Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G2 лагва, нагрява се и батерията пада по процент на няколко минут?
#1

Моля за помощ, изведнъж телефона ми започна да лагва сериозно, само на някои апликейшъни, например не актуализира часовника на апа за времето, не ми зарежда уиджета за Гугъл календар... Загря се и батерията започна да пада стремглаво, до сега не се е случвало. Сутринта беше на 100% сега е на 26%, обикновено по това време най-много да е на 50 % и то при ползване. Телефона е доста топъл, определено се е нагряла батерията. Не показва да работи нещо повече от обичайните апликейшъни.  Игри нямам и не играя, няма нови апове в последните 2-3 седмици, имам антивирусна...
Рестартирах няколко пъти, сега го оставих изключен за 10 минути... 
Съвети?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с бърз ресет - може и да се реши проблема.

 
Цитирай
#3

Какво ще рече "бърз ресет"?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#4

Виж кой процес ти бута батерията най-много,на мен ми се беше случило подобно нещо с гугъл хром и един процес от него.Оправи се с рестарт

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#5

Ами писал е колегата, че го е рестартирал няколко пъти и няма резултат, защо да прави пак същото?

 
Цитирай
#6

Вероятно колегата говори за така наречения мек(soft) ресет, или Възстановяване на заводски настройки, като аз съм правил този и Hard reset, разлики не съм откривал, макар вероятно да има.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#7

При мен забелязвам някакво лагване във фейсбук и месинджъра .Не искам да правя "ресет" има ли как да ги направя да работят по пъргаво

Славия София 1913
Цитирай
#8

Изчисти има кеша, но това е същото като да ги деинсталираш и отново инсталираш

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#9

Кеша не като да ги преинсталираш. Ако изчисти данните на приложението тогава ще е все едно е току що инсталирано.
Цитирай
#10

Редовно чистя кеша и данните ,но пак така става.Примерно пускам да ползвам клавиатурата и се получава някакво забиване (пиша аз ,но нищо не излиза и след 7.8 секунди излиза цялата дума).използвам 6 приложения най много и то са за чатене.редовно трия кеша и някое приложение,ако не ми трябва му трия и данните.тези лагвания са с приложенията на фейсбук и леко зацикляне имам с операта

Славия София 1913
Цитирай
#11

Ми прежали един хард ресет. С толкова приложения какъв е толкова проблема при ресет?
Цитирай
#12

Благодаря за съвета. Ресетнах го и се оправи.
Но и при мен беше започнало с леко лагване тук - там на някои неща от 2-3 седмици, докато вчера изведнъж се срина. Вечерта вече не работеше нищо на гугъл, а други приложения работеха перфектно. Зареждаше супер бавно. Когато му дадох ресет не реагира въобще, повторих, рестартирах, дадох пак ресет и нищо. Зарязах го на зарядното с идеята, че на сутринта пътува към сервиза явно, но днес като станах се беше ресетнал, заредил на 100 % и студен :Smileа сега се държи перфектно. 
Явно е бил някакъв срив в Андроида?...
Цитирай
#13

Нормално, случва се понякога на всички устройства без значение версията на Android или това на кой производител е устройството.
Цитирай
#14

Как се прави хард ресет?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#15

Или с бутоните или намираш "Нулиране със заводските настройки в менюто".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)