Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 2 - не разпознава SIM карта на първи слот
#1

Здравейте! Попадна ми за временно ползване Xiaomi Redmi Note 2 - версия 2015051 - FDD. Телефона беше със ROM 6.7.10.0 (LHMCNCH) Stable. Проблемът му е, че не разпознава SIM карта сложена на първи слот - все едно, че този слот не съществува - телефонът не реагира изобщо. SIM картите с които разполагам са на MTEL - две нормални за разговори и една data. Когато ги сложа на втория слот всичко е нормално.
Правих хард ресет на китайския стейбъл - нищо не се промени. Качих TWRP v2.8.7.0 и мултирома 5.11.12/13 със съответния пълен wipe... Нищо не се промени - телефона разпознава само втори слот. Поради липса на такива не съм пробвал със SIM карти на друг мобилен оператор.
Някакви идеи защо се получава така?

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей.
Малко повече информация дай. Телефона си го купил директно от Китай или от собственик от България?

Иначе, при сложена SIM направи следното.
1. Набери *#*#6484#*#* в излязлото меню дай на SIM Test и виж какво ти пише.
2. Набери *#*#3646633#*#* и от менюто дай на Band Mode и виж на SIM1 има ли чекнати някакви честоти.

Пиши като го направиш това.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#3

Здравей! Телефона не съм го купувал. Предоставен ми е за временно ползване и доколкото знам е доставен от Китай...

Относно тестовете. При сложен SIM (изпробвах и двата варианта - SIM на първи и след това SIM на втори слот) след първото набиране
*#*#6484#*#* не се случва нищо - не излиза никакво меню.
След второто набиране *#*#3646633#*#* и в двата варианта (SIM на първи и след това SIM на втори слот) ми излиза едно и също нещо.
За SIM1 в Band mode e активна само таблицата GSM mode в която и четирите честоти са чекнати. Таблица UMTS mode и LTE Mode липсват.
За SIM2 в Band mode са активни всички таблицати. В таблицата GSM mode и четирите честоти са чекнати, в UMTS mode от 10 честоти са чекнати тези с пореден номер 1, 2, 5, 8 (WCDMA-IMT-2000, WCDMA-PCS-1900, WCDMA-CLR-850, WCDMA-GSM-900,),
В таблица LTE mode са чекнати - Band 1, Band 3, Band 7, Band 38, Band 39, Band 40 и Band 41.
Доколкото знам телефона е работил кратко време с карта на Vivakom, но собственика не е 100% сигурен дали е била на първи или на втори слот. Тези с които разполагам са на МТел и с други не съм го пробвал лично.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#4

Добре. При вторият код - *#*#3646633#*#* всичко е както трябва, това са честотите. Само, че са обърнати поради някаква причина. Честотите при SIM1 са ти на SIM2. Така е при мен и при всички, дето съм виждал телефона.
Провери, като сложиш карта в първият слот, след това отиди на Настройки-Всичко за устройството-Състояние и в полето IMEI пише ли нещо или е празно или да пише null.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#5

IMEI си е там жив и здрав. Това го проверих още в начало. Ама във връзка с това имам едно питане. Аз не съм фен на двусимови телефони и този го ползвам по необходимост. До сега единственото двусимово устроиство, което съм имал, беше предходния ми таблет Lenovo A3000 - устройството беше с два слота за SIM и всеки беше с различен IMEI. А тук гледам, че двете SIM карти са с един и същ IMEI - и на лепенката под батерията двата IMEI са еднакви???
Че да се върна на проблема. В таблицата на състоянието се индицира нормална сила на сигнала - значи телефона закача някакъв сигнал. В полето Състояние на мобилната мрежа пише - Изключено ???
И още първата опция в настройки - SIM карта и мобилни мрежи е затъмнена

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

Хмм... Странна работа. По принцип единия слот е само за разговори(2G), другия е и за мобилен нет. Като сложиш карта за оразговори на Слот1 в Всичко за устройството-Състояние на полета "Тип мобилна мрежа" и "Състояние на услуга" какво пише ?

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#7

Полето е празно. Нищо не пише. Това е за тип мобилна мрежа.

Състояние на услугата. Voice. Не е в употреба
Дата. Не е в употреба.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#8

Слота активиран ли е от менюто?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

До тук изобщо не може да се стигне. Още първото меню на настройките - "SIM карти и мобилни мрежи" - не е активно (затъмнено е), когато картата е на първи слот. И в инфобара пише - Липсва SIM карта.

P.S. ... А би ли могло... по "някаква" причина телефона да е "умишлено манипулиран" от достатъчно компететтен човек

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#10

Остава да провериш контактите на слота за механична повреда.
Цитирай
#11

На мене ми мирише че телефона е с един слот а другуя е за украса китайците са факири на измамата а доколкото интернета и от двата слота телефона поддържа 3г някъде бях чел че и 4г на двата слота макар че в слот две го показва като 3г само
п.с направи един бенчмарк с антуту ако е под 42-43000 точки работата е ясна

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#12

Теста му е 47800 точки.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#13

@koko81, бях чел някъде, че при китайските телефони лесно можело да се манипулират точките в AnTuTu и да покаже друг резултат, а до колко е вярно ..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#14

Щом можеш да сменяш рома и си го сменил с TWRP телефона не е менте. Възможно е проблема да е хардуерен.
Цитирай
#15

(2015-11-18, 23:39:34)Dakata87 написа:  @koko81, бях чел някъде, че при китайските телефони лесно можело да се манипулират точките в AnTuTu и да покаже друг резултат, а до колко е вярно ..

Може да се манипулира какъв хардуер да ти вади примерно 16 ядра на процесора и 4гб рам да ти вади ама точките няма как то е реален тест на хардуера

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#16

Точките са относително понятие, зависи и софтуера
На китайския 6.7.5/66.66.77.00 извади 43000. До днес бях с 5.9.11 - 35000 баланс, 38 000 производителен. Сега 5.11.5 - 42000 производителен
На един китайски ментерлък на леново за 110 доларес в ютюб видях 8 ядра 4 гига рам и 28000 точки през антуту. С CPU-Z излезе двуядрен, 1 гиг рам
Цитирай
#17

k-2 какъв е твоя? Аз съм с прайм и с 5.11.5 и съм над 48000. 6000 разлика множко.
Цитирай
#18

note 2 TD
Цитирай
#19

(2015-11-18, 21:03:20)Claping Monkey написа:  Добре. При вторият код - *#*#3646633#*#* всичко е както трябва, това са честотите. Само, че са обърнати поради някаква причина. Честотите при SIM1 са ти на SIM2. Така е при мен и при всички, дето съм виждал телефона.
Провери, като сложиш карта в първият слот, след това отиди на Настройки-Всичко за устройството-Състояние и в полето IMEI пише ли нещо или е празно или да пише null.

Разбра се каква е причината. Честотите на SIM1 и SIM2 са обърнати просто защото първи слот не работеше. И телефона си изпраща пълния набор честоти на втори слот.
А това, че първи слот не работеше - причината бе неконтактуваща пластина със SIM картата. С добро осветление и с голама лупа видях, че вътре в слота едната пластина е съвсем надолу и явно не е правела контакт... е оправих я и сега всичко е О.К.
Благодаря за съдействието!

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)