Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане към андроид 4.4.4 КитКат
#1

Здравейте! Вчера си инсталирах версия 5.1 лолипоп, но останах доста разочарован не само заради липсата нa VibeUI ,  но и заради по- грозния интерфейс(според мен). Много бих искал да се върна отново към китката, четах някои теми, но не съм много на ти с нещата и бих бил много благодарен ако нялой ми обясни стъпка по стъпка как става това.
Цитирай
Аксесоари
#2

Инструкция с картинки: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry43980576

S134 - https://cloud.mail.ru/public/NJ2Z/SRUBCE7rx
S129 - https://cloud.mail.ru/public/oeA3rTPjLqx...20_ROW.rar

Надявам се с тази тема да се прекрати това постоянно питане за връщане от 5.1 на 4.4!
Цитирай
#3

Колега, ако се справиш пиши какво точно си свалил и от къде. И аз снощи ъпдеитнах и ....
Цитирай
#4

... и не можеш да се справиш дори и по картинки? Деца, на колко години сте 2-3?
Цитирай
#5

Ами то за това е български форум , ако някой може да помогне как да се върнем на стария киткат че този ъп е ужас.
По чуждите форуми може да има и някакви разлики , или ако си преведем нещо грешно...
Да не се бъгне нещо телефона .... после няма отключване и край без телефон в момента е кофти тръпка.
Може да обясните по накратко да кажем... Изтеглете тези програми общо . Тази прави това , след това отворете другата прави това.
И накрая сте готови.

Благодарим ако някой се отзове.

Samsung J7 Black
Цитирай
#6

Телефоните на MTK платформа е много, ама наистина много трудно да ги "убиеш".

На кратко, от линка който съм дал си теглиш S129, използваш FT който е във файла за да флашнеш 4.4. За повече инфо гледаш картинките, направени са като за деца от предучилищната.
Цитирай
#7

@poceh6630 виждам,че ти е ясно как се прави и се чудя дали не е време да направиш едно точно обяснение(стъпка по стъпка) за да помогнеш на хората.Нека да го има и в нашия форум направено на български, за да е по лесно на всички които не са се сблъсквали с това преди.Явно е,че ще има нужда от подобно подробно обяснение тъй като много хора ще искат да се върнат на киткат.Аз бих направил това обяснение,но тъй като не съм преминал все още на 5.1 и не ми се е налагало да се връщам на 4.4 не бих се наел да го направя след като не съм видял,че всичко е ОК с тази процедура.Не искам да подведа някой колега от форума с нещо което не съм го направил лично.Ще те помолим ако ти си го правил да се постараеш заради нас.Благодаря ти poceh6630.

Pocophone f1
Цитирай
#8

Трябва ли да откривам "топлата вода" отново? Някой направили си поне труда да прочете това:

[РЪКОВОДСТВО] SP Flash tool: Flash, Root, Recovery, Stock ROM, BG ROM и още... - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=66181


Цитат:Flash Tool се изпозлва за флашване на всички телефони с MTK процесор. Трябва е да знаете, че ръководството е за всички MTK телефони, но Задължително е за всеки един телефон да се използва файлове предназначени само за него.



Написано е на чист български език, за помощ може да ползвате картинките от линка към руснаците.
Цитирай
#9

Нещата ми станаха ясни, благодаря на колегите за информацията, но просто се притеснявам леко да не сгафя нещо( имам тази склонност)...  Ето клипче, където е описано как да се даунгрейтне леновото  :Smile
https://www.youtube.com/watch?v=gPQ-V5TBgB0
Цитирай
#10

Не знам с колко големи букви да го напиша - няма как да "сгафите" нещо! Телефоните на MTK платформа са 99% "неубиваеми"!
Трябва да имаш ОГРОМНО желание И възможности за да го направиш (знам как, но никога не бих го написал в този форум). И пак има възможност да се възстанови телефона.
Цитирай
#11

Ако някой не се справил с връщането към 4.4.4 , прикачвам едно кратко ръководство с картинки. Успех!


Прикачени файлове
.pdf Връщане към Android 4.4.4 на Lenovo P70.pdf Размер: 565.26 KB  Сваляния: 2 061

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#12

Браво, Вичо! Голям си! Ако се наложи ще се възползвам.

Android4e
Цитирай
#13

Да, попитам, някой правил ли го е вече? За връщането на 4.4.4 по приложената схема говоря.
И двете версии ми дават грешки при свалянето. Освен това, как да разбера, коя да избера (ако, случайно успея да сваля  някоя)?
Цитирай
#14

Схемата на vi44440 е много добра, евала колега, само че аз така и не успях да подкарам тези драйвери... Гледах в руския форум как беше описано за windows 8 ,струвах,  мъчих се- не става  и не става...
Цитирай
#15

Браво на vi4444o,има +1 към репутацията си от мен.

Pocophone f1
Цитирай
#16

Да наистина с Windows 8 нещата с драйверите са малко по сложни. Вижте това видео.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#17

супер, всичко работи точно както е описано, голямо благодаря, отново съм с 4.4 Smile
Цитирай
#18

   
Понеже в настройките нямам меню general как мога да намеря start up settings.
Цитирай
#19

За Windows 10 има ли начин?
Цитирай
#20

(2015-11-16, 10:04:11)bodeff написа:  За Windows 10 има ли начин?
Windows 7,8,10 са идентични.Може настройките да са преместени,но са същите.
Цитирай
#21

Коя от двете версии е по добра 
P70-A_S134_150729_ROW.7z или 
P70-A_S129_150320_ROW.r и друг въпрос ме гложди , сложих s129 и като влезна в системна актуализация преди и излизаше ъпдеѝт, фикс за 4.4.4 с поправяне на някои от болежките на стоковия ром, а сега излиза само новият ъпдеѝт за лилипопа 5,1 .
Цитирай
#22

Аз сложих направо P70-A_S134_150729_ROW по указанията от втория пост, която е последния KitKat и съм доволен. Даже установих, че GPS-а работи по-бързо от преди префлашването.
Цитирай
#23

(2015-11-15, 22:29:56)Ofill написа:  Понеже в настройките нямам меню general как мога да намеря start up settings.

Отиваш на Update and Recovery->Възстановяване-> Разширено стартиране (при теб ще са на английски). При който не се получава, ако е инсталирал някакви драйвъри преди да направи това рестартиране на компютърта да ги изтрие. След като направи рестартирането(гледайте в клипа) инсталира драйвърите на ново. Ако нещо не се получава питайте Wink
Цитирай
#24

Колеги, златни сте, станаха нещата :*
Цитирай
#25

Пробвах няколко пъти, сваля, сваля и накрая ми дава Network Error!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)