Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси и обсъждане на LG G4

Е да де, наясно съм как стои въпроса с акаунтите, все пак от 2010- съм с Андроид. Просто размишлявах на глас, ако иска да премахне съществуващ и на негово място да вкара нов или опитва да изтрие сегашния, след създаването на нов или му прави фабрични(лош вариант е-признавам) и си въвежда новия на чисто.

Mi 11 Lite 5G
Аксесоари

Дайте идея как да отварям линковете от messenger, skype и т.н чрез Google Chrome. Защото сега се отварят през вградения браузер, а той не ми допада

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro

Настройки/Приложения/Интернет/Отворете по подразбиране/Изтриване на данните по подразбиране

Xiaomi 13T Pro

Имате ли мнение по темата за криптирането?
Повод - тази статия: http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2016/03...riptirani/

Криптирам всичките си телефони. Промяна в работата не забелязвам.

какво означава криптиране?

(2016-03-18, 12:33:55)icokazanovata написа:  какво означава криптиране?

http://bfy.tw/4oiU

Колеги, коя бе алтернативната комбинация от бутони на Power+Volume Down за влизане в рековъри?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

За това рековъри ли питаш?
https://youtu.be/mCxJ5k8vWEI

Не, колега. Това е стандартния начин. Има обаче и алтернативна комбинация, ако тази не работи и тук някъде бе посочена в една тема, но така и не я намерих.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Какво ще стане ако телефона се зарежда със зарядно с 2.4А вместо с оригиналното 1.8А?

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB

Ще ти зарежда по-бързо батерията.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

И ако не се лъжа може да я съсипе по-бързо.

Глупости. Нашите телефони са с Quick Charge 2.0 технология. Продават се такива зарядни, които са 2.4А.
т.е. както вика колегата batproho - ще се зарежда по-бързо.

Sony Xperia 1 II, black

Колеги, къде се вижда ъптайма на телефончето с 6цата?

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

2,4А при 5 V са 12 W т.е не може да се възползва на 100%. Ограничението е 10W или 2А при 5 V т.е. 2А и 2,4А и 24А ще зареждат за еднакво време.
climb зависи от логиката която е зададена в зарядното (пиша за зарядното в телефона, не за външното захранване което наричаме зарядно), температурите, които са програмирани като оптимални и термодатчика в батерията колко е прецизен.

Бъркаш се колега, Quick charge 2.0 може да поеме доста повече от 10w. Quick charge 1.0 има тези ватове за м максимум.

Извадка от официалния сайт на Qualcomm за quick charge 2.0.

Unlike conventional USB charging methods, a Quick Charge 2.0 end-to-end solution takes advantage of higher power levels to quickly and effectively charge devices. Quick Charge 2.0 Class A can provide up to 24 watts over a micro USB connector, 36 watts with a Type-C connector, and Class B can reach 60 watts or more. Future charging advancements are expected to show even further improvement.

Предполагам нашият е клас А с обикновения usb вход и може да погълне 24w(някъде четох, че при добри условия може и 30w, но явно за кратко). Зарядните QC2.0 дават около 30w и по голямата част от тях работят на 9v, но няма проблем да се ползват и 5v с повече ампери.

В общи линии, зареждай без да се притесняваш колега, измислен е за много повече ток от този дето ти ще му пускаш.


П.с.- "Зарядното в телефона" е Qualcomm PM8994 Power Management IC и е регулатор който поддържа до 30v Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !

Колега ще ме извиняваш. ама къде видя да пиша за Quick charge 2.0? Пиша за LG G4. Малко е различно не мислиш ли?
Извадката от официалния сайт на Qualcomm за quick charge 2.0 изобщо не ме топли, тъй като всеки производител, като я вгражда може да промени/ограничи/напасне към устройството колкото и както иска, като запазва съвместимостите ...
Та не гледай, че може и с 30W по спецификации. Погледни и батерията. Стандартна Li-ion батерия е LiCoOсъс стандартно напрежение 3,7V, е да ама на моята батерия (предполагам и на вашите) странно но пише 3.85V, което ме навежда на мисълта, че е LiMn2O4 т.е. е съществена разлика, съответно имат и различни "thermal stability" и разлики в цикъла т.е. и алгоритъма на заряд.
Какво може чипа, какво може батерията и съвсем 3то е като се комбинират ... много различни неща са за мен. 
По бърз заряд означава по високи температури и по малък живот на батерията. За това при има температурен датчик в батерията, за това заряда прекъсва при температури над зададените като критични в алгоритъма на заряд. Та всичко зависи от този алгоритъм който ЛГ са задали и съответно какъв компромис са задали с живота на батерията за сметка на спестено време в зареждане, а не от какво можел чипа ...
Колкото до зарядното в телефона ... не е едно а са само 3 на брой чипа и да единия е PM8994, но то трудно работи без братчето му в което е управлението му и интелекта PMI8994. Третото е IDT P9025A.
Та ето ти тестове не на quick charge 2.0 а на LG G4 за който говорим при 5V ...

[Изображение: LG_G4_Charge_Time_575px.png]

Ето какво пишат и хората които са тествали конкретния телефон и с други зарядни ...

Цитат:So, what happens if a Quick Charge 2.0 charger is plugged into the LG G4 instead of the phone's stock one? Well, that's the question we wanted to answer, so we drained the G4's battery and then recharged it using a QC2.0-enabled. It recharged our LG G4 in 98 minutes, which was an improvement of 23% over the phone's stock charger. In this scenario, the first 10 minutes of charging gave us 15% of battery juice, and after 30 minutes of charging, the battery level indicator was reading 39%. The charging process went at a steady, linear pace until we reached a battery level of 85% in 1 hour and 9 minutes. Around that point, the charging rate dropped – the battery was being slowly topped off.

Out of curiosity, we drained the LG G4's battery again and then recharged it using the Rapid Charger included with the Samsung Galaxy S6. Mind you, Samsung isn't promoting its charger as QC2.0 compatible, yet in the case with the LG G4, it does the trick. In fact, the results were identical – the G4's battery was fully recharged in 99 minutes. 

Телефона работи прекрасно на 9V / 1.67A (15W) и 12V / 1.2A (15W).  Чета че и с 9/12V 18W се зареждал доволно бързо, но на 5V е около 10-11W.

Първо колега, не искам а влизам в някакъв спор в който да си мерим ... знанията, но говориш абсолютни глупости...

Не си говорел за QC2.0, а за LG G4. Ти осъзнаваш ли, че това е стандарт който трябва да се покрие за да могат да го напишат? В противен случай щеше да е lg charge+ или там както искат да го кръстят, ако го бяха направили те по техен начин... Да не говорим, че чипа който съм дал от горе е отново производство на Qualcomm и не знам за начин да го отворят и преправят по техен начин.

Относно картината със заряда дето си сложил и обяснението, нямат абсолютно нищо общо едно с друго отново.
Никъде не е показано на картината какво зарядно са ползвали и какъв ампераж може да отдаде максимално то, че да ми казваш, че това е максимума за 5v! Ако са ползвали 2а е напълно нормално.

Обяснението от долу е за qc2.0 на g4 и как е заредило телефона. Че какво общо има това с графата от горе, да не говорим, че е написано "вместо това с което идва телефона" и ако графата е от същия сайт, значи е правена със зарядното от кутията, което отново не показва максимума. Напълно нормално е колкото по-пълна е батерията, толкова по-бавно да се зарежда и мисля, че беше излишен целия цитат от сайта. За това и рекламите са от сорта на "30 мин. - 60%", а не до 100%.

Обясняваш, че батерията се нагрявала и съсипвала, че ти тая батерия само като я зареждаш ли я загряваш? Я пусни една хубава игра и наблюдавай какво се случва...
Както сам казваш, хората са го измислили и има защита от прекомерно нагряване на батерията и съм сигурен, че са го измислили хора доста по-умни от мен и теб, та нека не бистрим водата точно тук.

И накрая да кажа, че QC2.0 ENABLED телефони поддържат, до 3А входящ ток.


Може да продължиш да спориш ако искаш, но аз повече няма да участвам в тази тема, защото не виждам абсолютно никакъв смисъл. Лек ден ти желая и мога да ти препоръчам за по-добър, щадящ и "нежен" заряд на батерията да ползваш зарядно с 0.5А(мах) и ще изкара 3 години повече от мойта, защото никога няма ти е пълна, а както знаем и това да е на 100% не е хубаво за нея...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !

Спор не търся колега, нито да си меря знанията с който и да е. Написах конкретно за 5V че телефона е ограничен, а ти започна да пишеш за QC2.0 като цяло.
Сам казваш, че QC2.0 ENABLED телефони поддържат, до 3А входящ ток, но обърни внимание на това ДО. Защото конкретно нашия е 2-2,1А при 5V или 10-11W, което си влиза в стандарта до 3А, което при тези 5V е 15W. Със същите ватове при 9 и 12V си е прекрасен, че и с повече ватове се справя. 5V 2,4A захранването което се обсъждаше телефона го ползва на около 90%, но да по добре е от това с което идва телефона, което е 9W. Чиповете не се отварят за да се променят ... достатъчно е да префлашнат софтуера на управляващия чип ... писах, че са няколко по горе.
Та колега горе ясно написах "Ограничението е 10W или 2А при 5 V". Никъде не съм писал QC2.0 или 9,12 или 30V ... Мисля че е ясно че е само за 5V. За това са и цитате, от които е видно, че телефона е поддържа стандарта и за това и под цитата съм написал, че телефона работи прекрасно на 9V / 1.67A (15W) и 12V / 1.2A (15W) ...
Сега надявам се ме разбираш какво искам да кажа/напиша ...

Здравейте. От вчера съм с телефона и все още не мога да свикна с БГ подредбата на клавиатурата. Има ли начин да пренаредя буквите, така че да са като на старият ми телефон (HTC One M7)? Благодаря предварително!
Black leather от eMAG със дата на производство 02.2016
Освен коженият гръб в комплекта имаше и златист, пластмасов.
Имаше непопълнена LG хартиена гаранция на румънски в кутията, отделно от eMAG гаранцията която е достъпна за сваляне в eMAG профила ми. Докато чаках куриера да пристигне един от фейсбук приятелите ми пусна пост, че му се е появил прословутия bootloop проблем. Зачетох се в нета и като видях, че е масов проблем се зачудих дали да не откажа пратката. Някой знае ли дали bootloop дефекта е свързан с датата на производство? Като че ли LG са признали за този проблем едва от Януари тази година, но дали са направили нужните корекции в производството не намерих информация. Идеи? Иначе телефона е страхотен в сравнение с HTC One - големият дисплей грее като слънце, а кожения гръб навява лукс от италиански тип. Това което ме бе отвратило от HTC бе лилавата камера, тази е несравнимо, тотално, мега, гига по-яка Smile Поръчах му Krusell Luna 4XL калъф, понеже обичам телефоните си голи. Засега се въздържам от скрийн протектор и не съм сигурен дали ми е нужен (стария ми телефон, който също бе с Gorilla Glass 3 за близо три години не получи ни една драскотина). Нещата, които не ми харесват засега: незадоволителен звук от колоната и от слушалките. Дали ако си купя качествени слушалки ще има подобрение?

Взимай стъклен протектор, задължително!
От дроп тестовете, които съм гледал, дисплея лесно се напуква.

LG G4

(2016-03-26, 16:41:22)aurin написа:  Здравейте. От вчера съм с телефона и все още не мога да свикна с БГ подредбата на клавиатурата. Има ли начин да пренаредя буквите, така че да са като на старият ми телефон (HTC One M7)? Благодаря предварително!

Black leather от eMAG със дата на производство 02.2016
Освен коженият гръб в комплекта имаше и златист, пластмасов.
Имаше непопълнена LG хартиена гаранция на румънски в кутията, отделно от eMAG гаранцията която е достъпна за сваляне в eMAG профила ми. Докато чаках куриера да пристигне един от фейсбук приятелите ми пусна пост, че му се е появил прословутия bootloop проблем. Зачетох се в нета и като видях, че е масов проблем се зачудих дали да не откажа пратката. Някой знае ли дали bootloop дефекта е свързан с датата на производство? Като че ли LG са признали за този проблем едва от Януари тази година, но дали са направили нужните корекции в производството не намерих информация. Идеи? Иначе телефона е страхотен в сравнение с HTC One - големият дисплей грее като слънце, а кожения гръб навява лукс от италиански тип. Това което ме бе отвратило от HTC бе лилавата камера, тази е несравнимо, тотално, мега, гига по-яка Smile Поръчах му Krusell Luna 4XL калъф, понеже обичам телефоните си голи. Засега се въздържам от скрийн протектор и не съм сигурен дали ми е нужен (стария ми телефон, който също бе с Gorilla Glass 3 за близо три години не получи ни една драскотина). Нещата, които не ми харесват засега: незадоволителен звук от колоната и от слушалките. Дали ако си купя качествени слушалки ще има подобрение?

Първо, да ти е честит и със здраве да го ползваш!
Колкото до стъкления протектор, освен от надраскване на екрана, би могъл да ти спаси дисплея от спукване, при евентуално изпускане. Обикновено се чупи само протектора, а самият екран оцелява здрав.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Слушалките наистина са трагедия, аз мушкам едни Бийтс бай Др. Дре от старият ми Сенсейшън и разликата е убийствена. Лошото е, че жакът е малко по-дълъг може би от фабричния и се налага леко напасване.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

@aurin, честито и от мен и добре дошъл в клуба, слагай стъклен веднага.После боли и е късно, казвам го от опит с предни телефони.Може ли да качиш една снимка на телефона как седи в калъфа като дойде?Доста ми грабна окото, но искам първо да видя как седи.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)