Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за GPS "рекордер"
#1

Здравейте,
Търсих доста из форума, но не открих подобна тема, за това отварям тази. Имам следния проблем. В петък ще пътувам до Одрин в Турция на покупки с автобус. Необходима ми е програма, която да ми запише маршрута след границата, от къде сме минали, точките на които сме спрели и т.н. Програмата трябва да работи в offline режим, защото интернет в роуминг, не ми се мисли колко ще ми струва. Идеята ми е при по-нататъшни екскурзии да се организираме и да ходим с колата. По-евтино е и по-удобно. Телефона ми е от подписа, и си ползвам на него Navigon. Очаквам предложения  Storstark

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз бих препоръчал Ultra GPS Logger Lite. Въпреки, че е Lite версия си работи прекрасно. Има доста настройки и мога да твърдя, че логовете, които прави са доста точни за разлика от други подобни приложения. Всичко е до правилни настройки. Работи оффлайн и може и да работи във фонов режим, което не пречи на телефона да се ползва за други цели. Ще ти свърши работа.
Доста често пускат безплатен ъпгрейд към пълната версия при инсталирана AppGratis.
Успех.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#3

А как става четенето на записите на програмата? Във файл ли ги извежда или се тегли карта?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#4

http://m.softportal.com/screenshot-19572...droid.html

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#5

Програмата създава лог файл. В Lite версията можеш да избереш да се генерира само един формат, а в пълната може да се зададе да се генерират повече от един формат лог файлове едновременно. Можеш да си направиш KML лог, който после да се зареди в Google Earth например. Можеш са направиш лога в универсалния GPX формат, който се отваря от доста приложения. NMEA лога става доста обемен и не го предпочитам.
Експериментирай с KML или GPX и избери което ти хареса.
Каквото и да избереш от двете има камара приложения за конвертиране на едното в другото и в най-различни други формати.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#6

Намерих я ИЗЛЕКУВАНА Wink

А къде точно се запазва лог файла? Предлага ми да избера няколко различни опции от картата, та не разбрах каква е разликата между тях, освен OSM картата. А после как се отваря този файл с GMaps? Нещо не ми се получава, не знам защо Sad

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#7

На мен ми ги записва в /sdcard/GPSLogs/
KML файл можеш да отвориш в Google Earth, а не в Google Maps.
Аз разглеждам GPX файловете с GPX Viewer.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#8

Много благодаря за съветите, и двете програми ми свършиха перфектна работа и почти не са дърпали ресурси. Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)