Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Оптимизация на устройството
#1

Здравейте на всички! Искам да попитам как мога да разбера с какъв кернел съм и как мога да оптимизирам смартфона, защото вече не ми харесва самата му работа. Четох доста теми във форума, но доста неща ми избягват от моите понятия. Не искам да рискувам без да взема адекватно мнение от някой, който вече е преминал през този процес.
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройки-Още-За устройството.
Какво не ти харесва?!

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#3

Оптимизация на устройството - това е много общо казано и затова и отговора ми ще бъде общ.

Има няколко начина за така наречената оптимизация. Основно ще ги разделим в два метода- с рут и без рут достъп.

1.Без рут достъп :

- За подобряване на работата - фактори ресет през стоковото рекавъри.
- От Приложения-Всички Приложения  може да дадеш ДЕАКТИВИРАЙ на всички ненужни приложения от Самсунг - такива като Принт плъгинове,всички видове хъбове.

2. С рут достъп : Тук нещата вече стават сериозни и обширни 

-Деинсталиране на ненужните системни Самсунг приложения,спиране на процеси,контрол на стартиращите се програми и т.н
- Флаш на къстъм кернел за Ноте 2
-Флаш на къстъм ром за Ноте 2
-Флаш на модове от вида на L-Speed Mod за конрол работата на стоковото или къстъм ядро(кернел).

Реши какъв вид оптимизация искаш и ще получиш по конкретни напътствия.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#4

Самият телефон започва да забива, батерията му пада доста по - бързичко от преди. Тези неща със флашванията са ми доста мъгливи. А за руутването не съм много сигурен дали има нужда, защото според мен и то няма да се получи :d

Снощи му върнах фабричните настройки и го руутнах, но често да ви кажа не виждам някаква разлика с тези супер права, които ми излязоха. Телефона се държи доста по - добре, батерията му пада по - бавно, от което съм доста доволен. Какво мога да правя с тези супер права и дали да не му сменя кернела. Ще се оптимизира ли работата му още повече ?

Цял ден гледам някакви ромове. Но виждам, че всеки ром си има някаква държава. Това езика ли се води какъв ще бъде, защото съм на кантар да започвам операциите с устройството пък нямам никакво виждане за крайният резултат. Питам за да не сложа някакъв ром на китайски език и да се чудя какво да правя после Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)