Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси и обсъждане на LG G4

Bavarche, прав си, относно простотията и особено в България и всички си патим от факта, че повечето сервизи гледат да ти откажат гаранцията по всевъзможен начин.
Сещам се за Z2, която писах по-горе, че я смених в Англия, но първия апарат, който пристигна с куриер по замяната се оказа, че е бил демонстрационен.
Още със стартирането наизлязоха демо простотиите, имаше контакит добавяни, снимки правени от хора, които са разглеждали апарата и т.н.
С обаждане и връщане на апарата по същия куриер вече следващата замяна беше ок и всичко е наред до ден днешен, но имам предвид, че тъпотията я има по цял свят и ние храним и плюем тук нашите сервизи, но предполагам по цял свят има парадоксални случаи с отказани гаранции и повечето са в ущърб на клиента.
Аксесоари

[Изображение: Capture.png]

[Изображение: image.png]

Един път ми казва, че телефона не се поддържа, след това започна да прави бекъп и на 96% спря... два пъти. И ми казва че не може да направи бекъп.

Място имам, всички драйвъри са Ок, телефона е с ММ 20d
Като вляза в папката на LGbackup в телефона, има бекъп файл около 8,5 гб. Само че не знам дали е читав.

1+6
9.0 Pie

А от самия телефон защо не си направиш бекъп?

така и направих, всичко ок.

1+6
9.0 Pie

На някой случвало ли му се е като пусне камерата и някой път да му изкочи съобщение за избор къде да запазва снимките-телефона или карта памет.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB

Това обикновено става ако си рестартирал телефона.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Понеже от както съм купил телефона (преди месец) съм го рестартирал около 2-3 пъти едва днес забелязах, че при всеки рестарт микро сд картата се демонтира и трябва ръчно да я монтирам, за да работи. При вас как стоят нещата?

При мен го няма този проблем. Днес рестартирах 2 пъти телефона и сега погледнах, картата се вижда, че е монтирана

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64

И при мен не е така.

При моя апарат с 6-ца от 2-3 дни забелязвам следното: като вържа апарата за компютъра с кабела и след това трябва да настройвам клавиатурата отново.
Откакто се помня ползвам на sashomasho двете клавиатури от маркета, а след връзка на апарата с компа ми връща в настройките клавиатурата на LG.
Странно, но го пробвах нарочно днес 2-3 пъти, за да се убедя, че това е причината.

Теленор пуснаха добра оферта и се чудя дали да се възползвам.

Имам въпрос относно бързото зареждане. Някой, ако е купил телефона от Теленор, да каже - с обикновения кабел, който е в комплекта ли се зарежда бързо или .. ?

За час и нещо зарежда.
1800ma зарядно, 3000mah батерия.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB

То май навсякъде телефона си върви д един и същ кабел, който го зарежда адски бързо. Както каза колегата над мен около час и нещо.

@algor ,
Същият проблем с клавиатурата имам и аз


Телефонът наистина зарежда много бързо със зарядното, но с кабела през компа отнема часове.
Не знам колко време отнема с безжичните зарядни. Ако някой ползва такова, моля да сподели.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Час и 30 минути зарежда с оригиналното зарядно, час и 50 минути с оригиналното зарядно на нилкин и кабел на нилкин. Като вържа с лаптопа ми изписва 5 часа за зареждане.

Значи, да разбирам, че за fast charging не е нужно специално зарядно? От Теленор ще се купува, евентуално.

За да ползваш Fast Charging 2 ще трябва да си купиш друго зарядно. Оригиналното в комплекта не е такова и зарежда около час и половина. С фаст чардж 2 ще ти зарежда до 70% за 30 мин. което му и предимството. Вече ако минеш на безжично зареждане, там ще чакаш по 2,5-3 часа поне, но пък ще забравиш какво е това да включваш кабели в телефона Smile , но си има малко особености до де го подкараш.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930

Как да накарам Facebook и Messanger да заспят перманентно до следващо включване?! Писна ми да държат телефона буден, Greenify не помага без руут. Някакви други идеи?

1+6
9.0 Pie

За сега няма решение колега на този проблем. Аз ги махнах и влизам през хром и нямам проблеми. Има и известия разбира се, така, че за сега това е алтернативата според мен.

        

Wireless charging също е интересно нещо, но не ми е толкова важно. Знам, че и за него трябва да се купува специален гръб. Може ли да ми го покажете, от любопитство ..

А иначе този fast charger 2 (наистина бързият) къде го има и от къде се взима най-изгодно и сигурно?`

Хехе .. какво ще кажете за това: https://www.youtube.com/watch?v=xDjJs53ZXBk ? Някой, ако го е пробвал, да пише.

И на мен ми стана интересно за този fast charger 2 от къде и колко струва?

Аз имам по-добра идея за вас. Купете си още една батерия и варианта за fast charger-a отпада. Няма да имате нужда от него.
Ето инфо за quick charge 2.0 --> http://www.gottabemobile.com/2015/07/22/...-chargers/
В амазон и ибей има много варианти. Аз бих заложил на Anker.

Имайте предвид, че този fast charging е за по-екстремни ситуации, когато много бързо ви се налага да заредите. В противен случаи драстично скъсявате живота на батерията. Стоковото зарядно и кабел, зареждат достатъчно бързо. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

(2016-02-02, 15:38:24)ge6on написа:  Как да накарам Facebook и Messanger да заспят перманентно до следващо включване?! Писна ми да държат телефона буден, Greenify не помага без руут. Някакви други идеи?

Освен Greenify, нищо друго не помага, поне според мен. Но както сам спомена за пълноценното му функциониране си е нужен ROOT. С този fast charger загрява батерията, а от там съкращавате значително нейния живот. Та както упомена преди мен колегата, купете си втора батерия, все още имаме тази възможност за бързата и смяна и си Visslar .

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Greenify е една от основните причини да искам да руутна... само че няма читав без откл. за 6.0 все още :/ Няма угодия при мен Big Grin

1+6
9.0 Pie

Аз ползвам външна батерия EasyAcc 6000mah и съм много доволен. Зарежда ми всеки телефон и не трябва да се ограничавам с определен модел... Имам и по-голяма Anker 16000 мАч за дълги пътувания.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)