Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сменяне на ром на S-OFF телефон
#1

Здравейте проблемът е следният. Поръчах си HTC One m8 днес пристигна и с изненада установих, че не мога да го upgrade-на до android 5 просто в менюто няма "Software Updates" също така няма и български. Разтърсих се и установих, че е някаква версия за америка AT&T или Verizon и за да получа update трябва да съм в америка на същия оператор. В bootmenu-то (Power button и volume down) видях, че пише S-OFF та това може и да плюс. Някой да ме посъветва стъпка по стъпка как да изляза от ситуацията не знам дали трябва да се сменя ром-а или др за пръв път се сблъсквам с такъв проблем и ще ми се налага да root-вам и тн.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в xda щото много ме мързи ся :Д
Иначе е огромен +

Добре де, ся ще те насоча малко - но нямам бърз нет, че да давам линкове.

Първо се увери че имаш драйвъри за htc.
После си намери работещо adb fastboot (mini примерно)
После разбери как да си отключиш bootлоудъра и всъщност не е ли вече отключен.
После е с-офф-а който имаш.
После си флашни рековъри
Може и роот.
И сид-а си оправи на интернационалния.
После слагаш последната версия на фирмуера.
Има два три начина.
След това слагаш ром.
Обърни внимание че ромовете вървят за определени фирмуери и даунгреъда е много труден.
Така че двете си ги приготви едно след друго.


Или просто потърси как със с-офф за веридиан да си флашнеш ruu.
И си стой сток.

mi11
Цитирай
#3

Такаа Cid-a ми е 111111111 отключих си bootloader-a и имам инсталиран SuperSU на телефона инсталирал съм и twrp товя мисля че е за recovery  имам инсталирано на компа fastboot и adb имах инсталиран htc sync manager който премахнах така, че мисля имам нужните драйвери. свалил съм си мод на harman kardon от сайта на htc LINK как да разбера дали kernela ми е подходящ ако въобще ми трябва този ром. Малко информация за update na firmware ще ми е от полза Smile и Много ти благодаря, че се отзова.

и като казваш прави ги едно след друго първо да си update firmware и тогава да сложа горе посочения ром или обратното ? 



Така след като намерих ТОВА Правя го но ми дава " FAILED (remote: 41 model id check fail) " след което редактирах android.txt в архива тръгна и след това имам тази грешка 
 FAILED (remote: 54 image size is too large). И в момента телефона има черен екран с логото на HTC с четири квадратчета с удивителен в ъглите на телефона. В ТАЗИ тема единствено в нея намерих информация за грешката пост №46
Цитирай
#4

Тъй-като си s-off, което е голям плюс, но може и да е голям минус, ако човек не знае какво прави, опитай да влезнеш в bootloader и дай тук цялата информация от него, важно е!Версия на firmware ме интересува най-вече!

Важно е също с twrp recovery ли си, до стоков ром ли искаш да се върнеш или.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#5

(2015-11-06, 06:44:11)vlaf написа:  Тъй-като си s-off, което е голям плюс, но може и да е голям минус, ако човек не знае какво прави, опитай да влезнеш в bootloader и дай тук цялата информация от него, важно е!Версия на firmware ме интересува най-вече!

Важно е също с twrp recovery ли си, до стоков ром ли искаш да се върнеш или.....

Обърках един файл сега мога да контактувам с телефона само с USB кабел и fastboot ето малко информация 


(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.16.0.0000
(bootloader) version-baseband: 0.89.20.0321
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 2.11.708.2
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: FA43JWM01147
(bootloader) imei: имей
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul_ca
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: 11111111
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: RUU
(bootloader) commitno-bootloader: fd3e0448
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!

Просто искам android 5 след като намерих harman kardon rom-a ако има вариант да го сложа него.
Цитирай
#6

Искаш да ми кажеш, че с adb reboot bootloader не можеш да влезнеш в bootloader, как ти разпознава телефона в device manager на компютъра?

И още нещо, за да стартираш ruu, bootloader трябва да е заключен задължително!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

(2015-11-06, 06:53:13)vlaf написа:  Искаш да ми кажеш, че с adb reboot bootloader не можеш да влезнеш в bootloader, как ти разпознава телефона в device manager на компютъра?

И още нещо, за да стартираш ruu, bootloader трябва да е заключен задължително!

Мисля, че мога 

Цитирай
#8

Не ти е правилна командата- adb reboot bootloader трябва да напишеш!Не ми каза в device manager как ти разпознава телефона, заключи ли bootloader, опита ли да стартираш Ruu след това....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#9

c:\mini-sdk>adb reboot bootloader
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
error: device not found

c:\mini-sdk>


Първо обърках файла който направи това мазало.  След това свалих файла от линка и ми дава това

target reported max download size of 1830711296 bytes
sending 'zip' (1536838 KB)...
OKAY [ 63.144s]
writing 'zip'...
(bootloader) zip header checking...
(bootloader) shift signature_size for header checking...
FAILED (remote: 32 header error)
finished. total time: 63.303s

А ако се опитам да отворя архива дава, че е повреден.


След това изглежда, че в device manager съм като неизвестно устройство въпреки, че имах htc sync manager Sad

Ще ми трябва някакъв друг RUU при който преди това да инсталирам драйвери и да заключа boot loadera..
Цитирай
#10

Тъй, телефона на човека е оправен.Проблема идваше от това, че е сменил оригиналния MID (model id), с такъв за Европа, от там са се получавали грешките във firmware и Ruu.
След флашване на правилния firmware всичко тръгна и телефона е чук.
С една дума, ако телефона ви е s-off и не сте сигурни, какво правите по частта с firmware по-добре не пипайте там.Той има жив късмет, че не си е брикнал телефона безвъзвратно, след като е опитвал да редактира firmware.
ПO ПАКЕТА С FIRMWARE НЕ СЕ ПИПА НИЩО!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)