Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Z3C Android Concept 6.0 Marshmallow
#1
Star 

Днес ъпдейтнах на 6.0 Marshmallow, до момента впечатленията са ми доста добри, доста неща и липсват. 

Имам проблем с мобилния интернет и до момента това е едиственото нещо което съм открил да не работи, така че имайте това в предвид.
Цитирай
Аксесоари
#2

Как го ъпдейтна и какъв е смисъла, при условие, че още е в процес разработка, докато 5.1.1. работи безупречно?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#3

Ами смисъла е че имаме телефони с андроид и можем да пробваме нови неща, и да имаме собствено мнение коя версия да използваме. Ако чакаме някой да ни налага ставаме като епъл юзърите. Горе-долу това е смисъла, а как го е ъпдейтнал или е станал част от програмата, или е сложил този ftf със flashtool.
Цитирай
#4

Беше обявено, че основно ще има намаление и оптимизиране на консумацията на батериата. Какви ти са впечатленията?

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#5

Аз също изпробвах 6.0. Липсват много от нещата, на които съм свикнал - настройките на Sony  за дисплея, двойното почукване за събуждане на телефона, режима Stamina. При мен нямаше проблеми с интернета, имах проблем с SD картата. Виждам я през файлов менаджер от телефона, но до там - не е възможен запис върху нея, като включа телефона към компютъра не се разпознава. Като се изключат тези проблеми е много добро изпълнение - бързо, стабилно, с почти 1GB свободна памет. има нов лаунчер и нова визия при звънене. Но не е окончателна версия, така че ще се променя към по-добро. Надявам се ...
Цитирай
#6

Хм, от откъслечната информация която чета тук-там, май оптимизацията и намалението на потреблението на батерията няма да е в преработка на цялостната работа на системата, а интегриране на "нещо" като Стамина-та. И ако е така много жалко.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#7

В Marshmallow като цяло, батерията е подобрена докато телефона не се ползва. Така наречения "doze" режим. Това е софтуерен трик бекграунд приложенията да работят по-добре. Това обаче е свързано и със самите приложения, защото трябва да са оптимизирани чрез последно API 23 на google и да се възползват от doze.
Процеса ще е дълъг.
Цитирай
#8

Значи относно Doze.
Ползвам rooted 5.1.1 с Greenify и така или иначе си спирам приложенията от background-a. Единственото което ми точи батерията е Google Play Services, което  Doze отказва да оптимизира. Така че кел файда.

Разбирасе това е много ранна разработка, много неща ще се променят.

Аз го махнах защото без root и StaminaMode не мога Big Grin

Това Sony е чудесно оптимизирано да си щади батерията. Със сигурност ще видим добра комбинация между Doze + StaminaMode, но за сега само ще чакаме.
6.0 го качих с flashtool, не се губят никакви данни, НО ви съветвам да изчакате официялния!
Цитирай
#9

Някой все пак да каже как е батерията в сравнение с lollipop?Че се чудя дали да флашвам.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#10

За едно doze и по-добра оптимизация не си струва флаша. И аз се чудих, но някои имат проблеми, няма я стамината, отделно се губят всички данни от телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)