Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РОМ] [5.1.1] DarkLord Note 5 Full Port RC2.1 (Бърз,Стабилен) [14/10/2015]
#1

[РОМ] [5.1.1] DarkLord Note 5 Full Port RC2.1 (Бърз,Стабилен) [14/10/2015]


Основна информация :

- Базиран на Ноте 5 N920CXXU1AOH2
- Рутнат/Деодекснат/Без КНОКС/ Zipaligned / Busybox
- Първият ром с основа 5.1.1 за Самсунг Галакси Ноте 3

Основни свойства: 

- Андроид 5.1.1
- Ноте 5 приложения
- Чист Ноте 5 изглед
- Ноте 5 Air Command
- Ноте 5 Action memo
- Ноте 5 Smart select
- Ноте 5 Screen write
- Ноте 5 Screen off write
- Галакси С6 Едж странична лента
- Опция за изглед на основния лаунчър(нормален и тип IPhone) 
- Ноте 3 USB 3.0
- Ноте 3 USB Charging only mode
- Арома инсталер 

Поддържани модели : 

- N900D (SC01F, HLTEDCM)
- N9005 (HLTE)
- N900S, N900K, N900L (HLTESKT)
- Galaxy J (JS01LTE)

Неща ,които не работят : 

-Основнят проблем - Камерата . Независимо ,коя камера изберете от Аромата при флаш на рома ще срещнете следните проблеми- Различните видове снимане,които правят повече от една снимка водят до краш на камерата.За това може да ползвате камера ,която ще намерите в графа Допълнителни неща благодарение на колегата @rado__8.

- Видеото след запис премигва. Начина да го оправите също ще намерите в Допълнителни неща.

- При ползване на Смарт селект опцията ,ако искате да напишете нещо върху избрания участък и да го споделите веднага трябва да ползвате САМО опцията за квадратна форма.Другите две (ласо и овал) водят до грешка.

- Показалеца на писалката върху екрана се разминава с края на писалката(бяга в дясно ляво)
Проблема от отстранен от мен и също така може да намерите в Допълнителни неща.

Необходими неща : 

- Самият ром ,който може да свалите от един от 2 линка : ЛИНК 1 ; ЛИНК 2 .
  MD5: 650eba715612dd8fd1db7e2e84dfc2bc
- Къстъм рековъри - За целта на флаша ще ползве последното налично TWRP за вашия модел .
  Може да намерите точното рековъри за модела ви ТУК .
- Малко свободно време.
- Липса на притеснение за гаранцията и активирането на КНОКС (ако не ви е активиран вече )         защото ще бъде активиран при флаша на къстъм рековери.

Начин на инсталация : 

0. Задължително си правите(ако нямате) архив на ЕФС папката.
1.Копирате необходимите файлове на външната карта  т.е рома.
2.Ако нямате TWRP го флашвате с Один или ако имате друго къстъм рековъри флашвате зипа на TWRP директно през него .
3. След като се направили нещата от т.1 и т.2 е време да преминете към самия флаш на рома.
  3.1 Влизате в рековърито - Power+Home+Volume Up
  3.2 Отивате на WIPE>Advanced WIPE  и слагате отметки на всичко с изключение на външната   карта памет (в списъка тя е последна) и давате WIPE.
  3.3 След като и с това сте готови от главното меню на рековърито отивате на INSTALL.
  Отивате до мястото където сте сложили архива на рома ,избирате го и давате INSTALL.
  3.4 Следвате инструкциите на екрана за избор на CSC ,Камера и т.н 
  3.5 След това остава само да чакате.

Първото зареждане отнема време (при мен около 10мин) така ,че не се панирате ,а просто чакате да зареди.
След както това стане и преминете през първоначалната настройка на рома му давате 10мин да отлежи и после е време да флашнете файловете от  Допълнителни неща.

Допълнителни неща :

- Кернел ,с който се оправя премигването на видео записа може да изтеглите от ТУК . 
Само внимавайте за кой модел сваляте кернела. N9005 Int е HLTE. Файла се флашва през рековърито.Никакви уайпове преди или след флаша не са необходими.

- Фикс за оправяне позицията на показалеца на писалката благодарение на мен  Cool .Важи за всички поддържани модели.
Също се флашва през рековъри и отново никакви уайпове преди или след флаша не са необходими. Може да го свалите от ТУК.

- Камера ,която има много филтри,бързо снимане и гласови команди и още много други настройки. Благодарение на колега @rado__8 може да свалите от ТУК . 

-Приложение ,с което ще може да си синхронизирате събитията от Фейсбук ТУК .


Малко снимки от моя телефон : 


Малко допълнително инфо за това как работят нещата при този ром :
-Конфигуриране на основния екран - Задържате с пръстче или с писалката върху празна част от екрана
-Не можете да откриете бутона МЕНЮ: Бутоните тук работят на следния принцип :

Хард.Бутон          Еднократно натискане                        Натискане със задържане

Бутон МЕНЮ     Последни приложения-RECENTS            Мултиуиндоу
Бутон HOME      Отива на основния екран                       Както си го настроите
Бутон НАЗАД     Отивате назад                                   Отваря менюто на съответното приложение

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
Аксесоари
#2

Гена благодаря за темата, искам да попитам само може ли да сложиме камерата от note 3?
Цитирай
#3

В арома инсталера на рома може да изберете между 3 камери- Ноте 3,Ноте 4 и С6.Аз съм избрал камерата от Ноте 3.
Но приложението ,което съм дал е задължително да го инсталирате и да му дадете в настройки да е камера по подразбиране.Само с него ще може пълноценно да ползвате камерата.Камерата ,която изберете от аромата ще служи само за запис на видео.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#4

Добре де при това положение ще работи ли запис на видео при 60 кадъра в секунда?
Цитирай
#5

Доскоро бях с този ром,но viber ми правеше номера,при активна връзка не ми отчиташе съобщенията,постоянно трябваше да отварям приложението за да видя кой ми е писал,става дума когато не съм на линия,въпреки че имам нет,иначе рома наистина е бърз,няма сериозни бъгове.

nokia n900,note 3(n9005)
Цитирай
#6

(2015-11-16, 08:47:31)desy_70 написа:  Добре де при това положение ще работи ли запис на видео при 60 кадъра в секунда?
Както казах проблема е само при правене на снимки.При видео запис всичко си работи перфектно . Казвам го от гледна точка на Ноте 3 камерата с която съм аз.
(2015-11-16, 11:28:46)nokiabot написа:  Доскоро бях с този ром,но viber ми правеше номера,при активна връзка не ми отчиташе съобщенията,постоянно трябваше да отварям приложението за да видя кой ми е писал,става дума когато не съм на линия,въпреки че имам нет,иначе рома наистина е бърз,няма сериозни бъгове.
Ами при мен този проблем ако съм те разбрал правилно го няма.Пускам си нета,пускам вайбъра и излизам от приложението т.е остава да си работи в бекграунд.Заключвам телефона и като ми пише някой си получавам нотификейшъна .

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#7

Как е от към батерия?
Цитирай
#8

Супер е батерията ... през нощта с включено WiFi не мърда... батерията в статистиката е равна черта Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

При мен е ето така днес [Изображение: e4ed3a03f7a379bd534cc81978aec89e.jpg]

Само да уточня че това е втори ден без зареждане.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#10

Вие ще кажете че е по добър от любимия ми Dark Lord 2.2 който прави 8 часа екран
Цитирай
#11

Съгласен Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Радо и ти ли си със него вече?
Цитирай
#13

Отдавна съм с него вече десетина дни стана Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Жеста в въздуха има ли го като функция (активираите поне една релевантна функция... Какво ще рече?) И как да направя контактите да са с по големи снимки като при 5.0? Поздрави колеги живи и здрави!!!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#15

Това е някакъв остатък.В Ноте 5 има само тези 4 смарт функции ,които са и във рома.Няма никакъв начин да активираш други.А относно контактите- ами такива са и не може да се направят по-големи.Може ако искаш да пробваш с файл от 5.0 SecContacts или там както се води или с някой хубав диалер от маркета.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#16

Здравейте колеги,да попитам малко?Новото рековери задължително ли е или препоръчително?Имам бекъп правен с 2.8.5. та ако е задължително да флашван ново ще трябва да си направя бекъп и от него май?Друго което ми е интересно,мога ли да флашна од ДЛ 2.2 или е по-добре да мина през някой стоков ром и тогава този?И последно GPS-а как се държи,бързо ли намира сателити защото навигацията ми е доста важна в ежедневието?
Цитирай
#17

Може да си ползваш и сегашното ,но по добре новото.Относно бекъпа - не е необходимо да си правиш нов такъв.Просто ако решиш да го връщаш си флашваш пак 2.8.5 и през него го връщаш.Не е нужно да се минава през стоков.Аз лично преди този бях с ДЛ Н4 2.2. Относно ГПС-а - не знам какво да ти кажа.При мен като пусна навигацията и след това гпс-а ме локализира за около 10 секунди или повече все пак съм на остров с не много добро гпс покритие.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#18

Нещо за Xposed да кажете :/

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#19

Ами би трябвало да работи при следната комбинация:Xposed installer Alpha 4+Xposed-sdk22 by @wanam(флашват се през рекавърито)+ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН уайп на кеш и далвик кеш след флаша и преди рестарт на телефона.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#20

Колеги, днес както си стоеше телефона на масата,го взех и на екрана ми изплува часовника с датата. Не знам как стана и не можаш да го повторя. Как се получава номера?
Цитирай
#21

За quick glance ли говориш или за Edge clock?

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#22

Мен също ме интересува който и да е два варианта, ако има решение...

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай
#23

Само да попитам,камерата на rado_8 замества вградената или е допълнителна за да се ползва с рома,мога ли да си я настроя да записва снимките в същата папка на картата в която досега са се записвали?Гледам,че е APK-файл и се чудя дали ще снима по-добре от Ноут4 камерата на DL 2.2?
Цитирай
#24

Не замества, а имаш още една камера. Снимките където поискаш може да се пазят Smile


[Изображение: 6bb497cc87261d07.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

(2015-11-24, 16:53:05)genchoili написа:  За quick glance ли говориш или за Edge clock?


За quick glance 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)