Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От Lollipop 5.1 към KitKat 4.4
#1

Здравейте! Преди 2 седмици си обнових през компютъра андроида, имам Xperia M2 (D2303). Преди да направя ъпгрейда бях с Киткат 4.4, но вече съм с Lollipop 5.1.1 
Така, значи Lollipop ми допадна, но честно да кажа избързах с ъпгрейда, много бъгове или как да ги нарека забелязох, например: батерията ми пада по-бързо (преди с малко използване на телефона за 2 часа батерията от 80% падаше на 61% , но сега за 2 часа от 80% примерно пада до 55-45%) камерата е с много лошо качество, но пък поне малко предната се подобри, но задната за 8 мегапиксела си е доста зле, качеството и на снимките и в Snapchat е много лошо, с 4.4 камерата се справяше добре дори и на тъмно + светкавица, но сега когато правя клипове на места клипа забива , други проблеми също имам и с актуализирането и изтеглянето на приложения - сега доста бавно се инсталирват и актуализират, също така с Киткат-а от 8гб имах свободно място около 3 или 4 гб толкова мисля че беше, а сега 800 мегабайта, видях, че новия андроид е около 4 гигабайта мисля. И така въпросът ми е - как мога от 5.1.1 да се върна на 4.4 Киткат , ако може някой да ми обясни по-подробно, защото гледам в интернет и не разбирам много... и също така ще има ли проблеми след като се върна на стария Андроид, ще тръгват ли приложенията и дали ще имам повече памет? 
Благодаря предварително, надявам се по-скоро или да направят някой fix за тези проблеми или да се върна на 4.4 Киткат ...

Huawei P9 Lite
Цитирай
Аксесоари
#2

@preskom2, За връщане към предходна версия на Андроид, можеш да използваш тази тема, независимо, че касае версия от 4.4 към 4.3, стъпките са аналогични. Просто не сваляш FTF файла от същата тема, защото е за 4.3, а от темата с официалните фърмуери, който линк е под темата с ръководството за връщане.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...ht=Връщане

Клип със стъпките по връщане от Андроид 5.1 към 4.4.4 / Аналогични с флаш на всеки друг фърмуер за конкретния телефон:
https://www.youtube.com/watch?v=ZVeChdS8kY8&app=desktop

Тема с официални фърмуери за Xperia M2:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65354

Препоръчвам свалянето на програмата Флаштул, да е 0.9.18.1 или 0.9.18.5, защото е възможно с други по-нови версии на програмата, да се получат конфликти.

Относно въпросът ти "дали ще имаш проблем с Андроид 4.4", то ако преди това не си имал, не би трябвало да имаш и след връщането към него.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Всичко написано до тук е вярно , с изключение на най горния пост от Ръководството за връщане от 4.4.4 към Андроид 4.3 - https://forum.androidbg.com/showthread.p...id1015815/ точно за сони М2 ,при упдейтнат софтуер от Сони Мобайл, до лолипоп 5.1.1 ,Не разбирам мн от телефони но разбирам от компютри.Та ако някой се опита да прави ДоунЪпгрейд до ДжелиБийм ,При мобилен оператор Виваком"ако има знаечние от Фърмуера" Телефона изписва началното лого и сам се рестартира и така до безкрайност ,докато не го изключиш от скритото буточне "Off" Незнам причината ,от телефона ли е, от оператора ли е,от фтф файла ли е ,от флаш тула ли е ... но се оправя само с  стоков 5.1.1 софтуер!
П.П. телефона не е рутнат ,моднат и т.н ... даже ще се радвам някой колега ако напише от какво може да се получава това Smile
Цитирай
#4

@unibasic, Позволих си да добавя линк в публикацията ви с коментиранoто от другата тема с ръководството която визирате, за да е ясно кой първи пост имате в предвид , както и отново ще прикача линк към клип със стъпки за сваляне към предходна версия:
https://www.youtube.com/watch?v=ZVeChdS8kY8&app=desktop

Няма причина да не премине всичко нормално след флашване на предходния фърмуер, стига да е записан правилно FTF файла, коректно работеща версия на Флаштуут, както и да съдържа всичко необходимо в него, включително и кернела за предходната версия на Андроид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Аха ,е благорая явно аз нещо не съм направил както трябва,ще помоля някой който разбира,да ми го оправи..
Цитирай
#6

(2015-11-19, 07:10:44)Monipeev написа:  Няма причина да не премине всичко нормално след флашване на предходния фърмуер, стига да е записан правилно FTF файла, коректно работеща версия на Флаштуут, както и да съдържа всичко необходимо в него, включително и кернела за предходната версия на Андроид.
 Здравейте, аз също имам проблеми след като сложих Lolipop. Та правя всичко както е описано, но не знам от къде да взема този "kernel" фаил. Кажете от къде да го намеря. Благодаря.
Цитирай
#7

Здравейте,
Да попитам от къде мога да сваля коректно работеща програма Флаштул, защото подобно на таблета сега и телефонът се зарази с някакъв адуер, който показва постоянно реклами при браузване. Телефонът винаги съм гледал да е "чист" и го използвам за обаждания и да си прегледам мейла, но оня ден му пуснах приложенията да се актуализират и се зарази, никакви неизвестни сайтове не съм посещавал и никакви приложения не съм му инсталирал.

Благодаря!
Цитирай
#8

За рекламите, погледни тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78439
Защо не направиш Връщане към фабрични настройки или преинсталиране на софтуера с Pc Companion?
Иначе можеш да свалиш тази версия на Флаштул и не би трябвало да имаш проблем при флашването на софтуер:
http://www.mediafire.com/download/2ut97v...indows.exe

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Благодаря за отговора!
Телефонът беше на 4.4.4 върнах му фабричните настройки и при първо влизане в браузъра пак изкочиха рекламите, след това го ъпдейтнах до 5.1.1 през Pc Companion, върнах му пак фабричните настройки и пак нищо - рекламите не се махат и практически браузъра става неизползваем. Четох, че това бил съвсем нов зловреден адуер, който изключително трудно се премахвал от телефона. Устройството е било само със стокови ромове до сега, не е руутвано и още е в гаранция.
Цитирай
#10

Това не пречи да преминеш през стъпките с изключване на телефона, стартиране на Pc Companion, Support zone, repair, като след това зададеш твоя модел устройство и следваш стъпките, докато програмата те подкани към свързване на телефона към компютъра и преинсталиране на софтуера.
Провери първо този вариант и ако няма резултат, тогава премини към флашване на желаната предходна версия с Флаштул, версия 9.18.6, 9.18.5 или 9.18.1.
При флашване на предходната версия на Андроид, маркирайте отметката във Флаштул за изчистване/WIPE на данни/User Data, както и Apps_Log

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

След 1 седмица с абсолютния шит Лолипоп днес седнах и си даунгрейднах до 4.3 (за Теленор само за тази версия открих фърмуеър) след което с ъпдейт стигнах до 4.4.4 (всъщност можех да си остана и с 4.4.2 но заради глупостта на Теленор да няма LTE реших да е на 4.4.4). Камерата си е супер както преди, звука си е силен .... НИКОГА повече 5.1 ако ще и 20 фикса да направят Сони !!!
П.П. Следвайте видеото по-горе , аз лично ползвах flashtool 0.9.18.6 нямаше никакъв проблем при даунгрейдването , успех !
Цитирай
#12

Голяма борба беше, но все пак успях да сваля телефона от 5.1.1 на 4.4.4. Почти веднага ми излезе съобщение за актуализация на кит-ката от 1.13 до 1.17. Направих го и след малко ми изписа, че е налична актуализация за 18.6.А.0.175 т.е за 5.1.1. Не искам да го вдигам пак до лолипоп, а да ми остане на 4.4.4. Въпроса ми е как да махна иконката за налична нова актуализация- стои постоянно в горния ляв ъгъл на екрана и дразни?
Цитирай
#13

(2015-12-13, 10:36:09)patronaroker написа:  Голяма борба беше, но все пак успях да сваля телефона от 5.1.1 на 4.4.4. Почти веднага ми излезе съобщение за актуализация на кит-ката от 1.13 до 1.17. Направих го и след малко ми изписа, че е налична актуализация за 18.6.А.0.175 т.е за 5.1.1. Не искам да го вдигам пак до лолипоп, а да ми остане на 4.4.4. Въпроса ми е как да махна иконката за налична нова актуализация- стои постоянно в горния ляв ъгъл на екрана и дразни?

Настройки-Персонализиране-Управление на известията- Махаш чека от Update Centre при мен се получи .
Цитирай
#14

Не разбирам нищо, а много искам пак да съм на Киткат 4.4 ... Телефонът ми е Xperia M2 (на М-тел съм, ако има голямо значение)... Който знае как се връща от 5.1 към 4.4 моля да ми помогне и да ми каже какво трябва да направя, какво да тегля и какви програми и т.н. , благодаря предварително, ако някой ми помогне да се върна на Киткат 4.4 , защото с новия Андройд : камерата и снимките са с ужасно качество, по-слаб звук и от 8 ГБ памет (на Киткат 4.4 имах около 4 ГБ свободно място, а сега имам едва 800 МБ) и много други проблеми и с батерията също (много бързо пада) и така , дано някой да ми помогне и да ми каже как да се върна на стария Андроид, ,,skype": buldozera-98

Huawei P9 Lite
Цитирай
#15

В тази тема, виж коментар 2 Smile Даже коментарът е насочен именно към теб :Smile Следваш описаните стъпки и би трябвало да стане. В крайна сметка downgrade-a е въпрос на личен избор и лична отговорност, когато човек го прави сам на личния си компютър. Ако искаш гаранция за 100% коректно инсталиране на KitKat и че няма да имаш евентуално някакви проблеми- тогава даваш телефона в сервиз и ще ти го downgrade-нат до KitKat (е за сметка на това, че ще трябва да заплатиш някаква цена за услугата).
Цитирай
#16

Колега, няма нищо по лесно от даунгрейда. Ще ти обясня бързо и отново въпреки, че има тема за това:
1.Сваляш firmware с необходимата версия. Ако имаш затруднения- пиши , ще ти кача този, който съм си направил.
2.Сваляш и инсталираш Flashtool v. 0.9..18.6
3.Включваш на телефона USB Debug или Откриване на USB грешки (зависи на какъв език ти е менюто)от опции за разработчика. Ако нямаш това меню, си го извеждаш като влезеш в меню ЗА ТЕЛЕФОНА- намира се най отдолу в меню Настройки- и натиснеш бързо няколко пъти един след друг върху ВЕРСИЯ НА КОМПИЛАЦИЯТА- най отдолу.
4.След като си включил USB DEBUG, включваш кабела в компа и оттам в телефона. Важно е телефона ти да бъде постоянно отключен и с активен екран. Игнорираш всички предложения за отваряне на файлове, папки и т.н.
5.Стартираш Flashtool и изчакваш да ти изпише device sync finished. Дръж телефона постоянно буден и отключен.
6. На телефона ще ти се появи диалогов прозорец с един дълъг номер подобен на MAC ADDRESS на който пише че трябва да потвърдиш отпечатъка. Натискаш ОК (Ако изтървеш диалоговият прозорец или натиснеш CANCEL, ще трябва да започнеш процедурите отначало). Така вече ще видиш, че в прозореца на програмата ти изписва модела на телефона и версията на Андроида с която си в момента.
7.Натискаш Бутона Със СВЕТКАВИЦАТА -> Flashmode -> OK -> SOURCE FOLDER ( избираш там където си съхранил версията на Firmware - а, който ще слагаш.
8.Маркираш версията, като натиснеш веднъж върху нея, слагаш отметка долу вдясно, на NO FINAL VERIFICATION и натискаш FLASH. Ще си подготви файла за инсталация - 1-2 мин чакане - и след това ще те подкани да изключиш телефона. Извади кабела от телефона и го изключи. Като се изключи, натисни и задръж бутона за намаляне на звука и докато го държиш натиснат, вкарай кабела в телефона ( всичко ти го показва с картинка). Като изчезне прозореца с картинката за включване на кабела към телефона, пускаш бутона и оставяш телефона без да го пипаш, за да не се прекъсне инсталацията.
9.Изчакваш да се инсталира софтуера - около 5 мин. след
което ти изписва в прозореца на програмата че е приключило.
10. Изключваш телефона от кабела и го включваш от бутона. Изчакваш около 10-15 мин. да си довърши нещата и ООООООО ЧУДО. ВЕЧЕ СЪМ С ЖЕЛАНАТА ОТ МЕН ВЕРСИЯ НА АНДРОИД.
Успех.
Само да допълня, че батерията ти трябва да е мин. на 50% заредена и си подготви още един кабел, че ако и твоят е като моя- един път да се свърже и пет да неще, ще се чудиш защо програмата ти дава грешка с червени буквички.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)