Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Януари 2016 - Android 6.0 Marshmallow
#51

Абе колеги, мисля, че има подобрение в политиката за актуализации на Samsung. Виждате, че вече и бета версии пускат. Да не говорим за актуализицаиите, които модела ни получи (Полския вариант). Аз лично съм доволен.
Цитирай
Аксесоари
#52

От какво си доволен??? От безумния дрейн на батерия при 5.1.1 при мобилни данни или от влошеното качество на снимки? Странно... Батерията в сравнение на 444 е плачевна... Дрйна на глупостите на гугъл - смачкващ... Нищо донро няма в ъпдейта 5.1.1
Цитирай
#53

Мисля, че телефона се държеше най - стабилно на 4.4.4. Сега ще видим как е с 6.0, но не вярвам да се впечатля особено.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#54

Дано наистина оправят дрейна на батерията при 6.0 че вече не се издържа. Иначе дали според вас след актуализацята на Marshmallow ще отключат 64 битовата архитектура на процесора?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#55

И ако сега не я отключат, когато модела вече е към края на жизнения си цикъл, от Самсунг за пореден път ще докажат, че са абсолютни малоумници. И между другото току-що прочетох, че М8 вече получава 6.0... За какво говорим изобщо? Май това наистина ще е последния ми Самсунг.
Цитирай
#56

И да я отключат, полза от нея НЯМА или поне при нормално ползване не се усеща нито от към бързина, нито от към батерия, просто рекламни трикове. Докато Самсунг изкарват по 3-4 премиум устройства на година, все нещо ще им куца!

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#57

vladdark, както казах "аз съм доволен". Изброените от теб проблеми аз ги нямам. Съжалявам, че ти и други колеги ги имате. За мен полския 5.1.1 е най- добър до момента.
Цитирай
#58

Може би караш повечето време на WiFi и за това да не го усещаш. Няма как да си единствения човек на който няма този дрейн, който е навсякъде. Или телефона ти е друг или почти през цялото време си на WiFi. Ще ми е интересно да ти видя разхода на батерия, въпреки че там не пише колко време си бил на интернет от оператора, а не на вифи...
Цитирай
#59

В интерес на истината си прав донякъде. На работа не ми остава много време да ползвам телефона освен за разговори, а като се прибера се закачам на WiFi. Ползвам мобилен интернет, но рядко и за кратко, но когато съм ползвал не съм забелязал да има сериозен разход на батерията.
Цитирай
#60

И аз не забелязвам дрейн на 3г,но съм с n910F,даже понеже хвалите полския и аз съм с него и найстина телефона лети,нито загрява нито хаби батерия.

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай
#61

Аз съм с официалния на теленор 5.1.1 и да ви кажа от сутрин 8часа , цял ден на 4г връзка а по селията като обикалям (земеделие) и минаваме на 3г , но по цял ден съм във фейса и Империя Онлайн и вечер като се прибера към 19 часа съм на 28-45процента батерия. За мен това е абсолютно идеално, като се има в предвид че 80% от времето апарата ми е в ръцете.
Когато не го закачам, пак със пуснат нет мобилен, вечер се прибирам на 80+% батерия. Абсолютно доволен съм от апарата, като изключим че  го дадох да сменят слушалката че почти нищо не се чуваше.
Цитирай
#62

На 4g съм през повечето време само вкъщи е на wifi с леко ползване на екран 2h30min и разговори от 30..50мин на ден карам 3 дена.....5.1.1 coj5(n910c).Доволен съм от N4

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#63

Също доволен от 5.1.1. Цял ден на 3g/виваком/, около 2,5-3 часа дисплей, интернет и фейсбук и вечер съм на повече от 30%, по-често 40-45. Не съм имал друг телефон, с който да мога да изкарам два дни при такова ползване. Вкъщи има и Айфон 6s и галакси s6, но са далеч от възможностите на ноут4. От месец мога да добавя и по час музика на ден, защото ми се наложи да пътувам с метро, но това не се отрази особено на батерията. Игри не играя. Дисплеят е на авто+10, тоест на макс. Телефонът е от Ноември 2014, Вивакомски.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#64

Добре де, давайте няколко снимки на ползването и на разхода. Така да се види всичко. Време на дисплей, време на работа, най големи консуматори, техните характеристики. И аз мога да кажа че съм доволен, но сравнено с 4.4.4 е плачевна работата и може да кара много повече.

(2016-01-19, 22:09:16)bobisimeonov написа:  Аз съм с официалния на теленор 5.1.1 и да ви кажа от сутрин 8часа , цял ден на 4г връзка а по селията като обикалям (земеделие) и минаваме на 3г , но по цял ден съм във фейса и Империя Онлайн и вечер като се прибера към 19 часа съм на 28-45процента батерия. За мен това е абсолютно идеално, като се има в предвид че 80% от времето апарата ми е в ръцете.
Когато не го закачам, пак със пуснат нет мобилен, вечер се прибирам на 80+% батерия. Абсолютно доволен съм от апарата, като изключим че  го дадох да сменят слушалката че почти нищо не се чуваше.

Земеделие викаш... Брат няма земеделие от месеци... Ама твоето може да е по северно земеделие.Тва за 80% батерия вечер може да го говориш на някой друг, който не е на 5.1.1ж на самсунг...
Имам чувство че се превръщате от реалисти, в някакви запалени фенбойчета.
Цитирай
#65

(2016-01-20, 19:46:45)vladdark написа:  Добре де, давайте няколко снимки на ползването и на разхода. Така да се види всичко. Време на дисплей, време на работа, най големи консуматори, техните характеристики. И аз мога да кажа че съм доволен, но сравнено с 4.4.4 е плачевна работата и може да кара много повече.


Земеделие викаш... Брат няма земеделие от месеци... Ама твоето може да е по северно земеделие.Тва за 80% батерия вечер може да го говориш на някой друг, който не е на 5.1.1ж на самсунг...
Имам чувство че се превръщате от реалисти, в някакви запалени фенбойчета.

Да ,земеделие казвам. Във моя регион Видинския имаме 60хил декара  , близо до нас в друг регион ( Дреновец) имаме 18хил дкара и в Хайредин (врачанско- Козлодуйско) имаме още 20.
Близо 100к декара  ( ако държиш мога и фирмата да ти кажа)
специално за теб ще направя скрииншот когато съм в движение с много работа с апарата и когато не го пипам , да ти покажа че глупости не говоря и не се правя на Ален Делон. След като го пиша значи ти казвам едно на 90% точно това което е всъщност
Цитирай
#66

Аз да ти кажа, също ходя на Дреновец, Ружинци и Воднянци по няколко пъти на година, та зная колко е обхвата там, при това на различните оператори. Имам и представя и от обема земеделие в райнона, но това не е темата на разговор. Предполагам, когато е било активно земеделието, не е било точно зимата (току виж не е било на 5.1.1) . И да, ще се радвам на НЯКОЛКО снимки описващи добре разхода, не само на един СС.
Цитирай
#67

"Имам чувство че се превръщате от реалисти, в някакви запалени фенбойчета."
Моите уважения, но отдавна ми е минало времето да съм "фенбойче" и няма да се съглася с мнението на когото и да е, когато става дума за устройство, стоящо в моя джоб! Ползвам тоя телефон от година и два-три месеца и държа на казаното, че батерията му се държи приблизително както с кит кат и нямам посочените от други потребители проблеми с дрейн на 3g. Не зная какви скрийншотове да покажа, но тези са от тая вечер, след като си дадох мнението сутринта:
               

Не харесвам някой да ме характеризира с епитети, базиращи се единствено на неговото собствено его, без да си дава сметка, че зад ника отсреща, стои напълно непознат!

Данните във фейса са повече през wi fi, защото е 21 часа и от доста време съм си вкъщи.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#68

В общо линии, проблема с 5.1.1  се проявява, когато телефона не е в обхват на WiFi. Видно е и при теб, че има нещо нереално. Погледни последния СС. Колко време е работил процесора на преден план и в бекграунд. След това обърни внимание, на общото време на връзката. Значи, ползвал си приложението 5 минути, от които 3 на преден план, а в същото време, общото време на връзката ти е 1 час и 2 минути. Това ли е нормалното поведение според теб? Да ползваш приложението общо в бекграунт  и форграунд 5 минути, а да държи отворена връзка час и нещо?  Ето от това поведение идва дрейна, и резултатите, които би трябвало да се постигнат са МНОГО НАД това , което получавате. При това , твърдиш че разхода е повечето през WiFi...

Няма общо с 4.4.4, защото това е проблем не на самсунг, а на 5.1.1. ТОва нещо присъства като проблем не само при нашите апарати, а и при нексус. Невиждането на подобен проблем от някои потребители, не означава че той не съществува. Ето и при колегата сапьора уж го няма, но се оказва че повечето време е на WiFi. И аз правя 5 часа дисплей на wifi, но ....
Цитирай
#69

(2016-01-20, 20:30:02)vladdark написа:  Аз да ти кажа, също ходя на Дреновец, Ружинци и Воднянци по няколко пъти на година, та зная колко е обхвата там, при това на различните оператори. Имам и представя и от обема земеделие в райнона, но това не е темата на разговор. Предполагам, когато е било активно земеделието, не е било точно зимата (току виж не е било на 5.1.1) . И да, ще се радвам на НЯКОЛКО снимки описващи добре разхода, не само на един СС.

това е интересно. Ако е и служебно, интереса ми е двоен. А  това че не е сезон, за документите , тичане по общини, кметства, съдилища и поземлени , такъв няма. Винаги има бумащина да се оправя ;Wink нета е доволен  , като се има в предвид че няма 4г там. на места е тъжно, но като няма дъжд и градушката е нещо ;Wink иначе 5.1.1 не е от вчера. Ще гледам утре вечер  да постна шот.
Цитирай
#70

Със сигурност мога да кажа, че приложението е било отворено на преден план много повече от 5 минути. А това, което пише на снимките не го разбирам и за това писах, че не знам какви скрийншотове трябва да кача.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#71

Значи, ти си държал приложението отворено 1 час, пък разбираш ли, процесора не е работил? Времето е доста разтегливо понятие. За някои то тече уж по бавно, за други уж по бързо. Цифрите от друга страна, могат да потвърдят или по скоро да подведат много по убеждаващо. Ние на кое да вярваме? На това което показват цифрите, или на няколко думи, които твърдят че 5 минути са повече от час и нещо...

Аз не разбирам, защо е толкова голям отпора, към нещо, всеобщо потвърдено из света на андроид. Само нашите потребители, или по скоро част от тях, така и не желаят да погледнат проблема. Аз също ползвам доста хард същия апарат. Гледам да съм с реално впечатление от него. Виждам както недостатъците, така и преимуществата, за това съм все още с него. Нямам за цел да го очерня или възхвалявам.
Цитирай
#72

И какво като кажа, че всичко е наред. Реално то не става така защото го твърдя. Аз лично много пъти връщах към 4,4,4. В крайна сметка нещата в Лолипоп, които най - много ме дразнеха се поуправиха и за това съм с него, а именно забавянето при отговор и казването на "ало" по три - четири пъти. Що се отнася до това, че батерията не държи съм го приел за нормално и зареждам така че да не стигна до критични граници. Подготвил съм се със зарядни за 220V, за 12V. Само Power Bank нямам. Дано при 6.0 нещата са по - добри, но знам, че и първите надградили ще реват още от началото за различни проблеми. Така е било и така ще бъде. Ползвам Самсунг от много отдавна и мисля, че няма да ни изненадат с читав ъпдейт и този път.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#73

Аз не знам но се чудя защо предлаганите от Самсунг нови версии на Андройд и последващите ги ъпдейти не позволяват оптимално използване на вложения в устройството хардуер. Какво им пречи отговорът на вх. повикване да се осъществява само с допирането на устройството до ухото? Защо не може да се скролира в браузъра с помощта на накланяне на телефона в дадена посока, както и много други неща, които ще улеснят боравенето с телефона. Ето разработиха телефон с 64 битова архитектура, а софтуера е 32 битов. Не казвам, че ако той е 64 битов телефонът ще хвръкне но все пак....
Цитирай
#74

Ето и от моя,найстина както каза колегата проблем може и да има,но аз да не го усещам,а и не съм ползвал телефона с 4.4.4
Аз съм доста критичен към телефоните си,но този държи доста спрямо Note 3 N9000Q.
Ето и шотове от мене,вие кажете има ли дерт Storstark


Прикачени файлове Миниатюри
                   

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай
#75

днес имах пътуване и естествено ползване на апарата. Имало е случаи в които съм седял доста повече , но и по малко. това  беше някакво средно положение.
ето снимки както обещах

и останалит. мисля че издържа сравнително добре. свалил съм го в 7сутринта и е пуснат  мобилния нет, и ссега към 18-20 ползвах около 40минути фенерчето че имах проблем на тавана с едни тръби. И ако трябва да съм честен, вчера си го взех от сервиза че не се чуваше като хората от слушалката, бяха написали че е почистен, и е ъпдейтнат, въпреки че беше с последния ъпдейт, но ми се струва че сега батерията е по калпава с 1 идея .  или си въобразявам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)