Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо изтощаване на батерия на Xiaomi Mi4
#1

Здравейте съфорумници!
След многото премеждия, които имах след като купих това бижу, след като си флашнах телефона с последния стабилен ром, открих нещо неприятно. Батерията на телефона се изтощява доста бързо. При нормално ползване (браузване, туитър и youtube) батерията не издържа много. Като проверих, г/д по 1% батерия взима на 5 минути нормално ползване или едва изкарвам цял ден с едно зареждане. Мобилен интернет не ползвам,а преди малко дадох опция на wifi да бъде изключен, когато телефона е заключен. Просто мислих, че с тази голяма батерия ще изкарам поне 2 дни, без да го зареждам. Не знам какво да направя, за да премахна този проблем и за това реших да попитам някого, който си разбира добре и би ми помогнал.
Аксесоари
#2

@XeLiX, при мен си изкарва доста повече :

 
#3

Еми би трябвало да държи доста, но не държи и не знам от какво е, ако го ръчкам постоянно сиг ще падне за половин ден. Иначе ето и от мен скрийншоти. Версията ми е 7.0.5.0 Global Stable


Прикачени файлове Миниатюри
   
#4

Дисплея колко изкарва като време?

 
#5

Ето още снимки


Прикачени файлове Миниатюри
       
#6

6часа батерия, хич не е малко
#7

Еми моите очаквания бяха да изкара поне 2 дни без заряд, а преди около час, стигна 20 процента и отиде на режим Marathon. Смисъл, за около 5 минути ми пада по 1 процент при нормално ползване. Не знам някакви програми, които ми точат яко от батерията ли има, но като цяло на тези, които искат достъп до location съм дал deny. И в google settings забраних синхронизирането с location. Просто като че ли я зареждам доста по-честичко за батерия с почти 3100 mAh. Ако някой е срещал този проблем и знае как да направя така, че да издържам поне по ден и половина - два на батерия, бих се радвал да чуя съвет и насока.

На последните 2 снимки виждате как от 15:36 до 18:02 батерията е паднала от 36% до 15%. Нормално ли е това. Общо взето не съм правил толкова много на него през това време.
#8

Зареди до 100% и го остави за 5-6 ч. без да го пипаш въобще, после пиши пак.

 
#9

За 3000mAh батерия, 6 часа на диспей не са малко, поне за мен. Два дни как искаш да изкараш? Да си играеш нормално с телефона два дни и да не ти падне батерията ли ..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#10

При мен си изкарва толкова, но игри не играя, излишни приложения нямам и си го ползвам умеренно.

 
#11

6 часа дисплей си е перфектно, не знам какво очакваш... Все пак е 3080 батерията, не 6000... Повечето пъти и аз докарвам до толкова, когато не реша да го заредя преждевременно.

OnePlus 3 64Gb

#12

И на вас ли така за 5 минути пада по 1 процент при браузване. Чудя се да няма нещо, което да го кара да работи, дори когато е на lock screen или нещо, което точи батерията допълнително. Не помня да съм прекарал 6 часа на телефона от последното зареждане, честно казано.
#13

Статуса на батерията си е ясен - https://forum.androidbg.com/attachment.php?aid=6454 Телефона не е бил зареждан, тъй че са си реални 6 часа. Може да се получи бъг, ако не заредиш телефона докрай, но ти не си го правил, тъй че няма проблем с телефона ти за мен! Smile

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#14

Значи това падане на процент през 5 минути ползване е нормално? Сега да изчакам ли да падне докрай батерията и да го заредя до сто процента?
#15

Защо ти е да чакаш да падне до край батерията? Като стане на 10-15% бутай в зарядното. А да те попитам нещо - като взе телефона преди да му смениш рома, батерията пак ли беше така? А ако си във facebook си е нормално да пада бързо, защото приложението си дърпа доста.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#16

Мисля, че беше същото, може би даже по-енергоемко.
А също сега се сетих, е сега когато съм с global stable rom-a колко често ще ми идват ъпдейти примерно (например аз го флашнах миналата седмица и от тогава нищо не съм получавал).
#17

Мисля, че нямаш никакъв проблем с батерията, 6 часа екран си е направо супер така, че темата се заключва.
Въпроси относно актуализация и ромове в съответните теми!

[Изображение: 21693249.jpg]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)