Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прах в предната камера
#1

Някои забелязал ли е наличие на прах в предната камера? В друг форум някои се оплакват от попаднал прах през аудио жака.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е от буксата за слушалките, а от предния говорител. Даже има и метод за разглобяване и подлагане на изолационна лента, с цел ограничаването му. BTW моя телефон има прах, ама не съм го разпарчетосвал още...

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#3

И при мен ги има,забелязах ги преди няколко дни.не ми пречат Smile
Цитирай
#4

И в моя има
Цитирай
#5

Някой справи ли се със проблема?
Цитирай
#6

Тоя проблем го имам и в Lenovo Vibe Z2 Pro! И това му е единственият минус! Там вече, за половин година, прах има видимо! Не пречи на качеството на снимките, ноо, не ми е и приятно. Него ползвам със запушалка на жака на слушалките. Xiaomi - то не очаквах да има този проблем.... Имал съм RedMi Note 3G, RedMi Note 4G, при тях нямаше прах в предната камера. Сега при RedMi Note 2 Prime няма още, но пък той в нов, на се седмица. Да видим. Ужасно, ако е така..

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#7

Отварянето не е китайско писмо, моя вече го отворих за да отстраня проблема на слушалката. Междувременно махнах прахта от камерата - след винтовете са само лентовите кабели, камерата се отделя цяла
Цитирай
#8

Веднъж и аз го отворих и го почистих, но пак се събира прах. Чудя се как да огранича праха.
Цитирай
#9

В камерата на моя няма прах, но го имам от около месец... Прочетох коментари в чужди форуми на такива които нямат, но има и немалко коментари на хора с прах в предната камера...
Цитирай
#10

Вчера го отворих пак и сложих малко силикон за да уплътня. Мисля, че добре стана, но времето ще покаже.
Цитирай
#11

Разнасям къде ли не телефона - по поляни и други места на които има прах, но досега не съм видял нито прашинка в предната камера (но все пак го имам от около месец). Преди малко светнах с фенерче върху предната камера и не видях никакви прашинки.Даже днес говорителя, който е до камерата беше запрашен,но в камерата не се вижда никаква прашинка.

Според инженерното меню - задната ми камера е следната - Sunny S5k3M2_2ND

а предната - sunny9-30 OV5670

Друго нещо което ми направи впечатление - правете видеа със следната програма - Cinema FV-5  - с оригиналната програма на телефона забелязах едно фокусирване и разфокусирване по време на записа - с програмата за която писах не видях да има такова нещо и видеата стават доста добри!

Откакто съм видял това нещо правя всички видеа с програмата Cinema FV-5  !

Видеата стават много добри - но дори и там видях недостатък - звука от вятъра се чува като грозен шум като снимам кравите на полето - не е голям проблем и предполагам че и за това ще измисля нещо. Чува се много добре говора на хората, но и звука от вятъра който сякаш брули микрофона на телефона...
Цитирай
#12

Аз мисля, че проблема с праха в камерата е на първите бройки. След това явно са обърнали внимание на проблема и има някакъв фикс.
Цитирай
#13

Моят дойде след Новогодишните празници. Да видим, дали е от бройките с фикснати прахови камери :-).....Аз от Lenovo Vibe Z2 Pro имам горчив опит, щото там си имам прашец, но да разглобя панели не е работа.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#14

Мисля че няма да имаш прах. Вчера моя се беше напрашил целия (на един диван ), а след това гледах много пъти предната му камера и не видях никакъв прах в нея (дори прашинка не видях)!
 Даже светнах с led фенерче в камерата и не се вижда никаква прашинка.
Цитирай
#15

И моят вече си има май прашец.....

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#16

До момента нямам нито прашинка в предната камера - даже ме е страх вече да му светя с фенерче (да не я повредя нещо) в предната камера за да проверявам за прах (а днес беше целия в прашинки докато стоя върху едно одеяло).
Цитирай
#17

След като го отворих, почистих и сложих силикон мога да кажа, че проблема с праха в камерата изчезна. Уплътних го отвсякъде и няма как да влезе прах вече. Тъпото е, че счупих дисплея след едно падане и кефа от това че съм оправил проблема с камерата се изпари.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)