Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Аз го пробвах и горещо препоръчвам да не го инсталирате Smile
Цитирай
Аксесоари

(2017-05-19, 07:10:33)liefish написа:  Аз го пробвах и горещо препоръчвам да не го инсталирате Smile

Привет,
Защо препоръчвате това ?
Аз го инсталирах вчера и не съм видял някакви проблеми.
Цитирай

@liefish,ако може да обясниш по-подроно защо НЕ го препоръчваш и какви са ти проблемите със него?Защото така казано...абсолютно нищо не разбирам какъв е проблема със бетата.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2017-05-19, 08:34:50)ntrifonov написа:  Привет,
Защо препоръчвате това ?
Аз го инсталирах вчера и не съм видял някакви проблеми.

1. Днес получих ъпдейт 38.8 мб и когато рестартирам телефона за инсталирането му дава грешка и не може да се инсталира. След като отново пусна телефона получавам същия ъпдейт и така един порочен кръг.
2. Батерията пада по-бързо. Новото меню за използването на батерията от различни приложения не показва вярно( примерно махам телефона от зарядното и ми показва оставащи 3 часа до изтощаване).
3.Новата функция за отключване на екрана с шорткът на приложение не работи коректно и от 5 опита го отваря един.
4. Месинджъра на ФБ при натискане на иконката на човека с който си чатиш, излиза черен екран и до там.
5. Имах проблем с алармата тази сутрин.
 Може и да пропускам нещо но това е, което се сещам сега в бързината.
Цитирай

(2017-05-19, 08:44:45)liefish написа:  1. Днес получих ъпдейт 38.8 мб и когато рестартирам телефона за инсталирането му дава грешка и не може да се инсталира. След като отново пусна телефона получавам същия ъпдейт и така един порочен кръг.
2. Батерията пада по-бързо. Новото меню за използването на батерията от различни приложения не показва вярно( примерно махам телефона от зарядното и ми показва оставащи 3 часа до изтощаване).
3.Новата функция за отключване на екрана с шорткът на приложение не работи коректно и от 5 опита го отваря един.
4. Месинджъра на ФБ при натискане на иконката на човека с който си чатиш, излиза черен екран и до там.
5. Имах проблем с алармата тази сутрин.
 Може и да пропускам нещо но това е, което се сещам сега в бързината.

Благодаря.
Преди малко получих цитирания по горе ъпдейт и потвърждавам, че не може да се инсталира. Проблема с шорткъта, също, потвърждавам. Другите цитирани проблеми не мога да ги потвърдя.
Цитирай

Потвърждавам и аз за проблемния ъпдейт от сутринта, само дето след грешката нямам повторно известие за този ъпдейт. Инак батерията ми се вижда на пръв поглед (около 36 часа ползване) по-зле в сравнение с N. Ако при Nougat минавах при нормална употреба 3 часа SOT и при натоварена около 3:40 дори 4 часа SOT, то сега не съм прескочил 2 часа и 30 минути SOT. Има дори лек лаг, нещо с което никога не съм се сблъсквал с този апартат. И при мен са проблемни шорткътите на lock screen-а. За Месинджъра няма проблем. Има досаден проблем при скролване на коментари във FB, дори леко да задържа повече пръст при скрол изкача контекстното меню. Супер е идеята в DNB да добавяш "автоматични правила", доста е зле обаче на този етап. По подразбиране DNB винаги е в "prority only". Дано да е някакъв бъг, щото за да стигна до заветното "total silence" ми трябват минимум 4 тапвания.

И малко визуални дрязги - статус иконите пълен потрес - поради някаква "дизайнерска причина" са сменени местата на gsm/data сигнала и тази на wi-fi. Дори и при изключен wi-fi иконата седи сива горе в лентата. H/LTE индикацията е решена в безумно oгромна буква/букви, даже в "Eclair" не си спомням да е имало толкова лошо дизайнерско решение. Страхотен минус за мен е премахването на "процентите в иконата" на батерията. Да не говорим, че и там цифрите са огромни.

Въпреки минусите (все пак това е DP) не съм съгласен с колегата, че не става за ежедневна употреба. Според мен става, но с уговорки Wink

След вчерашната греда с грешката при ъпдейт от 38.8mb днес пристигна ъпдейт със същото име OPP2.170420.019 с колосалните 1049.9мб.
   

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

Колеги помагайте. От както инсталирах Андроид О ДП2 и върнах след това пак до 7.1.2 имам следните проблеми.
1. Като говоря по телефона не ми се затъмнява екрана и съответно почвам да пускам bluetooth-а да пускам самолетен режим и най-досадното да затварям.
2. Като пусна клип примерно в тубата, не ми завърта екрана а остава вертикален а отметката за автоматичното си е ок.
3. Като отключвам телефона с пръстовия отпечатък има един лаг от 3 4 секунди. Някой път дори не се отключва а някой път няма проблем.
Някой да се е сблъсквал с нещо подобно ?
Цитирай

върни заводски настройки
Цитирай

(2017-05-22, 10:21:16)yo_asakura написа:  върни заводски настройки

Това и направих Smile. Изобщо не му е за първи път Big Grin
Цитирай

Аз все още не съм сложил О привюто.

Обаче, не знам дали е само при мен, не знам дали е от последните малки ъпдейти, но телефонът никога не е вървял толкова плавно. И в приложения, и в UI... перфектен е.
Лошото е, че трябва да го подарявам на сестра ми и трябва да си взема друг. Проблемът е, че не ми идва на ума какво да си взема. Искам малък телефон. Много ми хареса С8, но е големичък. Малкия пиксел ми допада, но няма откъде да го взема. 1500 няма да дам. 1+3т също ми допада много, ама голям. Оня ден ползвах на един приятел С7едж... много ще ми липсва чистия андроид, ако мина на Самсунг. Имам 20 дена да избера какво да си взема.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2017-05-22, 11:46:56)e34v8 написа:  Аз все още не съм сложил О привюто.

Обаче, не знам дали е само при мен, не знам дали е от последните малки ъпдейти, но телефонът никога не е вървял толкова плавно. И в приложения, и в UI... перфектен е.
Лошото е, че трябва да го подарявам на сестра ми и трябва да си взема друг. Проблемът е, че не ми идва на ума какво да си взема. Искам малък телефон. Много ми хареса С8, но е големичък. Малкия пиксел ми допада, но няма откъде да го взема. 1500 няма да дам. 1+3т също ми допада много, ама голям. Оня ден ползвах на един приятел С7едж... много ще ми липсва чистия андроид, ако мина на Самсунг. Имам 20 дена да избера какво да си взема.

Meizu pro 6 или 6s са добри машинки според мен. 6s e с 5.2"  дисплей като 5х
Цитирай

Meizu-то със тоя брутален скин,едва ли ще се хареса на колегата Big Grin.Свикнеш ли на чистия дроид,всичко останало ти е прекалено шарено и объркващо.Поне аз съм така.Свикнал съм със стоковия дроид и определено следващия ми телефон отново ще е Гугълски(Пиксел).Дори от време на време се оглеждам за Pixel XL.Не съм избрал точния момент.За сега Нексуса ми е просто перфектен.Никакви ядове нямам.Той просто работи без проблеми от момента в който съм започнал да го използвам.Не съм връщал никога фабрични настройки.Ползвам го от 7-8 месеца.Няма засечки,няма забиване или забавяне.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Да Ви кажа аз имах 5х и преминах към Хуавей. EMUI не е лошо,има много допълнителни функции които липсват в Нексус, но понякога ми липсва чистия андроид. Хубавото е че има много хубави теми, дори и такива които правят всичко да изглежда като чист андроид. Има и такива да е като Пиксел. Може да сложиш една тема и да вземеш иконите от друга ... Има много варианти и понякога го правя да изглежда като гуугълски телефон. Ползвам от 8 месеца телефона и като ми омръзне визията правя чудеса с него

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

На някой хара не им трябва само визия като на чист андроид, но и като цяло. Аз лично избирам чистия андроид, не заради визията, а заради бързите update-и, и това че има инсталирани само google приложения, които аз ползвам. попринцип всичките ми акаунти и данни са в приложения на google. ако си купя друг телефон, ще има примерно 2 календара, 2 аларми, 2 приложения за съобщения, 2 приложения офис пакет и т.н. Аз като хвана чист андроид, само си въвеждам акаунта и всичко ми е там, без излишни неща. Това ми е при мен привличането към нексус и пиксел. А и друг въпрос, че съм девелапър и ми трябва да тествам приложения на оригинален андроид с последните новости. Иначе визията не ми е проблемна. Един къстъм лаунчер и всичко си е както искам.
Цитирай

Затова харесвам андроид. За всеки има по нещо и може да си настройва според нуждите. Живи и здрави

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Точно пък емоционалната криза на huawei ми е едно от най-противните. Не знам аз ли съм нередовно бавен или в EMUI няма къде да си следя battery usage-a? А и анимацията на скролването е умопомрачително досадна - стига до дъното на списъка и вместо да отсече моментално на място, целия списък ми подскача и чак тогава се спира - да не казвам какво бих причинил на "човека", който го е измислил това. Жал ми е за добре направените телефони(P9 серията, например).
Един Nova Launcher(или каквото човек предпочита) и визията отпада като фактор. Даже не се налага root-ване. AOSP е истината за мен.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

И през EMUI съм минал,и със актуалния им съм имал досег.Не знам дали има нещо по-отвратително като скин при Андроид телефоните.Колкото и да слагаш тия измислени лаунчери,нямаш шанс да го докараш до нормален вид.Например P9 е един много красив и компактен апарат,но пуснеш ли му екрана със тоя скин,всичко приключва.Всеки със разбиранията си.Всеки има право да ползва и харесва каквото иска и това е моето мнение и не ангажирам никой със него.Аз винаги съм харесвал стоковия дроид.От времето на Галакси Нексус Smile.Имал съм на времето първия Galaxy Note,Galaxy S2,Galaxy S3 и т.н.Никой от тях не се доближаваше до работата на Vanilla Droid.Вярно,Нексусите тогава изоставаха от към камери,но пък си бяха страхотни апарати на достъпни цени.Усещаше се кефа от работата на чистия андроид.Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Shhnedo няма да оспорвам мнението ти, въпрос на вкус е, аз съм на обратното но както и да е, искам да те питам имал ли си huawei или само си ги виждал докато си чакал да си платиш сметката в офиса на оператора? И P9 и Mate 9 и P10 както и всичко други модели имат много подробен батери юзич... Нямам идея и за какво прескачане в какъв списък говориш... но при мейт 9 и п10 това го няма, мина доста време от както ползвах п9 и не помня как беше там но определено нищо не ме дразнило до колкото помня
Цитирай

P9 Lite. И съм го държал не малко време да му търся battery usage-a и всеки път като удрям дъното на списъка той продължава да се плъзга, а като му свърши "инерцията", snap-ва за дъното на дисплея(гледай).

Сметките си ги плащам през сайта на теленор, офиси на оператори въобще не посещавам, освен ако не реша да прекратявам договор. Wink
Телефони пробвам на места, където никой не ме агитира през 5 секунди да подписвам такъв или онакъв договор. Или пък от приятели, в момента всеки си купува нещо ново и е далеч по-красноречиво да го видиш в действие, отколкото на витрина с непипан, фабричен софтуер.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

Юнският секюрити ъп е наличен ...

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Всеки месец ли излиза ъпдейт?
Дано с този да изкарва повече батерията...
Цитирай

(2017-06-06, 16:55:40)donscot написа:  Всеки месец ли излиза ъпдейт?
Дано с този да изкарва повече батерията...

Да, всеки месец има секюрити ъпдейт.

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

пуснали са developer preview 3. който си го сложи да сподели в настройките на камерата има ли видео стабилизация, защото на 6P май има.
Цитирай

(2017-06-06, 16:55:40)donscot написа:  Всеки месец ли излиза ъпдейт?
Дано с този да изкарва повече батерията...

Това е секюрити ъпдейт. Едва ли ще има някаква разлика, в издържливостта на батерията. Която и сега, си е достатъчно добра. Като пуснат Андроид О, тогава вече може да чакаме, подобрения.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2017-06-09, 01:10:56)yo_asakura написа:  пуснали са developer preview 3. който си го сложи да сподели в настройките на камерата има ли видео стабилизация, защото на 6P май има.

6p винаги е имал тази опция. По въпроса, нямаме я опцията на DP3

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)