Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси и обсъждане на LG G4
#76

(2016-01-17, 03:10:54)an7u написа:  Излиза, обаче ми излиза и в игрите и много ме дразни мен.. На стария телефон сякаш не беше така и не знам как да го махана ?

Можеш да го махнеш като влезнеш в настройките на месинджър и там ще видиш "Chat heads" махаш тикчето и повече няма да ти излиза. Smile
Аксесоари
#77

"Chat heads" това е отметката. Сега вече изкача, а ако ме дразни ще го махна.Благодаря ви.
#78

С Андроид 6.0 съм и в менюто Настройки->Местоположение->Места-> "Моите места. Локализирайте дома си за Smart Settings" стои бледо и не мога да го активирам с плъзгача вдясно.
От 6.0 ли е проблема или не?
Моля за съдействие.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#79

Аз съм с 5.1 и го активирах без проблем.
#80

А вие каква всъщност гаранция получихте? Моя го купих от Англия от онлайн магазин и няма дори касова бележка, има едно картонче вътре ''LIMITED WARRANTY STATEMENT''. В Англия по принцип гаранцията се плаща отделно. Продавача казва, че гаранцията е 1 година от LG, а на картончето пише, че е 2 години, но нямам доказателство за покупката му.
#81

@Joro777, ако си платил за гаранцията отделно - имаш я.

 
#82

За въпроси относно гаранцията се обърни към продавача, от които си взел телефона. По закон в страните от европейския съюз за техника гаранцията е 2 години.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#83

(2016-01-22, 23:36:36)Joro777 написа:  А вие каква всъщност гаранция получихте? Моя го купих от Англия от онлайн магазин и няма дори касова бележка, има едно картонче вътре ''LIMITED WARRANTY STATEMENT''. В Англия по принцип гаранцията се плаща отделно. Продавача казва, че гаранцията е 1 година от LG, а на картончето пише, че е 2 години, но нямам доказателство за покупката му.

Е как хем си го купил от онлайн магазин, хем нямаш доказателства за покупката си?
Извлечение от дебитната/кредитната ти карта е достатъчно доказателство за покупката, заедно с документите на самия апарат.
#84

Извлечението едва ли е достатъчно, иначе нямаше да издават гаранционни карти при покупки онлайн.
#85

Имах предвид, че нямам касова бележка с дата и час на покупката. Но щом банково извлечение може да свърши работа...Продавача каза, че гаранцията е 1 година и се урежда директно от производителя, демек LG. Не съм плащал за гаранция отделно. Ще взема да им пиша, вчера ми присветна, щото като си поръчах Quick Circle Case от ebay продавача ми изпрати файл с касов бон, направо си е фактура, нещо което ми се случва за първи път.
#86

(2016-01-23, 15:59:27)arrogant написа:  Извлечението едва ли е достатъчно, иначе нямаше да издават гаранционни карти при покупки онлайн.
В някои случаи просто няма такива, ако си я плащаш допълнително.

 
#87

(2016-01-23, 15:59:27)arrogant написа:  Извлечението едва ли е достатъчно, иначе нямаше да издават гаранционни карти при покупки онлайн.

Приятел, гаранционната карта се издава от производителя (говоря за производствената гаранция), а банковото извлечение доказва факта, че е закупен апарата от търговеца.
Двете неща нямат нищо общо едно с друго, защото има търговци, които продават реплики и те нямат производствена гаранция от LG, а от MG (примерно).

Няма производител, който да дава 2 години гаранция. (за мобилни апарати имам предвид)
Тъй като търговеца (в случая, по който се заговорихме) явно няма договор със сервиз на територията на страната, гледа да избяга от задълженията си и затова казва на човека, че има 1 година гаранция.
Да, има я, но това е производствената, а търговската (също 1 година) не му я предоставя по понятни причини.
#88

Приятел, искаш ли да ти продам моето LG, ще ми платиш по банков път. После питай оторизирания сервиз на производителя за България дали ще ти ремонтира гаранционно телефона без да имаш гаранционна карта, само с банковото извлечение.
А после мога и да ти препратя отговора, който имам от LG България. В него се казва кои търговци са официални вносители и на кои съответно гаранциите важат пред оторизирания сервиз.
За другите държави не знам, не ме и интересува. Тук е така.
И не разбрах като търговецът няма договор с официалния сервиз, какво значи, че имаш производствена гаранция?? До Корея ли да го пращам? Big Grin
#89

За мен минус е меката рамка която се драска много лесно. V10 е метална рамка...
#90

Eksoldier, сега пак си гледам телефона няма драскотина по рамката. Пазя го, но го нося без кейс вече повече от два месеца. Да не го драскаш някъде без да се усещаш?
Иначе е ясно, че една метална рамка ще е плюс.
#91

V10 има просто две метални лайсни, несвързани една с друга и това е. Иначе си е отличен телефон с една идея по-трудно разглобяване от G4.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
#92

Аз знам кога с какво съм го надрал. За две следи иде реч. Не е нещо фрапиращо. Просто ако беше метален, нямаше да личи по този начин. Имам опит с предишния метален Z2 Pro.
#93

Някой някъде беше споменал за смяна на рамката.Ако някой прави тази процедура ще сподели ли после къде и колко пари му е излезнало.Много е мека, преди малко падна от джоба ми, от няма и 2 педи разстояние и се ожули рамката на 2 места...а е на 1 месец телефона.Не искам да му слагам кейс, защото кожения гръб е главния чар на телефона.
#94

Когато намалите яркостта на дисплея до край не ви ли се струва много светъл екрана в тъмна стая? Аз карам на автоматична подсветка, но си мислех че когато се намали на 0% би трябвало почти да не се вижда. Имам още едно питане. Фабричната клавиатура ли ползвате? Когато ползам фабричната много често натискам съседна буква и имам чувството, че не е удобна.
#95

На мен пък ми е супер тъмен екрана, когато е под 15%.
За клавиатура ползвам от години swype.
#96

(2016-01-28, 17:42:12)rosenirs написа:  Когато намалите яркостта на дисплея до край не ви ли се струва много светъл екрана в тъмна стая? Аз карам на автоматична подсветка, но си мислех че когато се намали на 0% би трябвало почти да не се вижда. Имам още едно питане. Фабричната клавиатура ли ползвате? Когато ползам фабричната много често натискам съседна буква и имам чувството, че не е удобна.

Ако хванеш един амолед дисплей на самсунг и го цъкнеш на 0%, този на лг-то ще ти се стори като бой на негри в тъмна нощ.
Сано без расизан!

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
#97

Гледам разисквате гаранцията...
Писано е много по темата, не само за ЛГ ами за всички марки.Накратко нещата седят така:
Има гаранция от търговец и от производител.За да се ползва която и да е, ви трябват 2 неща.Гаранц. карта карта печат на търговеца и платежен документ. Платежен документ е касов бон, фактура, за друг не се сещам. Не знам протоколите който дават операторите за лизинговите устройства дали минават за платежен документ.
Тези 2 документа важат и се изискват във всяка страна от ЕС.
Гаранция от произв. е за всякакви ремонти на дефекти, вкл. замяна.
Гаранция от търговеца е за връщане на парите , след 3 ремонта или не върнато от ремонт устройство в срок 1 месец.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
#98

Колега, не знам откъде черпиш това мнение и дали е от личен опит.
Ще кажа накратко (ако модератор прецени нека ми изтрие мнението), че много, много бъркаш.
За България няма да коментирам по понятни причини, но лично съм сменял в Европа 5-6 апарата Apple, едно LG G3 в Германия и едно Sony Xperia Z2 в Англия и на нито едно място не са ми искали платежен документ.
Единствено в Англия изискаха фактурата със серийния номер и там не знам още какви рекзивити, за да видят дали апарата има международна гаранция и в последващ разговор със Сони България разбрах, че имало апарати с гаранция, която се покрива само в България и други с международна такава. (да, да...и аз се опулих на това инфо)

Както и да е.
Просто не обобщавай така смело, защото не е сериозно.
#99

В България си е точно така. Гаранционна карта с печат и касов бон. Как е в Германия или Гватемала е друга тема.

Да, има случай в който (знам за Епъл и Нокиа) не ти искат нищо. Имат си база данни и гледат там. Но аз съм посочил законовото положиние. Това при което можеш да си сигурен, че дори да възникне спор, имаш с какво да си защитиш правото на пълно гаранц. обслужване.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)