Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде да си поръчам нова ОРИГИНАЛНА батерия?
#51

На батерията гаранцията е 6 месеца и то в случай че е дефектна (рестарти и т.н)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-02-26, 13:52:27)dancho2000 написа:  На батерията гаранцията е 6 месеца и то в случай че е дефектна (рестарти и т.н)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

http://prikachi.com/images.php?images/817/9052817K.jpg При мен няма такова нещо. Wink

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#53

Здравейте, колеги. От месец насам ходя по мъките за търсене на оригинална батерия. Първо си поръчах батерия от eBay. http://www.ebay.com/itm/322210284593?_tr...EBIDX%3AIT
Монтирах си я сам. Старата ми батерия която е на две и половина години издържа повече от това менте. Сложих си старата батерия обратно. Малко борба с китаеца ми върна парите и не се наложи да му връщам ментето.
Поразрових се малко и установих, че оригиналната батерия трябва да тежи около 46g. Толкова тежи и моята батерия. Но е-бейското тежи 39,7g. Поръчах си онжи ден от Emag.
http://www.emag.bg/rezervna-baterija-lg-...DQRJSMBBM/
Батерията я предлагат от http://dice.bg/. Днес им я върнах обратно. Тежеше само 36g.
Сега първо питам колко тежи батерията и после ще решавам дали да я купя.
Питах в http://gsm-bg.net/%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%...g2-bl-t7-0 , колко им тежи батерията. Отговора беше 36g. Но иначе настояваха, че батерията е оригинална.
Цитирай
#54

За жалост не се сетих да я премеря моята (пуста глава). Както си тръгнал, питай и Jar Computers колко им е Big Grin Че ми е любопитно. За сега се държи по същия начи (все едно не съм сменял батерията). Ма ми върши работа (а и постоянно има някой със зарядно около мен Big Grin)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#55

Ако стигна до тях ще ги попитам. Надявам се преди това да съм си намерил батерия. OLX-са го изключвам като опция.
Собственик на малко сервизно магазинче за телефони ми препоръча да си купя от тук:
http://www.battery-shop.bg/baterii-za-sm....LG.999.10
Някой да има впечатления от там? Все пак ще ги попитам и тях толко им тежи батерията.

Моя телефон с оригиналната си батерията тежи точно 151,3g. На моя колежка същия телефон с оригиналната си батерия тежи 152g. Притегли си твоя телефон и ще разбереш.
Цитирай
#56

Купувал съм от тук батерия за едно HTC преди време, още си работи без проблем...има и за LG G2

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#57

Точно на тях им върнах батерията. Тежеше 36g. Конкретно за тази батерия, непрепоръчвам от там да си я вземате.

Реших да разперчотисам китайското си менте батерия. Какво да види човек? Сигурен съм, че никого няма да учуди, но все пак да покажа в картинки и малко бакалски сметки.
               
3000mAh/11,4Wh=263,15789474
263,15789474*8,74Wh=2300mAh

Това черното което се вижда на снимка е някакво пърче пластмаса което има за цел батерията да предобие външния вид като оригиналната. Оригинала трябва да има добре изразено повдигане в средата а не да са плоски. Претеглих батерията без тази пластмаса и тя тежи точно 36g. До сега където и да съм попитал колко им тежат батериите, отговора е 36g. Сега всички знаем колко mAh е една такава батерия която тежи 36g.








Цитирай
#58

(2017-02-27, 13:13:47)Pe6o написа:  Моя телефон с оригиналната си батерията тежи точно 151,3g. На моя колежка същия телефон с оригиналната си батерия тежи 152g. Притегли си твоя телефон и ще разбереш.
Това е интересен факт, при все че телефона по каталог тежи 143гр. Big Grin Моя с новата батерията тежи 135гр (измерих го на доста скъпа електронна везна) (=> 8 грама разлика). Явно батерията е 38 грама и е китаец... Нищо де, надявам се ще скоро да успея да си взема един Oneplus Big Grin

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#59

Здравейте отново!
Преди месец близо, изпратих обратно батерия в JarComputers, с констатация че има капацитет 1500-1800 мАч.
Днес ми върнаха обратно батерия:
Нито сервизен протокол, нито бележка даже какво са извършили, дали е същата батерия!
Ще я анализирам и ще споделя
1.Тежи 38г -домакинско електронно кантарче, а телефона със старата 153г
2.За тези дето питат с какво съм и измерил капацитета
- китайски USB устройства за тази цел
- зарядни устройства за Lipo батерии  "Imax B6" примерно


ПП Старата ми батерия се държи значителни по-добре и за близо 3 години работа вече, капацитета и на заряд е до 2200 мАч, значително повече от колкото беше тази от JAR

Следва... Smile

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#60

Аз също съм мерил старата оригинална батерия и беше 46 грама. Китайските, от разните му сайтове са все по-леки. От това се оплакваха и в алито, а закупена от мен от ибей си беше по-лека и не държеше както трябва. Закупената от представители на МОСТ е по-лека и кара колкото старата. Сега чакам да се скапе тотално, че да я върна, иначе в момента държи колкото и старата, преди да я сменя.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#61

(2017-03-08, 13:12:13)bilikidd написа:  Здравейте отново!
Преди месец близо, изпратих обратно батерия в JarComputers, с констатация че има капацитет 1500-1800 мАч.
Днес ми върнаха обратно подменена Батерия!!!
...
Следва... Smile

Този път, не направих глупостта да поставя получената батерия в телефона, а я свързах с 2 проводника и започнах експериментите...
Всъщност за 3 дни я заредих и разредих общо 7 пъти, като през цялото време главната ми цел беше да измеря пълния капаците на заряд и разряд. Използвах зарядно устройство
 IMAX B6 и за всеки случай контролен волтметър с клас на точност 0,25...
Резултатите са:
1.Ток на заряд и разряд: 0,3-0,8 А
2.Нива на напрежението: 3,0-4,2 V
3.Измерения капацитет е 1200-1400 mAh!!!
Вземам в предвид грешката в зарядното, показва с 1-2 десети по-ниско напрежение и ток, около 15-20% общо, това значи реален капацитет на заряд и разряд най-много 1800 mAh или пълен капацитет на цялата батерия не повече от 2200 mAh

Искам дебело да подчертая, че старата ми батерия, която е вече близо 3 години в експлоатация, при заряд и разряд отчита капацитет от 2000-2200 mAh, т.е. действителен около 2500 mAh поне!!!

Изводите и заключенията, може да си направите сами!
Доколкото си спомням, когато купувах телефона четох за нашата батерия, че се състои от две части, явно тези резервните са спестени втората част и има пласмаса,просто за пълнеж, както някой показа тук във форума. Интересно ми е някой да разглоби оригинална да погледнем.

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#62

Един ми подари стара оригинална батерия. Само където беше пробита от отверка, докато се е опитвал да я извади от телефона. Аз я разглобих от чисто любопитство. Има една малка платка със запоени на нея интегрални елементи. Тази платка служи да спира презареждането на батерията по време на заряд и прекомерното разреждане.
Самата батерия е като на принципа на електролитният кондензатор. Един пласт метално фолио в коета има литии и отгоре някакво друго фолио. Като цялото това нещо е навито на стегнато руло или накъдрено в подходяща за целта форма. Издутината на оригиналните батерии се е получила за да може да има батерията повече капацитет. А по-тънката част в двете страни, за да може да минават двата лентови кабела.
Не съм правил снимки на дисекцията на батерията. Но в общи линии мисля, че описах как стоят нещата. Няма нищо допълнително в батерията. За мен теглото на батерията е голям показател, стига да не е добавяно изкуственно тегло. Технологията на този вид батерии(li-ion) е достигнала своят връх. Батерии с по-голям капацитет за дадено тегло или същият капацитет но за по-малко тегло. Би означавано, че са друг нов вид батерии.
Цитирай
#63

Честно казано, от написаното тук разбрах едно нещо - карай с оригиналната батерия докато умре Big Grin Мисля утре да разпарчатосам телефона и да отворя батерията, за да видя дали пласмасата е налице...
п.п Добре де...толкова ли е сложно да се продават истински неща?!?!...Ако трябва, ще платим нужната цена за тях, само и само да отговарят на надписа...

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#64

Моя все още държи, но ако ми се наложи да си купувам никъде ли няма оригинална истинска батерия 3000ма?
Цитирай
#65

За сега колега.... Май на такава не сме попадали. Само на мен ли това хартиено тиксо ми изглежда твърде непрофесионално Big Grin
[Изображение: 2483b7371c5dbe93053626e2a0214a96.jpg]
[Изображение: bc5c1067a82b05552f20a864f7057079.jpg]
[Изображение: f4c56bb7742b3ad2b774c7707195c4bc.jpg]
[Изображение: 3bd0c1e64305b5f71c0c04a7a89e3e66.jpg]

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#66

Честито, колега! Добре дошъл в клуба! Под всичкото това фолио имаше ли при теб някъде да пише колко mAh или Wh е? Както при мен пишеше 8,74Wh(отговарящо на 2300mAh).
Цитирай
#67

Преди около месец си поръчах:
LG Battery BL-T7 - оригинална резервна батерия за LG G2 (bulk package)
https://dice.bg/lg-battery-bl-t7-origina...-item16711
за 29 лв.

Както се досещате - няма нищо общо с оригиналната. Тежи 36 грама и има същата черна пластмаса под лепенките както на горните картинки.
За тия смешни пари не ми се занимава да я връщам, пък и никой не знае от къде може да се намери "истинска" батерия - ще стои в шкафа за зор-заман, когато окончателно умре оригиналната.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#68

Аз за батерия си имам една(ортогонална), свалена от "убит" G2 и когато дойде времето ще я слагам. Само, не знам дали няма да се е прецакала от стоене.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

Ако си я заредил преди да я оставиш поне нч 50% Smile


Ако в китайски магазин им докажеш дефект на стоката, винаги можеш да я смениш или да ти възстановят парите-пълно или поне частично.... Честно не знам да ли да им пиша пак ...

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#70

Търсейки из нета попаднах на тази батерия.
https://www.amazon.co.uk/PATONA-Battery-...ords=bl-t7
Тук не се опитват да имитират оригиналната батерия. Дават 100% съвместимост. Нетното тегло(45грама) отговаря на батерия от този тип с капацитет 3000mAh.
Нямам никакъв опит с пазаруването от този сайт. Дори трудно се ориентирам там.
Цитирай
#71

Няма шипинг до БГ, трябва някой да ти я купи от там и да ти я донесе...Имаше май някакви забрани да се пращат батерии по пощата...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#72

Пичове, някой може ли да качи снимки на оригинална батерия ако я е вадил от телефона си, ама да е сигурен че с тази батерия е дошъл телефона от магазина?!
Щото четох в немски форум и пишеше че батерията трябва да не е със заоблени ъгли на повдигнатата част, всички ментета имали заоблени ъгли или смачкани на повдигнатата част, и не добре прилепнало фолио по дължината на ръба на повдигнатата част.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#73

[Изображение: f2c0a48e5867ee998102419a2ab80a56.jpg][Изображение: 5996e0d137682d61353b13bd90c99a4a.jpg][Изображение: 907850e109eb086fab7ef7d26a264ea8.jpg]

100% оригинална! Свалил съм я от друг G2.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)