисплеят, тука и него са поомазали.
Та на Z3 си правех спокойно до 6ч СОТ, на 5-цата едвам достигам 3.5.
Стендбая и е добър, макар и процесите на гугъл и андроид ос да са на много високи нива, (каквито са примерно и в SGS6) то не ми пада с повече от 3-4% за 8ч стендабай през нощта.
Но СОТ-а е ужасен, държа телефона постоянно в стамина и с намалена поизводителност но с мъка докарвам тези 3,5 часа.
Предполагам, че се дължи на скапания Дракон 810.
Цитирай
#12
Thumbs Down 

Това е от днес:
20 часа след заряд до 100% при поне 6ч пълен стендбай + още 5 часа самолетен режим.  
В момента   съм на 1,5 часа дисплей и 40 мин разговори и това всичкото в стамина и с намалена производителност на процесора!
Google play+ Android Os = 41%
бах ти оптимизацията на софтуера/ androida от Sony, надпревариха SGS6


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#13

Пробвай без да включваш стамина аз никога не го ползвам. Моя е не е z5, z3 е но все пак.
Цитирай
#14

2 поста по-горе съм го писал- нямат нищо общо двата телефона, като живот на батерията.
Днес до обед нещата бяха даже още по-зле.
Явно забиват яко гугълските услуги - бяха ударили 50% консумация, като са държали буден тела 1.50 мин.

Та влезнах в настройките и почистих кеша на "рамка на услугите на гугъл" ,  "гугъл плей стор" и самото приложение "гугъл"

(Това последното, за който не знае е задължително да му се изключи от локеишъна история на местоположението, щото периодично го записва, като активира и гпс-а)

От тогава насам помирясаха малко и са работили още само 20мин, след тези почти 2ч
Това е метод, който действаше още при андроид 4.4.2 и от там насетне тези процеси уж са овладяни и не би трябвало да правят проблеми.
Та види ли някой да му расте времето - активност на радиото в услугите на гугъл, да чисти кеша на тези 3 неща
Цитирай
#15

Z5 compact
Час и половина екран
2 часа разговори
13 часа от зареждане
Стамина
Батерията е на 50%
Цитирай
#16

на мен батерията ми е добре спрямо Z3ката. Една идея по добре.

нито на Z3 нито на Z5 съм стигал повече от 4 часа екран. нз как става тоя номер но мисля, че хората нарочно спират всички услуги включително и яркоста на екрана на минимум, и така правят по 5-6 часа. няма шанс иначе.

имам 12 пощи, всичко на гугъл, скайп, вайбър, уотсъп , дуъл сим, 4г макс телеком включен.

Телефона се представя достойно. издържа един ден.
Цитирай
#17

(2016-02-01, 20:43:41)Sev написа:  Z5 compact
Час и половина екран
2 часа разговори
13 часа от зареждане
Стамина
Батерията е на 50%

Без стамина - същата работа
Утре ще тествам стамина с ограничена производителност
Цитирай
#18

(2016-02-02, 20:40:22)Sev написа:  Без стамина - същата работа
Утре ще тествам стамина с ограничена производителност

Като цяло никаква разлика
Явно тези режими помагат при слабо ползване на телефона
Цитирай
#19

От 100% в 22:15 до 92% в 06:15 с включен стамина режим. За същия период от време G Flex 2 е мръднал с 2% Нямам думи.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#20

Mи и аз без думи останах и го продадох Wink Най-вече заради таз батерия и дисплея.
Между другото ми дойдеха  преден и заден протектор от стъкло и още 2 или 4 не помня матирани лепенки, пак по 2 гръб и лице.
Някой ако му трябват да драсне лс
Цитирай
#21

Батерията ми издържа точно толкова, колкото и на Z3ката, за дисплея е ясно, и той си е същия, вие не се ли интересувате от даден продукт преди да го купите?
Цитирай
#22

Отдавна не вярвам на туй дето го пише, щото съм чел..чел и като го взема то друго излиза
За дисплея е далеч назад в цветопредаването спрямо Z3.
Цитирай
#23

За дисплея съм на съвсем друго мнение. За мен този на Z5 превъзхожда многократно този на Z3. Знаете, че допреди 4 месеца бях със Z3 и таблет Z3. Когато сложех двете устройства едно до друго, екраните им бяха абсолютно идентични. Сега като сложа Z5 до таблета виждам огромна разлика. На 5-цата бялото е наистина бяло, докато при таблета е почти синьо. При загасено състояние също има много голяма разлика. Този на Z5 е много по-тъмен, докато на таблета е по-светъл и леко червенее на слънчева светлина.
Вероятно има разлика между екраните на всички милиони произведени екземпляри, но пак казвам - имах Z3 повече от година, а от 4 месеца e Z5 и мнението ми е изградено на база лично ползване и на бройките, които аз имах.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#24

(2016-02-09, 16:11:39)rumo написа:  Отдавна не вярвам на туй дето го пише, щото съм чел..чел и като го взема то друго излиза
За дисплея е далеч назад в цветопредаването спрямо Z3.
rumo@, точно една седмица ми бяха двата телефона в ръцете, незнам за какво цветопредаване говориш, но и аз на писания не вярвам а съм на принципа око да види ръка да пипне. Разлика в цветове при едни и същи настройки на дисплей аз не видях, или поне с просто око не се вижда, в най-лошия случай някои показатели бяха еднакви, но в повечето Z5 е доста по-напред. Също така се нагледах на клипчета че самсунг с6 бил по-бърз, няма такова нещо, жена ми е със с6 едж, единствено при стартиране на камерата самсунга е една идея по-бърз, но не и по-добър. Това съм гледал и сравнявал пред очите си, а ти си преценявайSmile
Цитирай
#25

Има множество цветови схеми в нета. Такива, на които освен че са дадени цветовете си и пише "червен" , "син" , "бял"
Та си отворете една такава схема и там дето пише "червен" пак вижте дали е червен или по-скоро розов

Гледах я тази схема на 3 тела едновременно, само на Z5-цата розовееше, другият беше S6 с амолед и Redmi Note 3 с лсд
Доживях да видя амолед с по-правилно предаване на цветовете от лсд Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)