Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Избор между Meizu MX5, LG G3 32GB или Levovo Vibe P1
#1

Здравейте. 
Трябва ми съвет за това кой телефон да избера от посочените. Търся си телефон, който ще взема на изплащане от виваком с плана смарт ес, а бюджета ми е максимум 600 лв. Телефона ща се използва за всичко - разговори, браузване, фейсбук, играене на игри, навигация, слушане на музика, снимки и т.н

Първо се бях насочил към LG G3 с 32GB памет, но после видях, че се предлага и мейзуто, а от скоро се загледах и в леновото

Мисля си че клоня към лг-то най-вече заради: по-голямата вградена памет, слота за карта памет, наличието на радио (слушам музика от качените песни, но наскоро повече от радиото), предполагаем скорошен ъпдейт го андроид 6. Притесняват ме проблемите с лг-то от темите в неговия раздел и най-вече: жълтите петна, пукнатините, греенето, лагването.

Мейзу MX5 според бенч тестовете е с една идея по-добър хардуерно от лг-то, но резултатите им са сходни, а и тези тестове не са толкова показателни. Тук ме притеснява дали: модела няма някакви проблеми, все пак е още нов и няма толкова мнения тук за него сякаш; интерфейса ми се струва малко особен спрямо др. андроид телефони и не знам дали ще свикна с него, а и до колко е практично телефона да е само с 1 бутон; не знам дали ще има ъп до андроид 6 за него и изобщо каква е софт поддръжката на мейзу; тук има само 16 гб памет което си мисля че ще ми е малко; няма и радио (може да е глупав минус но ми се налага да го ползвам и ми трябва). Тук плюса са сензора за отпечатъци и алуминиевия корпус.

Леновото ми се стори също интересно. Има премиум корпус като мейзуто, слот за карта памет, голяма и издръжлива батерия (според ревю на news.smartphone.bg), радио, андроид 5,1,1 и предполагаем ъп догодина до андроид 6, сензор за отпечатъци и т.н. Тук ме притеснява: дали всичко ще му е наред със софта или ще е като леново П70 и др евтини модели на леново да има проблеми; процесора му е снап 615, който грее много и да не стане като сони м4 да лагва след някой оптимизационен ъпдейт. 

И така коя играчка да си избера от тези?

П.С сега с промоцията на вива Meizu MX5 и LG G3 32GB са по 570 лв, а си мисля че те са по-добри от леновото което в технополис е 600 лв.
Цитирай
Аксесоари
#2

@d_t_g, стига във Вивата да предлагат Meizu - взимай го.Smile

 
Цитирай
#3

lg g3 +1 това е твоя телефон Stolt
Цитирай
#4

Да Mx5 го има във Виваком, а до края на месеца има и намаления отново. Аз да кажа за софтa, защото имам Mx4. Определено е един от по-малко шарените   китайски версии на андроид - Flyme и може би един от най-добрите сред тях. Двете странни неща за мен бяха,че нещата като при iPhone се инсталират директно на табовете. Нямаш бутон в средата с който да влезеш да разгледаш всички приложения, те са ти на десктопа един вид. Относно единя бутон, всичко е до навик. Сега като хвана друг смартфон, колкото и да е смешно забравям,че има три бутона и работя малко по-бавно с него. Още на втората, третата седмица работата ми с него беше песен. Ако на теб само това са ти притесненията, ги изключи, защото всичко е до навик и се свиква. Аз не бих си купил смартфона въпреки добрите отзиви ако не се предлагаше официално с гаранция в България. Доволен съм и ако сега нямах висок бюджет, а исках нещо по-премиум  бих си взел по-новата му версия. А относно избора ти, въпреки че станах голям фен на китайчетата, бих оставил p1 като последен вариант. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#5

Благодаря на отговорилите до сега. И аз си мисля, че леновото отпада. Избора е между стария и доказал се флагман на лг от 2014, за който се знаят всички до момента проблеми (така да се каже) или новият (от 2015) телефон на мейзу, който се позиционира като телефон от средновисокия ценови клас.
Мейзуто ме притеснява, че е с малко памет и няма слот, но това може да се реши с една флашка с микро усб накрайник. май липсата на радио се решава с вива апп, където доколкото чета може да се слуша онлайн радио, а не се отчита трафика.
Но сякаш за сега съм повече за лг-то.

Ще очаквам и ще съм благодарен на още мнения
Цитирай
#6

Ако LG-то ти е на сърце го взимай, иначе и аз бих заложил на Meizu-то.
Цитирай
#7

Всеки от трита си има предимства. Ако батерията ти е най-важна - Леновото, камера - ЛЖ, бързина - Мейзу. Лично аз бих избрал батерията, защото нейната разлика в плюс или минус се усеща най - много на практика.

Samsung Galaxy Note 3 ; Nokia 808, Iphone 7
Цитирай
#8

Все още се колебая. Струва ми се, че лг е по-надеждна и доказала се на пазара на телефони марка спрямо мейзуто. Това ме кара да предпочета г3, а и телефона е с 32 гб вградена памет спрямо 16-те на мх5. Освен това г3 има и слот за карта памет, но при него ме притесняват греенето, жълтите петна на екрана (греенето е виновно за тях - мое мнение), и пукнатините отстрани.
За леновото съм на мнение, че е с по-слаб хардуер от др. 2 (но в реални условия и при ежедневно ползване няма май да си личи толкова това), и след четене на теми за проблеми с телефоните на леново сякаш се отказвам за сега от него.
Цитирай
#9

Мейзу-то. Г3 не е лош ама ако е със 6000+ mha батерия Smile
Цитирай
#10

От изброените според мен взимай ЛГ-то. За Мейзуто повечето ревюта, които съм чел, не са много въодушевени. Не казват, че е лош, просто са леко резервирани.

Ако приемаш други предложения, в този ценови пояс виж и тези:
https://www.vivacom.bg/bg/residential/us...tab-prices
https://www.vivacom.bg/bg/residential/us...tab-prices
https://www.vivacom.bg/bg/residential/us...tab-prices

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#11

Вивата доста са смъкнали цените,май ментела ще ме загубят Big Grin z3 compact е с най-добрата батерия от тези трите,вече зависи размера дали те устройва.
Цитирай
#12

За сега леновото отпада. Към горните модели обаче вече добавям и з 3 компакт.

Мисля си, че сони имат много добра софтуерна поддръжка, хардуерно телефона е сходен като лг-то (разбира се като изключим екрана и паметта) и батерията е издръжлива, но "проблемът" ако може да се нарече проблем е размерът на телефона.

Какво ще кажете за сонито - добър ли е телефон; има ли някакви проблеми (подобно на жълтите петна на екрана при лг)
Цитирай
#13

И аз съм на същата дилема. Но все нещо не ми харесва на трите модела. Днес ходих до техното и разцъках G3 и останах разочарован. Още от първото ми включване имаше огромен лаг, въпреки че не бяхя отворени много приложения. Не ми се мисли, като инсталирам социалните приложения. Z3 compact е най-добрия от трите изброени. Бях скептично настроен относно размера, но като цяло ако няма да отваряш и редактираш документи, не ти трябва толкова голям екран. Аз и игри не играя, така че ще се примиря може би с размерите. Иначе гледах доста клипчета за мейзуто и като цяло страшно много ми допада, много добър софтуер, страшен корпус има(напомня айфон), просто се усеща стабилната сглобка в ръка. Но не знам каква ще е поддръжката, а определено не мисля да го ползвам месец или два, а поне 2-3 години, защото нямам тлкова големи финансови възможности да сменям устройства. А и тука говорим за -водо и прахоустойчивост, което за мен е огромен +. ИНаче по наблюденията ми цената на S6 пада с бързи темпове. Самсунг имат да наваксват и да си върнат потребителите с новaта S7-ца и тук мисля, че цената на S6 ще падне поне до 700 след нова година. S6 вече си е класика в жанра и лично аз ще чакам да падне цената, че този blue topaz е уникален и не е за пропускане!

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#14

Здравейте. В крайна сметка не си взех телефон от вивата до края на ноември, но тя разликата на цените на телефоните с/без отстъпка беше само 30 лв. някъде. Сега като гледам с тези оферти за планове май ще действам ( и ще си прехвърля другия номер към тях даже). Избрал съм си планът да е смарт С за 14 лв в комбинация.


Днес видях, че виваком предлагат вече и леново вайб п1 и цената му идва със стотина лева надолу от мх5 и г3, и със 140 лв спрямо з 3 компакта. Като прочетох и мнения и ревюто в смартфон бг за него започнах да клоня май към леновото. 

Знам че е с по-слаб процесор от другите, но за ежедневна работа + някоя и друга по-тежка игра от време на време или пък за навигация ще върши работа нали ? Освен това има 32 гб памет + слот подобно на лг-то, за разлика от мейзуто, което няма слот и е с 16 гб само. Най-вече леново п1 ме грабва с голямата батерия и издръжливостта и. Има си и фм радио като г3, тялото е метално като на мх5, има и скенер за отпечатъци като мх5. Прочетох че п1 ще получи и актуализация до андроид 6, освен това ще спестя един стотак, което си е също плюс.

Въпросът ми е заслужава ли си леновото като се сравни с другите два модела спрямо горното, което съм написал за него като + и - . Да се доверя ли на леново (по отношение на качество на изработка; на софтуера - дали има някакви проблеми например като леново п 70 или щом е малко по-висок клас от него трябва да е по-добре в софтуерно, а и в хардуерно отношение; по отношение на софт поддръжката на леново; и т.н) и да дам една немалка сума за този телефон или да избирам нещо друго.

Ако реша да избера и 2-ри телефон с прехвърлянето на другия ми номер  към виваком ще търся и нещо от по-евтините предложения до към 400 лв. някъде, но на кое да се спра: huawei p8 lite; sony m4 aqua; meizu m1 note. Може да кажете и нещо друго до към тази сума, което си заслужава.
Цитирай
#15

И аз бях пред подобна дилема и в крайна сметка съм с lenovo p1m по-големия вариянт ще си заслужи парите със сиг.другия огромен плюс е батерията...това е животно голямо моя за 1 час падна с 10% Smile този не ми се мисли...има всичко,които предлагат другите флагмани,но този е по евтин Smile
Цитирай
#16

а защо втори телефон,то не е ли с 2 карти
Цитирай
#17

И аз съм на същото мнение за леновото

А другият номер, който ще прехвърля също, се ползва от сестра ми. Така хем ще и взема хубав план, хем ще и направя и подарък като взема и друг телефон.
Цитирай
#18

Леновото във вивата е много скъпо,в техномаркета май беше намален на 550 лв.дават го със скъп план...
Цитирай
#19

Здравей. Леновото го гледах по технотата и е на 600 лв цена. Във виваком с плана смарт с и с комбинацията на няколко услуги ще плащам по 14 лв такса, а телефонът идва 500 лв. Като цена, мисля че е добре.
Цитирай
#20

Ако можеш да комбинираш да...ако не търси другаде,иначе тела ще си заслужава,аз идвам от нексус 4 на този малкия модел и съм доста доволен предвид,че ще ми излезе 270 лв...
Цитирай
#21

Здравейте отново. За да не отварям нова тема ще пиша в тази отново.
Нещата с покупката на телефон от Виваком се промениха малко и не успях да взема телефон до сега. До последно се чудех дали да избера леново вайб п1 или лг г3 32 гб и още се колебая.

Но в момента ми предлагат много по-интересна и изгодна оферта от мтел (за 16 лв план с 1000 мин и 2000 мб интернет, което ще ми е напълно достатъчно, спрямо смарт с от Виваком с промоционалните минути и мб на малко по-висока цена) и мисля да се върна отново при тях.
В момента при тях се предлага едно ново леново - Lenovo Vibe X3 Lite (A7010) (излиза ми 460 лв), което ми се струва равностойно като хардуер спрямо вайб п1, но по принцип първо съм малко по-резервиран относно леново като качество на хардуер, софтуер и на софтуерната им потдръжка (но може и да греша) и второ това е все още много нов модел, за който не се знае какви проблеми има (не можах да намеря никъде мнения за него тук и в чужди форуми).

Другото предложение от мтел ще ми струва 550 лв и е лг г флекс 2. Като прегледах мненията за него тук и като четох ревюта за него той ми се струва правилният избор от всички изброени до сега в тази тема телефони.

Искам съвет от хора, които го имат или са го разцъквали - с какви впечатления са останали/имат от него и заслужава ли си покупката му (ще ми струва 550 лв, а навсякъде другаде е около 800-900 лв)
Цитирай
#22

800 900 лв трудно това лг е http://vega2002.com/product/504/lg-g-flex-2-h955.html та даже нямаш и договори
Цитирай
#23

(2015-12-20, 01:59:08)d_t_g написа:  Здравейте отново. За да не отварям нова тема ще пиша в тази отново.
Нещата с покупката на телефон от Виваком се промениха малко и не успях да взема телефон до сега. До последно се чудех дали да избера леново вайб п1 или лг г3 32 гб и още се колебая.

Но в момента ми предлагат много по-интересна и изгодна оферта от мтел (за 16 лв план с 1000 мин и 2000 мб интернет, което ще ми е напълно достатъчно, спрямо смарт с от Виваком с промоционалните минути и мб на малко по-висока цена) и мисля да се върна отново при тях.
В момента при тях се предлага едно ново леново - Lenovo Vibe X3 Lite (A7010) (излиза ми 460 лв), което ми се струва равностойно като хардуер спрямо вайб п1, но по принцип първо съм малко по-резервиран относно леново като качество на хардуер, софтуер и на софтуерната им потдръжка (но може и да греша) и второ това е все още много нов модел, за който не се знае какви проблеми има (не можах да намеря никъде мнения за него тук и в чужди форуми).

Другото предложение от мтел ще ми струва 550 лв и е лг г флекс 2. Като прегледах мненията за него тук и като четох ревюта за него той ми се струва правилният избор от всички изброени до сега в тази тема телефони.

Искам съвет от хора, които го имат или са го разцъквали - с какви впечатления са останали/имат от него и заслужава ли си покупката му (ще ми струва 550 лв, а навсякъде другаде е около 800-900 лв)

Взимай P1-има скенер за пръсти, метален корпус, огромна батерия която си е плюс отвсякъде, процесора не е лош, иначе и A7010 също е добър вариант, но батерията е по-малка а също и вградената памет е по-малко.А относно хардуера на Lenovo- не се притеснявай, два техни лаптопа имам, единия на почти две години другия на 8 месеца и двата са железни-знам че Lenovo са Китайска марка, ама то нали знаеш-има Китайски марки и Китайски марки-Има такива като Lenovo и Huawei които са доказали че могат да правят страхотни продукти на добри цени и такива като Meizu и Xiaomi които все още трябва да се доказват
Цитирай
#24

По отношение на договора ще бъде сключен такъв. Говорил съм с консултант от мтел и всичко по цената на плана, минутите и опцията за покупка на телефон е уговорена, но ставаше дума за леново а 7010 първо, а после видях флекс 2 във сайта на мтел и че е с отстъпка. Освен това го имаше и в магазина наличен.
По отношение на цената посочих цените във виваком, теленор, технополис и техномаркет.

Очаквам вашите мнения добър ли е лг г флекс 2, има ли някакви проблеми , за които знаете (като жълти петна по екрана, пукнатини и т.н като при лг г3), и заслужава ли си покупката му на цената от 550 лв, спрямо: Мейзу мх5 за 600 лв, лг г 3 за 600 лв, леново вайб п1 за 500 лв или леново а 7010 за 460 лв.
Видях и другия отговор, за което благодаря. Да п1 е добър телефон и е малко по-добър от а 7010, но като чета мнения за него има проблеми с губене на обхвата, подобно на леново п70 навремето, а за какво ми е телефон със средно добри характеристики спрямо флекс 2, ако ще си губи обхвата и няма да се ползва по основното си предназначение като телефон
Цитирай
#25

И от G Flex 2 има доста оплаквания, като например това че се напича много и после се underclock-ва за да "охлади страстите" Като цяло си мисля че за тия пари апаратите на Lenovo ще са перфектното решение за теб, хем няма да се изръсиш хем ще вземеш читав телефон.Както казах и A7010 е добър вариант.Meizu MX5 има един голям проблем и той е, че паметта е само 16 гигабайта и няма слот за карта с памет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)