Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Премахване на иконки от десктопа?
#1

До тук имам 3 вида иконки:

1. Такива с Х в горният ляв ъгъл, когато го кликна ме пита дали да де-инсталирам приложението. Съответно иконката се маха заедно с изтриването на приложението.
2. Други иконки отново имат Х, но когато го кликна просто връща иконката в списъка с налични widgets долу.
3. Трети вид иконки въобще нямат Х.

Също така не виждам иконка с кофа за боклук или нещо подобно. Въпросът е как мога да премахна която и да е иконка на приложение от десктопа?
Цитирай
Аксесоари
#2

Като задържиш иконата се появяват опции за редактиране,оремахване и т.н.Също така като задържиш,горе по средата излиза "Х".

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

(2015-11-19, 10:52:56)gipso написа:  Като задържиш иконата се появяват опции за редактиране,оремахване и т.н.Също така като задържиш,горе по средата излиза "Х".

Това ясно. Описаните варианти в първият ми пост са след задържане с пръст и влизане в режим на редакция. Въпросът остава - някои от иконките не могат да бъдат премахнати.

Прикачам скрийншот.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Е няма логика!!!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

Излиза че Lenovo Launcher-a по подразбиране няма такава опция https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Andr...-p/1656115

Предлагат някакъв Nova Launcher ..
Цитирай
#6

Аз съм с Новата и е перфектен.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#7

Излиза, защото лаунчъра на Леново всъщност е като AppDrawer-а (или по-популярен у нас като "менюто") при другите популярни лаунчъри.
Тоест AppDrawer-а при мен е десктопа при теб. Big Grin
Някои лаунчъри имат опция за скриване на иконите на приложенията от AppDrawer-а. Но други нямат - пример за популярен такъв е Google Now Launcher, в който можеш да си ги местиш и т.н. по десктопа както си искаш, но в "менюто" нищо не можеш да им правиш (скриваш, подреждаш и други).

А Nova Launcher е много добра алтернатива, със сериозни възможности за настройка и персонализация.
Цитирай
#8

Ясно, мерси за разяснението. Вече се ориентирам. Едно възможно решение за Lenovo Launcher-a, все пак, е да групираш всички ненужни иконки в група с име Trash примерно.
Цитирай
#9

Apps > All > Disable на приложението което ти е ненужно и иконката изчезва

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#10

(2015-11-19, 13:26:09)gipso написа:  Аз съм с Новата и е перфектен.
Здравей колега , от къде се сваля този нова лаунчер ?

Leagoo S11, Huawei GT2
Цитирай
#11

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1273950
Заповядай Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#12

Мерси Smile Ако го сваля от маркета , върши ли същата работа или тц Smile няма да мога да го инсталирам на телефона сам- не разбирам толкова хаха

Leagoo S11, Huawei GT2
Цитирай
#13

В Маркета е платен!Ако си го платиш,върши същата работа Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)