Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с тъч и вибрация
#1

Здравейте колеги, от близо месец имам проблем с тъча на телефона. Проблема е следния, докато е буден телефона и се работи с него изведнъж все едно някой друг почва да докосва екрана, телефона се побърква буквално, може примерно да увеличава екрана или да го намалява, пише каквото си иска, ако клавиатурата е отворена за въвеждане на текст, сензорните бутони се побъркват, общо взето по целия екран се наблюдава проблема, дори и при преинсталация през pc companion със старата версия на андроид и с новата последната е същото, дори и в безопасен режим се появява проблема.

Проблема с вибрацията е все едно падат оборотите, може би нещо мотора заминава.

Махнах оригиналния скрийн протектор - предположих, че може да е от него проблема, но продължава по същия начин. Телефона не е рутнат.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

След като проблема е наличен и след преинсталиране на софтуера, което иначе би трябвало да го поправи ако има някаква грешка, може да се предположи хардуерен проблем.
Имало ли е случай на изпускане, мокрене или друго на телефона?
Ако е в гаранция устройството, по -добре да се възползваш от нея.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Не, нито е мокрен, нито изпускан изобщо! Странното е, че телефона на сони никой не вдига само се включва съобщение, че работното време е едикое си, май ще се ходи до соницентъра... 
Благодаря.
Цитирай
#4

Ако е гаранционен не му мисли изобщо, ако ли не ще трябва да се бръкнеш ... наскоро имах проблема с вибрацията (явно е доста често срещан при Z1) цялата галимация ми излезе около 25лв. (вибрацията + 2 уплътнителни лепенки които се слагат на задния капак и на една пластмаса която придържа батерията) ... смяната си я извърших сам! Само трябва да се внимава със задния капак, че ако го напънеш много силно може да стане на 2 части!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#5

Проблема с тъча е познат на много хора и на много места е коментиран, изпробвал съм стотици начини (софтуерни), но нищо. Дадох го на сервиз, но нищо не направиха. Единственото,което помогна малко е стъкления протектор може да пробваш.  Вече не ми прави впечатление от 2 години го имам и се свиква. Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)