Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC One M9- Не влиза в recovery mode
#1

Здравейте колеги. Имам HTC M9, искам да му направя hard reset. Гася го влизам в download mode по клипове там трябва да има  wipe data възможност, но я няма. Избирам reboot in recovery mode за да му направя ресет от там, но тръгва да зарежда  и след малко се рестартира и си се включва без да влезе в режима. Дали е така защото е от Mtel ? Имам M7 но купен от "немаркиран" магазин и нямам проблеми с хард ресета. Извинете, ако има писано някъде, не успях да намеря. Smile

HTC Touch diamond 2 -> HTC HD2 -> HTC One M7-> HTC One M9
Цитирай
Аксесоари
#2

Download mode изглежда по този начин и няма wipe data дори и по клиповете. Може би си гледал за друг модел.
В Download mode се влиза като задържиш Power+VolDown при изключен телефон.
В Download mode избираш Reboot to bootloader, след което от Вootloader избираш Boot to recovery mode.
Като направиш и това, ще ти се покаже един червен триъгълник - тогава натисни едновременно и кратко трите бутона VolUp+VolDown+Power, за да влезеш в recovery. Може и да не стане от първия път, затова опитвай докато не се получи.


Ресет можеш да направиш и от менюто на телефона. Не е необходимо да е от recovery.
Също е добре да описваш до най-малкия детайл какво точно правиш, за да открием по-лесно, ако някъде грешиш.
Цитирай
#3

Правя, точно стъпка по стъпка това, което сте написал, стига до телефона с червената удивителна и триъгълника, но не натисках 3 те бутона до сега. Сега ми излезе натиснах 3 те бутона, мина малко време и се включи телефона без да влиза в друг recovery mode.
П.П Пробвах 3 пъти не става и го ресетнах през настройките. Свикнал съм да е с Hard reset, казвали са ми, че е по-добре, реално не знам дали става.

HTC Touch diamond 2 -> HTC HD2 -> HTC One M7-> HTC One M9
Цитирай
#4

Опитай отново. Трябва да ги натиснеш едновременно и трите. И за кратко, без да ги задържаш.


(2015-11-23, 14:29:55)biker_boy07 написа:  Свикнал съм да е с Hard reset, казвали са ми, че е по-добре, реално не знам дали става.

Според мен няма никаква разлика между двата начина. И в единия, и в другия случай се изтрива едно и също.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)