Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC desire 310 проблем при разговор
#1

Здравейте, имам въпросния модел на марката от около месец. До сега съм ползвал само НОКИА и уиндоусфоун. Започнах да свиквам с андроида, но само едно нещо много ме дразни. При разговор дисплейя загасва и се заключва, дотук добре. Аз очаквах веднага след като сваля апарата от ухото си да имам контрол над телефона, да светва и да се активира, но това не винаги става веднага, избирателно е. С две думи, в повечето случаи трябва да изчакам другия номер да затвори, за да мога да си ползвам телефона. Случвало ми се е по време на разговор да се отключи сам и да си изпълнява команди зададени от бузата ми, да прекъсва разговора, или да набира други номера. Много е дразнещо при делови и важни разговори. Ако пък реши да светне има и допълнително заключване, което се премахва след двукратно докосване на тъчскрийна, което най- често прекъсва разговора и отново е проблем.  Телефонът е съвсем нов, със стъклен протектор, и силиконов гръб, няма удари и драскотини по дисплейя. Не е изпускан! Въпросът ми е имали възможност за настройки(аз не открих в тези от менюто) или проблемът е хардуерен и притежавам дефектен апарат?
Благодаря на отзовалите се, предварително, и се извинявам, ако има подобна тема и не съм я открил!
Цитирай
Аксесоари
#2

Погледни дали стъкленият протектор покрива сензора за близост. Ако е така, махни го и тествай дали тези неща ще продължат без него.
Цитирай
#3

Когато говориш по телефона самото устройство ползва повече ресурси и ако не му достига нещо мултитаскинга убива поцеси за да добави нужното. Ако ти набираш го правиш от свалена ръка с напълно работещи процеси... какво ще рече това на практика. Ами набираш и вдигаш телефона до ухото, сензора за близост си се включва бързо и ти гасне на ухото... обаче вдигат от другата страна и се започва разговор, този разговор се превръща в кланница на процеси за да си проведеш разговора. Обаче разговора свършва и ти отлепяш телефона от ухото и сензора за близост трябва да се активира... обаче процеса му е убит заради разговора и той докато му дойде времето за стартиране минава време Smile това време се опрделя от бързината на ядрото ти (кернел) и как е синхронизирана операционната ти система, един вид софтуера как е написан с кои приоритети.
Опитай когато не ти светне да го подканиш като както е черен екран заключи и отключи дисплея с копчето Power или като натиснеш веднъж Home бутона в средата Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

За съжаление този модел няма сензор за близост и затова се заключва по време на разговор. Правилният начин е след приключване на разговора да се натисне бутона за включване и да се отключи дисплея с двойно докосване.
Демек нямаш проблем с телефонаSmile

HTC Touch HD>HTC Sensation>HTC One X>HTC Windows 8X>HTC One>HTC Desire 300>HTC One M8>HTC One Mini 2>HTC Desire Eye>HTC Desire 510>HTC Desire 820>HTC Desire 526>HTC Desire 620>HTC One E9+>HTC One M9+>HTC Desire 728G>HTC One A9>HTC Desire 825>HTC One X9>HTC 10>HTC One A9s>HTC U Ultra>HTC U11>HTC U Play>HTC U11 Plus>HTC 10 Evo>HTC U12+
Цитирай
#5

Може би, ако наистина нямаше такъв сензор. Но Desire 310 има!
Цитирай
#6

Видях отговорите в темата още вчера. нарочно не отговорих веднага, за да мога да проиграя  нарочно ситуациите, които ме посъветвахте да реализирам. Протекторът е прозрачен, респективно, няма как да пречи на сензора, но е поставен правилно. Днес на няколко пъти, приключвайки разговора следях какво става с дисплейя. На три пъти след сваляне от ухото светна със закъснение, веднъж навреме и два пъти се принудих да го "залая" с основния бутон за включване. Ако проблемът е софтуерен, какъв е начинът за решението му.
Цитирай
#7

Ако е софтуерен, начинът на решението му е хард ресет. Не се ли оправи и след това, значи е хардуерен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)