Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона реагира на магнит...вреди ли на устройството
#1

Купих си калъф тип портмоне за телефона, който е с магнитно закопчаване. Интересното е че при затваряне/закопчаване на калъфа дисплея се изключва, а при отваряне светва. Това е много удобно и много ми харесва, но се питам това нормално ли е при положение че при други андроид телефони не се получава така? Магнитното влияние не увреждаше ел компонентите? Да не би да е с нещо като повредена защита от влияние от магнити.

Motorola G 2gen

Motorola Moto G 2nd Gen / Marshmallow 6.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Както знаеш магнита влияе на "ламарината" Smile ,а в тела има подобни сплави...няма начин да не оказва някакво влияние,било то и отрицателно.Ако има някой по компетентен в тази област да даде и той мнение.
Цитирай
#3

Няма проблеми, телефона има магнитен сензор, който е поставен точно заради такъв тип калъфчета. Идеята е да не търсиш копчето за включване на дисплея, а това да става с отваряне на капачето на калъфа. Както се казва ползвай си го със здраве Smile

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#4

(2015-10-16, 15:34:49)alex.stankov написа:  Няма проблеми, телефона има магнитен сензор, който е поставен точно заради такъв тип калъфчета. Идеята е да не търсиш копчето за включване на дисплея, а това да става с отваряне на капачето на калъфа. Както се казва ползвай си го със здраве Smile

Благодаря!

Както каза alex.stankov телефона има магнитен сензор. Това ме накара да потърся повече информация в Гугъл, който ми подсказа че компаса от Google play използва точно този сензор. До колкото знам всеки андроид телефон има тази екстра. Въпрос на настройка е да активирате магнитния сензор. Ако имате и вие такъв калъф и искате така да реагира на отваряне и затваряне, може да си свалите безплатно от Google Play програмата Flip Cover, която ще ви помогне да активирате сензора. Програмата я пробвах и на други телефони и работи перфектно! Cool

Motorola Moto G 2nd Gen / Marshmallow 6.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)