Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P8 Lite - въпроси и отговори
#1

Здравейте колеги. Тъй като собствениците на модела се увеличават, а темата за Р8 е широкообхватна и е за всичките разновидности на Р8 реших, че ще е добре да се съберем всички собственици на Lite версията тук. Аз ще уточня, че към момента съм бъдещ собственик на Lite-то, чакам го да дойде в петък (06.11.15) във Виваком.. Търсих го в цяла София и е разпран от разпродаване модела, няма го. Оставам с впечатлението, че интереса към него е доста голям. И аз, както вероятно всеки потребител, който търси апарат в този ценови диапазон, цял ден сравнявам предложенията в този ценови клас, а именно:

- Huawei P8 Lite
- Lenovo P70
- Sony Xperia M4 Aqua (най-скъп от предложенията)

Ще изложа моите впечатления и от трите модела - както мнения на потребители из интернет, така и лични впечатления от допира с трите модела. Sony-то е страхотно на дизайн. С най-добра камера от трите модела, но с най-лагав интерфейс. Не можах да разбера защо така разсича при слайдване и скрулване образа. Това ме отчая тотално от него, а съвсем не го очаквах от модела. Lenovo-то ме грабна още щом го видях на хартия. Мненията по цял свят за модела обаче са плачевни - много бъгове, масов проблем с обхвата и 8mp камера, интерполирана за 13 мгапикселова, което ни е добре позната китайска народна традиция. Единствено батерията му държи добре, но.. кел файда на фона на другото. Huawei-а още щом го хванах в ръка и слайднах... Ми разби очакванията за секунда - изобщо не очаквах да има толкова про-поведение. Доста сериозна машина, със супер гладко, плавно поведение при работа с интерфейса, fps-то при слайдване поне на око му давам 60. Учудващо гладко (мазно както се казва) поведение! Всяко приложение стартира в момента на докосване на екрана, което също е похвално. Дизайна също грабва. Камерата се твърди да клони към добра, с лек минус при снимки на тъмно. И изобщо, от цялостното мнение на интернет потребителите Р8 Lite излиза да е апарат, от който почти няма недоволни. Дори мненията за сравнително малката батерия са, че държи минимум 1 ден с интензивно ползване, с тенденция да изкара 2-3 с ненатоварено. Мога само да кажа, че Huawei е марка, на която никога не съм имал доверие и не ми е харесвала, но явно за мое нещастие прави убийствено добри модели. И така - в петък вече официално започвам да харесвам Huawei. А до тогава се надявам тук да се насъберем, а настоящите собственици да допълнят, оборят или подкрепят моето налично до момента мнение за модела. Аз така или иначе вече съм се навил, но ще се радвам да науча дори и малки подробности. Наздраве.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Аксесоари
#2

Имам го от месец, като точно това, което споменаваш за мазното слайдване и стартирането на приложенията мигновенно ми се набиха на очи, като първо впечатление
Батерията: не разбирам защо още продължават дискусиите на тази тема при всички тел. За всеки потребител положението с батерията е различно. Аз лично съм карал и по 3дни без зареждане, но съм го зареждал и всяка вечер. Всичко зависи от това как и колко го ползваш. В общи линии мисля че е като на повечето тел. от този ценови клас
Дизайн: Елегантен със стъкло Gorilla glass 3 харесвам го повече от дизайна на самсунгите
Екстри: Камера(тук нямам коментар, ползвам за снимки DSLR) мисля, че нито е хубава, нито лоша Smile Дуал сим, като съм сложил в гнездото за втора допълнително 16GB памет
Андроид 5.0.1 нямам опит с тази ОС
Купен без договор от оператор
Досега не ми е забил нито веднъж, игри не играя, освен билярд Smile
#3

Айде вече и аз съм собственик на това телефонче, след цяла седмица търсене и четене и аз се спрях на него, купих го вчера на 80% батерия и все още към момента на поста не мога да го уморя до 0% да го сложа да се зарежда баси телефона Big Grin

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
#4

Аз днес, както се  очакваше - се сдобих с него. Исках и чаках бял, но така стана, че накрая черен. Предварителните ми (добри) очаквания се оказаха верни. За момента всичко е бетон и арматура. И само да допълня, че модела не е с двойна светкавица,  както нвсякъде пише. Но по-важното е, че е бърз като светкавица. Просто няма момент, в който да се замисли и за  секунда.. Уау :Х

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#5

И на мен белия ми допадна повече, но беше само мострената бройка, а не ми се рискуваше с нея и взех черния, пък и като се замисля по добре че на работа постоянно съм с мръсни ръце и ще стане една ...

Първи впечатления много добри, по принцип съм фен на Samsung и само такива телефони ползвах до сега, но тоя сега ще го видим колко е корав, ако издържа колкото тормозих S2-та си направо ще го позлатя Big Grin

Сега проблема е в калъфката и протектор обърнах китайците ама още не са почнали да зареждат за нашия мъник има само 1 модел калъф тип Flip case и само 1 обикновен screen protector аз искам поне да е стъклен.

Някой ако знае някъде да се продава моля драскайте на лично или тук в темата.

Порових се малко в еbay и намерих glass протектори за по 2.5 лв, и си поръчах:
http://www.ebay.com/itm/121798920472?_tr...EBIDX%3AIT

Харесах си един алуминиев case ама него другата седмица ще го поръчам.


Ето снимки от тест на интернета и производителността на телефона:

[Изображение: 29perk7.png] [Изображение: 21ensqd.png]

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
#6

Колега до 1 месец ще се залее пазара от аксесоари за модела. Масов и популярен модел е, а и актуален, така че ще има доста. Аз за сега не мисля да слагам калъф или друг протектор, този с който дойде на екрана си още от кутията ми е ОК. Когато аз до купувах също искаха да ми дадат мострата, понеже само тя им беше бяла, но не се съгласих. И съветвам всички, които се колебаят да купуват мострени бройки да не го правят! Нищо друго не е проблем, даже в някои случаи е добър вариант да се вземе мостра, но батерията му ще е жестоко шокирана. 12 часа всеки ден стои на зарядно, което дори не е оригиналното и. Така, че недейте. В момента до колкото разбрах и от консултантите едва ли не на склад, а и респективно във всичките магазини има само черни бройки.. /: Между другото не знам защо, но на Антуту на мен ми даде към 31000 и нещо.. на теб е дало 34 Big Grin Не, че тия цифрички са важни, но все пак.. А ти ъпдейтнал ли си го колега до 5.0.1 ? Понеже теста го правих точно на 5.0.1, да не би да си с 5.0.0, което пък ще е странно ако дава повече от 5.0.1 ...

Иначе след ден употреба мога да кажа още някои неща. Един минус до тук - не особено ярък екран. Съвсем не е и тъмен де, някой да не си помисли, че е ужасен Big Grin Сравнително нормална си е яркостта, във вкъщи нормално го държа на 50-60%, но навън особено на слънце се усеща, че можеше да е малко по-ярък. Аз все пак го сравнявам с Prada-та ми където яркостта беше 800 нита, така че е добре всеки сам да прецени това за себе си. Има обаче два плюса телефона, които ми правят до сега голямо впечатление и искам да ги кажа - екрана и звука. Значи... екрана е 720р, това е ясно. Но на практика пикселната гъстота и изобщо самата матрица така са направени, че.. Не знам как да го кажа.. В повечето случаи имам чувството, че си гледам чист 1080р екран. Рядко и трудно може да се забележи, че това не е 1080р, просто евала им на Huawei за това. На око от 15-20 сантиметра го гледах и го сравнявах с 1080р екран.. ами изглежда по същия начин. Другия плюс - звука - пак браво. Малко телефони имат толкова обемен, дълбок звук. Обикновено звука от малкото говорителче се очаква да е писклив и тъничък.. Но тук е точно обратното. Сутринта си пуснах сутрешния блок на Нова на Р8-цата, и като слушах гласа на водещия, имах чувството, че го слушам от телевизора Big Grin Това се дължи на някаква си удължена/уголемена камера на говорителя в апарата, чрез която се постигало ефекта. И така, след още впечатления пак ще драскам. Драскайте и вие.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#7

Имам телефона от вече почти месец - бял, Dual SIM. Много съм доволна от него, но има 1 - 2 минуса, които лично мен ме дразнят доста. В началото ми беше много странно как няма меню ?! Всичко изкарано на началните екрани но... свикнах Smile Нещото, което ми прави проблем е "double-tap-a" на клавиатурата. Като пишеш малко по-бързо (пиша доста бързо) и изписва буквите по 2 пъти. Пробвах различни клавиатури, но все го има. До колкото разбрах този проблем го имат всичките телефони и не се знае ще се оправи ли или не..
#8

Вътрешно меню няма телефона, така е. Направен е като iPhone. Но това се решава съвсем лесно - инсталираш си какъвто искаш launcher от Google Play и готово - вече има вътрешно меню. Аз си сложих Go Launcher, така или иначе от години съм свикнал с него и ми позволява да си персонализирам нещата и иконките точно така както ми се иска. Double-tap-а и аз го забелязах. Това съвсем не е болка за умиране според мен, просто при писане трябва да си задържаш пръста една идея малко повече върху самата буква и не се получава. Той се случва само когато докоснеш едва едва самата буква за част от секундата. Тогава самия пръст от беглото потрепване прави понякога двоен контакт с тъча и затова се получава. Поне аз така си го обяснявам. Когато се натисне буквата по-спокойно и по-сигурно (не казвам по-силно) всичко е наред.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#9

Да де, като пишеш малко по-бавно и го няма Smile Но като си свикнал да пишеш бързо и малко трудно се отучваш, затова е досадно (и то доста)
#10

Аз калъф и протектор трябва да му сложа тоя оригиналния не вдъхва доверие, просто работата и е свързана с много цапане и инструменти ще го попилея за нула време, за яркоста да и мен ме дразни малко че не е толкова ярък но ще свикна с това, ъпдейтнах го още като го купих на 5.0.1 , звука ми е екстра бая вика, за камерата няма да коментирам мисля че е доста добра, не знам ама тоя телефон наистина ми се струва че ще стане хит, защото доста време сравнявах LG, Lenovo, Sony, HTC от този ценови клас и се спрях на този, както споменах съм фен на Самсунг но от S2 исках да мина направо на S5 или S6 но 1000лв за телефон не ми се дават.

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
#11

Аз вече успях да го изпусна два пъти, но дори драскотина няма, а телефона е без абсолютно никакви протектори Smile
#12

(2015-11-07, 17:21:41)sokkoban написа:  Аз вече успях да го изпусна два пъти, но дори драскотина няма, а телефона е без абсолютно никакви протектори Smile


Хаха, колега тествал си Горила-та вече викаш :Big Grin Късмет си извадил да ти кажа. Аз нито на горили нито на урангутани имам доверие.. Каквото и да е стъклото, колкото и да го пазиш един ден винаги се намира някоя драскотинка, която нито знаеш от какво е, нито от кога е, нито защо мамка му се е появила на Горила глас. Така че - протектор и да спи. Даже тази вечер ще му натъкмя едно протекторче на задното стъкалце, камерата където е. Да не се драска и то. Защото ме е страх да го поставям по гръб /: То стъкалцето опира директно в повърхността върху която си поставил телефона и ще стане на драскотини за нула време. А и съм сигурен, че то няма да е от Горила глас. Иначе, да - както казах и аз в първия си пост - сравнявах го с доста модели преди да го купя. Но щом с очите си се убедих, че е по-добър от Xperia M4 Aqua ми стана ясно на къде отиват нещата. А и аз не бих дал за телефон над 4-500лв. Камо ли да го изплащам на толкова Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#13

Една вметка за камерата на телефона. Това са снимки правени с въпросния апарат, но не са от БГ
http://i2.wp.com/aslenkov.ru/wp-content/...-08-25.jpg
http://i0.wp.com/aslenkov.ru/wp-content/...-17-30.jpg
http://i0.wp.com/aslenkov.ru/wp-content/...-16-42.jpg
http://i1.wp.com/aslenkov.ru/wp-content/...-13-48.jpg

Ето и една авторска
http://s18.postimg.org/x1b76u2vr/IMG_201...160021.jpg


Както се вижда от снимките камерата не е от най-лошите...
#14

Здравейте,от скоро имам P8 Lite.Нямам тъч плюс,версията ми е b170 и ми казва,че няма друга актуализация,въпросът ми е дали lite модела въобще има?!?
#15

Доколкото знам lite версията няма touch plus.
#16

@Мирра Благодаря за бързият отговор Smile
#17

(2015-11-07, 21:23:05)petar glavche написа:  Здравейте,от скоро имам P8 Lite.Нямам тъч плюс,версията ми е b170 и ми казва,че няма друга актуализация,въпросът ми е дали lite модела въобще има?!?

Настройки=>Интелигентна помощ=>Още=>Бутон Палитра
#18

@sokkoban В бутон Палитра имам само настройка,която ми дава само опцията която изкарва допълнителните бутончета отстрани. Предполагам,че или я няма опцията за тъча или трябва да се ъпне още софта. Каква е версията на твоя софт?
#19

Аз също нямам такъв бутон, но мисля, че някъде четох, че на 132 го имало
Иначе излезна бета до андроид 5.1.1
Става само, ако сте с 132 на 170 не работи пробвано лично Sad
https://yadi.sk/d/wo-22FYMkHr2h
#20

^ Бета не слагам в никакъв случай. После не ща да си блъскам главата как да се връщам на предишни версии. В момента апарата на 5.0.1 работи без грам бъг, толкова е осъваршенстван. Ако сега ъпдейтна и се напраскат бъгове ще си срежа вените :X Честно казано не съветвам никой да ъпдейтва на бета весии. Ако дадена опция ви трябва, по-добре си намерете подобна в Google Play и си я инсталнете отколкото да рискувате да си омажете телефона с бета ъпдейти. Аз съм на мнение, че Huawei си имат достатъчно голям екип, и тестери, на които им се плаща да тестват нови ъпдейти. Да тестват те.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#21

Здравейте от скоро имам Huawei P8 Lite и проблем,не винаги след като активирам мобилните данни телефона се свързва с мрежата.трябва да ги изключа и включа на ново /понякога по 2,3 пъти и тогава се свързва.Телефона го ползвам с една сим карта и е без мемори карта.Зкупен е от мтел двусимов и го ползвам с мтелска карта.Моля някой ако е имал подобен проблем да каже как го е решил.
#22

Здрасти Банда :Smile Днес си го Купих тела  Huawei P8 Lite Dual DS White :Smile Искам да ви споделя че беше със заводски сложен Протектор на Дисплея и то мн добре Smile Също така добро цветове вади,добър звук,удобен е макар е като Паве Smile Всичко е до свикрането.Бях със Сони Експериа Л...НИКОГА ПОВЕЧЕ СОНИ...И ДВЕТЕ МИ КАМЕРИ НЕ РАБОТЯТ И ПРЕКАЛЕНО МН ПРОБЛЕМИ СЛЕД 2 ГОДИНИ БЛИЗО ПОЛЗВАНЕ.Да видим занапред как ще е Вейчето Smile Има прилична Камера като за 13 пиксела задна и 5 предна е добре Smile Много се колебаех какъв тел да си взема защото всички са един Шет и изкарват до гаранцийте.Взех си Бял на цвят,много е газарски.Тела в момента е на 399 леева на промоция на изплащане без оскъпяване от Технополис.И мисля че е до 10 този месец промоцията.ОТ там си всех и за 17 лева силиконов заден протектро и мн добре пасва и се облече прилично.За тези пари мисля че е мн добре телчето да видиме до кога :Smile) Smile Приложенията си вървят без проблем.ТО малко е късмет работата с Тези Китайски Техники Smile Желая със здраве да си го ползват новите потребители които са Собственици на такъф Тел а който не е да си го закупи Smile Заслужава си ")
#23

.GКолеги имам два въпроса:

1. Докато записвате видео, камерата фокусира ли сама докато снимате, или се налага да  фокусирате ръчно? Става въпрос за авто фокусирсне по време на записа.
2. За какво служи функцията на камерата "забавено движение"? Защото аз като запиша нещона нея, след това като го пусна и ми го изкарва на  супер бързи обороти?

Колегата с проблема с м-телското 3G: това не  ми се е случвало. Опитай да извадиш и да поставиш пак картата, рестартирай телефона. Ако пак е така направи фабричен рестарт и виж тогава

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#24

И аз се чудех за тази опция на камерата "забавено движение" и при мен го пуска със страшна скорост а по наименованието би трябвало да е на забавен кадър Iphone 6 има тая опция и е голяма газария, не знам на други телефони дали я има, просто с такъв имах възможност да снимам.

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
#25

Набързо направих едно видео, камерата не фокусира сама по време на снимането.. А за функцията "забавено движение" - лош превод на български, time-lapse се казва при мен. По скоро е забързано движение на бързи обороти Smile)
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)