Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неизплатен Телефон към Английски оператор
#1

Здравейте ! Имам един въпрос ... понеже в момента съм в Англия и мисля да подпиша договор с някой Английски оператор и да си взема и телефон ( например S6 edge+ или iPhone 6s ) та мисълта ми е,че след няколко месеца мисля да се прибирам към България и ако не съм изплатил всички сметки по договора , дали от Водафон да кажем ( или О2 , three ) биха могли да ми направят нещо в БГ и дали телефона ще работи в БГ ?

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Аксесоари
#2

Още с взимането на телефона, той ще бъде заключен към дадения оператор. А за другото - не знам точно, но имах един братовчед, който от банка в Испания си изтегли 20 хиляди, плаща половин година и се върна в България, правеха опити да го намерят(чрез гаранта му, но уви), и се отказаха да си искат парите.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#3

Приятел живеещ в Англия преди години още когато излезе си взе Iphone 4S на изплащане и след 4-5 месеца се върна в България, и до сега до колкото знам не са го търсили.
#4

до колкото знам има сервизи които отключват телефони ,които са заключени към оператори...

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
#5

Брееее пак български схеми мислите,шанаджийски работи Big Grin Мисия Лондон .Ти все пак си провери колко ще ти струва определен модел да ти отключат.Има различни цени за различните оператори.

Samsung Galasy S23 Ultra
#6

разглеждал съм цените и за iPhone отключването варира ,но няма да е по-скъпо от 200-300 лв. но при положение,че 6s в момента е 1200+ лв а аз ще платя тук към 100 паунда + отключването 200-300 лв та ще ми стъпи към 500 лв ,а не 1300...проблема ми е не отключването , а това дали от Водафон могат да ме съдят в БГ .. до колкото знам имат партньрство с МТЕЛ ... но Т мобиле или three не мисля ,че имат връзка с БГ

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
#7

Не съм чул някой да е бил подведен под отговорност до сега, може да си първия, шегувам се Big Grin толкова хора си въртят схемите и никой нищо не им е казал.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#8

значи трябва да питам в някой оператор ,дали като нов абонат имам право да взема някой скъп телефон или и тука е ,като в БГ ... трябва да си лоялен клиент и да си абонат поне от година за да ти дадат скъп тел...

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
#9

До колкото знам искат иншурънс номер,банкова сметка да не е празна беше нещо около 300-400 паунда,адресна регистрация.Важно е на този адрес да няма регистриран някой който е направил същата схема.Това е за нов абонат.Важно е да се отбележи че ако ги запалиш влизаш в някакъв регистър като нередовен.Затова си помисли,след време ако имаш други планове.Някои от нещата може и да имат промяна но не съм на 100% сигурен.
Един съвет от мен:не се занимавй с глупости и то за някакви 200-250£ които можеш там спокойно да изкараш за 3-4 дни работа.Не си заслужава.Не знаеш в утрешния ден на къде ще духне вятъра.Решението си е твое.

Samsung Galasy S23 Ultra
#10

Този регистър(blacklist да го наречем) дали не е само за страната, в която се е случило действието?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#11

Да,само за там е.

Samsung Galasy S23 Ultra
#12

Не си вкарвай автоголове,ако смяташ да се връщаш пак там Wink
#13

И аз мисля, че за 200-300 паунда не си заслужава да си затвориш завинаги вратичката към дадена държава....Иначе е ясно че за 400-500 паунда няма да тръгнат да те съдят в България.
#14

И аз съм на мнение, че не си залусжава да правиш такива врътки за 200-300 паунда. Ако след 2 години пак искаш да се върнеш в UK за да изкараш някой лев няма да може да си вземеш карта и апарат на съответния оператор. Отключването на Айфон заключен към О2 е едно от най-скъпите. А твоя ще е заклюмен 100% . Отиваш над 300 лв само за отключването. Едва ли ще те търсят в БГ, но си гориш ако пак отидеш там и искаш да си на този оператор.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#15

Типично по Български. Вместо да помислиш как да изкараш пари да си го купиш по нормалния начин мислиш как да прецакаш оператора. Затова ще ни гледат с недоверие навсякъде по света. Ако решат ще те намерят в цяла Европа. Друг е въпроса дали ще го направят. По добре си го вземи на изплащане тук с гаранция. Защо все с измами се прочуваме . За какво работиш в чужбина ако не можеш да си купиш един телефон.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
#16

Тя тази схема си е съвсем откровена кражба, бих казала...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#17

После циганите разваляли името ни пред Европа.
#18

Айде стига с тая тема вече.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)