Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки

(2017-07-26, 11:32:43)kreize написа:  Добър ден колеги,обмислям закупуване на батерия и попаднах на това https://www.olx.bg/i2/ad/lg-g4-originaln...0c303b4e5d какво мислите?
Изглежда добре и цената е приемлива! Може еда рискуваш по свое усмотрение!

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-27, 11:29:23)kovachevs написа:  Изглежда добре и цената е приемлива! Може еда рискуваш по свое усмотрение!

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
ОК благодаря

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Някой ползва ли зарядно за бързо зареждане от типа qualcomm quickcharge 2.0? Струва ми се че батерията ми пада по-бързо след зареждане с такова зарядно, отколкото ако е заредена със зарядно 1.5 А, което е по-слабо от оригиналното (1.8 А). Има ли някаква логика в това колкото по-бързо се зарежда батерията - по-бързо да се изтощава? Телефонът ми е на година и половина, т.е батерията не е нова...
Цитирай

Аз днес зареждах 5 пъти с оригиналното зарядно Big Grin И аз съм на година и 8 месеца вече.

Tapatalk
Цитирай

Не, нямах това впредвид. А що не пробваш с по-слабо зарядно? Примерно когато не то е спешно да полваш телефона. Интересува ме най-вече отговора на последния ми въпрос.
Цитирай

Е аз си ползвам оригиналното, което си е 1.8А. Просто батерията ми се топи следствие на хардуера и ползването...

Tapatalk
Цитирай

(2017-08-02, 17:35:43)ba4 dido написа:  Някой ползва ли зарядно за бързо зареждане от типа qualcomm quickcharge 2.0? Струва ми се че батерията ми пада по-бързо след зареждане с такова зарядно, отколкото ако е заредена със зарядно 1.5 А, което е по-слабо от оригиналното (1.8 А). Има ли някаква логика в това колкото по-бързо се зарежда батерията - по-бързо да се изтощава? Телефонът ми е на година и половина, т.е батерията не е нова...

Дискутирано е многократно, но да, с бързо зарядно батерията не се зарежда оптимално и държи по-кратко време. Отделно факта че загрява повечко и се съкращава живота и. Бързото зареждане не се препоръчва за ежедневно ползване а само при нужда. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Благодаря. Ще тъся оригинално зарядно, че моето се прецака...
Цитирай

След като стигна 100% телефонът продължава да се зарежда още повече от час, но с нисък ампераж. След това може да се каже, че е оптимално зареден.
[Изображение: 1347defa473645e98fb9b9a79bdc2be1.jpg]

Tapatalk
Цитирай

Не оптимално, а максимално. Максималното е вредно за батерията по принцип.
Цитирай

Ами махна ли го от кабела веднага като светне зелено, след няколко минути процентите почват да падат. Като се зареди максимално, ако не го ползвам след няколко часа отива на 99%...

Tapatalk
Цитирай

(2017-08-03, 07:17:52)eksoldier написа:  След като стигна 100% телефонът продължава да се зарежда още повече от час, но с нисък ампераж. След това може да се каже, че е оптимално зареден....
И какъв е смисъла от подобни гимнастики? Изключи показване на заряд в % на батерията и ще ти олекне на душата.

 
Цитирай

Смисъл има поне при Г4. Оставен 30мин след, като се е заредила батерията в зарядното държи повече, отколкото ако е изключено веднага.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

И аз това казвам, но... Вредно било. Батерията е консуматив, сменя се с нова като се скапе.

Tapatalk
Цитирай

Консуматив е, но сме длъжни да го споменем тоя момент. Всъщност дори не 100%, а здавословния заряд е 80%. Или правиш каквото ти е кеф и се чудиш дали батерията ти във фабрична форма и дали новата ще е като оригиналната.
Цитирай

От години зареждам телефоните си всяка вечер до сутринта. До сега сменена батерия нямам. Изключение прави десет годишната ми nokia n95 8gb, която от скоро ползвам за аларма и и купих нова батерия.

Tapatalk
Цитирай

С един и същи модел пробвано единия пълно празно винаги, другия на дозареждане, първия изкара година и половина преди да отслабне батерията, втория 2 години като нова.
Батериите издържат най-дълго като се поддържат с дозаряди между 15-20% и 80%. Разликата в цикли според разни изследвания е 3-4 пъти.
Цитирай

Тогава, току виж ти се прецакал порта за зареждане и все в г..

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай

Здравейте колеги ,дайте предложение за extended battery качество,цена и mAh благодаря

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

(2017-08-15, 04:25:17)kreize написа:  Здравейте колеги ,дайте предложение за extended battery качество,цена и mAh благодаря



Let Me Google That For You
Цитирай

^ лол как помогна на човека. Сигурно вече си е поръчал. Но за свеки случай ако не е... Колега всички са доволни от anker явно са доста качествени. Аз си взех aukey също съм доволен, друга марка ксаоми, но там май има реплики. Та ако се спреш на тези марки, мисля че за около 30-40лв мoже да си вземеш много читава батерия. Аз бих гледал да е над 5000mAh, но въпроса е ще има ли къде да я носиш. Също може да гледаш да поддържа quick charge 2.0/3.0

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Аз ползвам EasyAcc ultra slim 6000. В две години не е мръднала.

Tapatalk
Цитирай

(2017-08-15, 10:53:43)eksoldier написа:  Аз ползвам EasyAcc ultra slim 6000. В две години не е мръднала.

Tapatalk

Благодаря,но става въпрос за такава батерия 

(2017-08-15, 10:53:43)eksoldier написа:  Аз ползвам EasyAcc ultra slim 6000. В две години не е мръднала.

Tapatalk

Благодаря

става въпрос за такава


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Здравейте колеги от 2-3 дни имам един странен проблем с G4-ката на снимката: https://drive.google.com/file/d/0B6b8Bjv...p=drivesdk
Има няколко неустановени процеса, но не знам дали е някой бъг или има някое вирусче (въпреки че го сканирах с Avast).
Цитирай

(2017-01-10, 22:17:18)VesMil написа:  Съпругата ми има LG G4, нещо става последно време с батерията и.Зарежда се до 100% и след неактивност от 1 ч е паднала на под 90%.
Проверявам , неактивен телефон 39% от консумацията. Каква е консумацията при неактивен телефон?
От 1 седмица е с  Quick Circle case ,дали е възможно да е от него?

И при мен е така - 35% неактивен телефон. Изчетох цялата тема за батерията и направих всичко описано за подобряване на издържливостта на батерията и в крайна сметка нищо. Вечер е на 100%, сутрин е около 85-90% и всичко това от "Неактивен телефон".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)