Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на Xiaomi Redmi 2 Pro
#1

Както знаете Redmi 2 Pro е версия на популярния телефон с 2GB RAM памет. Понеже имам нужда от по-компактен телефон с прилични характеристики се спрях на този за сега. Освен другите достойнства е и с 2 SIM карти, което си е плюс. Телефона обаче има 2 версии, като разликата е в поддържаните честоти за 3G. Едната версия поддържа 900/2100 MHz и става за България, а другата поддържа 850/2100 MHz и става частично. В смисъл на частично - 3G си работи, но когато сте извън града, особено на места където по-принцип мобилния нет не е на ниво, е добре да имате 900MHz понеже всичките ни оператори ползват тази честота, когато клетките са по-нарядко. За някой това може да е глупост, но аз искам такъв телефон, който точно покрива нашите честоти. За беля най-популярния сайт за поръчка на Xiaomi, а тоест xiaomiforsale (от там телефоните не ги лови митница понеже идват от Европа), предлага само версията която няма двете честоти, които се търсят. За момента съм намерил, единствения сигурен сайт, който предлага двете версии, но пък има опасност да се мине митница и респективно ДДС, а той е https://www.ibuygou.com/.
Та на въпроса: Моля, давайте предложения, а по-възможност и опит, с други сайтове от където може да се поръча горепосочения апарат.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари
#2

Точно тазия версия от EU склад в момента няма от къде ...Иначе моделът го има наличен в доста малко магазини и всички пращат от Китай ...т.е. митница (евентуално) ...Можеш да видиш в олх някой внесен преди А версията ако има налична
Цитирай
#3

Емски, в honorbuy провери ли?

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#4

Проверявам, но те не са ли от Китай? В смисъл, как са нещата с митници, ДДС и пр? Нямам впечатления от този сайт, та...
Сега видях, че на някой телефони пише Stock in Europe, явно имат склад наблизо. Благодаря ти!
Някой поръчвал ли е от там? Сериозни ли са?
П.П. Все едно, подвел съм се в началото - 3G: WCDMA(850 / 1900 / 2100MHz). 

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

Аз съм поръчвал от тях. Миналият Декември взех три MiBand-а от Европейския склад. Склада се намира в Триест, Италия и от там след като е от Европа, предполагам знаеш няма митници и други такива. Доставката им е малко скъпа от европейския склад, това е единствения минус. Пращат с dhl, при мен стигна за 3 работни дни пратката. Коректни са, бяха забравили да пратят едната гривна. Аз снимах пратката неотворена и след това отворена, писах им и ми пратиха на другия ден гривната, пак по dhl за тяхна сметка.
Редакция: Къъъсно видях добавката... Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#6

Това добре, но изобщо нямат версията на телефона, която търся - с 2ГБ РАМ и 3г на 900МХц.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#7

Телефона не е скъп, можеш да си позволиш и ддс да платиш, ако мине през митница (само с пощите де, дхл не ти трябва) но наистина се убеди кое пращат, че тоя с 2 рам и 3г на 900 го пуснаха по-късно, дали не се произвеждаше в Индия или някаква друга врътка беше, май с друг процесор беше. Погледни в алиекспрес goldway и top-one.
Цитирай
#8

Аз купих за дъщерите - Redmi Note 2 и Redmi 2s (Pro) от minideal.net
Имат няколко склада, като единия е в Гърция с платени мита, но там са и по-скъпи.
Аз ги купих от Хонгконгския склад и ги пратих през UK до БГ с куриерска фирма (Габко) - без мита, без такси.
Няколко пъти четох за честотите какви са на телефоните и какви са в UK (2s е за ползване в UK) и БГ - за сега всичко работи.
Само твърдо трябва да се гледа в заглавието на обявата да пише FDD.

Life's Good [F2400 -> KG800 Chocolate -> KG320 -> KP500 Cookie -> Optimus L7 -> G2 mini LTE]
Цитирай
#9
Thumbs Up 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-2-r...phone.html  Лично не съм пазарувал от тях но доста хора са доволни от този търговец Имат и склад и в Гърция Повечето гърци пазаруват от там  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=60077
Цитирай
#10

esm на линка от твоя магазин се вижда снимка на кутията на телефона, където за 3Г честотите (WCDMA) си пише B1, B2, B5 т. е. няма В8 което отговаря на 3Г на 900 мегахерца. За това предупредих да се внимава, аз купувах едногигабайтови версии, понеже те го имат, но с 2 ГБ ...

Edit: https://en.m.wikipedia.org/wiki/UMTS_frequency_bands
Цитирай
#11

Виж питанията на гърците по надолу и коментара на китйката от сайта, не гледай кутията Как мислиш гърците на какви честоти са
Цитирай
#12

Моля те цитирай кое трябва да прочета, аз виждам само някакви безмислени коментари, които по правило се пишат като бележка към поръпката. Само Гърците май пускат подобни коментари и не мога да разбера защо.
Всъщност има много шарани които си ползват телефона без 3Г и не знаят дори, той пак си работи, но не мисля, че автора на темата е такъв. На гърците не им зная честотите на 3Г, те по принцип и не се обявяват толкова на видно място, а трябва да се поразрови човек+вероятно при тях има 4Г мрежи, а при нас няма .
Цитирай
#13

Писаниците са ти безмислени Коментара ми излишен
Цитирай
#14

Щом ти е излишен коментара, можеш спокойно да не пишеш, за да не подведеш някой.

emski_vas, това трябва да е телефона който търсиш: http://www.aliexpress.com/store/product/...07117.html

Цитат:Pls pay attention to all the different between each version,and choose the right bundle you really want.
 
1GB RAM Back White:  1GB RAM,8GB ROM,Front Black,Back White Color;
1GB RAM Full Black:     1GB RAM,8GB ROM,Front Black,Back Black (Dark Gray) Color;
2GB RAM Back White:  2 GB RAM,16GB ROM,Front Black,Back White Color;
2GB RAM Full Black:     2 GB RAM,16GB ROM,Front Black,Back Black (Dark Gray) Color;
 
This version (for China Unicom) Support network as below:
WCDMA 900/1900/2100MHz ,GSM 900/1800MHz ,FDD LTE 1800/2100 MHz
 
And we also sale other version (for China Mobile:    WCDMA 850/1900/2100MHz ,GSM 900/1800/1900MHz ,FDD LTE 1800/2600 Mhz,TD-SCDMA 1900/2100MHz,TDD-LTE B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz    )
You can buy it from other link,click the picture to enter: ... и т. н. 


Тези с Лийдкор процесора са по скъпи, а и по калпави (предполагам, не съм виждал фийдбек ... казано, честно си е риск) от линка горе Китаеца пише, че това е версия за Чайна Юником и поддържа честотите които ни трябват (включително 900 мгх) Търговеца е сериозен и може да се поръча спокойно. Аз лично бих го питал изрично дали 2ГБ версия поддържа 900 мгх и бих искал снимка от кутията да ми изпрати, понеже както споменах по-рано съм търсил телефона преди и само 1ГБ версия имаш 900 (2 са ми пристигали и са отишли за подаръци, щеше ми се да е с повече рам но нямаше) Не се занимавай с Айбайгоу, ще се циганят да го пратят по пощата, дори да се навият, ще те издрънкат 10-15 долара, а по ДХЛ си на Митница. Сега поглендах и в топуан, там също го няма с 2 ГБ на 900 мгх.
Цитирай
#15

Мерси много! Ще го проверя този.
С ибуй... се отказах. Този ТопОне е много популярен и го прослушах, но предлага версията с 850. В крайна сметка ще взема нещо. Ако ми се види много тегава процедурата ще взема друг телефон, не съм на 5 и не съм се спекъл да е точно и единствено този. Направих темата не само за да се ориентирам аз, а и защото би била полезна за много хора. Марката е добра, модела е добър и цената е съвсем прилична, като за параметрите. Учудвам се, че не е много популярен.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#16

Видяхте ли в antelife.com
Там е точния модел, безплатна доставка и опция за 8% от сумата да се застраховате при спиране от митницата с гаранция да ви възстановят платеното мито и/или ддс


Черен: http://www.antelife.com/xiaomi-hongmi-re...black.html
Бял:  http://www.antelife.com/xiaomi-hongmi-re...white.html

Цитат:
Shipping Insurance - 8.00% ($10.23)


Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the penalty duty once package has been caught by the customs or you will undertake all.
Цитирай
#17

Хм, това е много добра оферта. Ще я прослушам по-късно. Мерси!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#18

Офертата за Mi 4i им е доста добра в момента....
Цитирай
#19

здравейте, ще купувам въпросния апарат и ми трябва бърз отговор дали това е точния модел който поддържа и двете 3г честоти в БГ прилагам снимка от обявата 
[Изображение: 87915868_2_800x600_originalen-xiaomi-red...rev015.jpg]
Цитирай
#20

Ти сам успяваш ли да разчетеш нещо на тази снимка?
Моделът 2014813 няма 900Mhz.
2G : GSM B2/B3/B8 (1900/1800/900 MHz)
3G : WCDMA B1/B2/B5 (2100/1900/850 MHz)
TD-SCDMA B34/B39 (2100/1900 MHz)
4G : FDD-LTE B3/B7 (1800/2600 MHz)
TDD-LTE B38/B39/B40/B41 (2600/1900/2300/2555-2655 MHz)
Цитирай
#21

Eдинственото място, на което съм виждал този модел с нашите бг честоти на разумна цена е Antelife.
Навсякъде другаде липсва 900мхц
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)