Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно wi-fi на Xperia Z5
#1

Mясто за коментиране на качеството и проблеми с wifi на Xperia Z5
Цитирай
Аксесоари
#2

Добър ден на всички и честит празник,
Зблъсках се със следния необясним за мен проблем. Моля ако някой има някакво обяснение, предположение или предложение да помогне !
Когато съм на ВайФай, при домашни условия се случва нещо странно. При замерване на скороста близо до рутера, при пулен обхват на сигнала стойностите ми варират между 40-50 мб., а когато се отдалеча и съм зад някакво препятствие падат до нула почти. При положение че телефона показва почти пълен сигнал или сигнал на 75% на рутера .
На какво може да се дължи това ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#3

С друг телефон как е?
Или с твоя на друг рутер?
Цитирай
#4

това са бъгове на рутера според мен,на мен ми показва 135мб/с Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#5

Благодаря Ви за мненията. Мисля, че открих проблема и тои е в телефона. Както вече писах последните няколко малки ъпдейта го разконцентрираха нещо. Не е кой знае колко страшно, но преди беше по-добре...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#6

Зависи какво е препядствието
При мен дори и на 5 GHz, през една стена държи същата скорост като при пряка видимост
Цитирай
#7

Кой рутер би вършил по- добра работа - 2 GHz или 5GHz ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#8

@nedelchev nikolai, по-добре е 5GHz, стига и устройството да поддържа въпросната опция.

 
Цитирай
#9

Благодаря Ви !
Проблемът е разрешен. За други , които биха изпаднали в подобна ситуация ще разкажа Smile
От десетина дни се побърках с този обхват . Вече мислех да сменям доставчика на интернет, но както всичко, което изглежда без решение и тук причина се оказа елементарна.
Смених няколко рутера. Засичах през телефони, няколко. Компютри, няколко... Два телевизора и накрая се оказа, че проблемът ми е в захранването на рутера Smile Просто захранването ми е вградено в стената, както и всички останали кабели и затова сменях само рутерите, но не и адаптерите. А видимо старият адаптер вече не е доставял достатъчно електричество и заради това са били всички проблеми .
Сега с комбиниран рутер на 2-5 GHz, работи си супер и всичко е както трябва Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#10

Добра вечер на всички. Някои може ли да ми обясни на разбираем език каква е разликата в работата на устроиството при 2 и 5 GHz при Wi-fi ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#11

При 5 скоростите са по-високи
И качеството също, защото "ефира" все още е празен - примерно около мен вкъщи няма други рутери които да пречат
Но пък сигнала е по-слаб, което на близки разстояния не е проблем
И даже при слаб сигнал, скоростта е много по-висока отколкото на същото място но свързан към 2,4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)