Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки

И на мен ми се струва, че сървисите ядат батерия, постоянно са в челните места по разход, но като влезна в настройките им показват ме са изключени?? Не съм рестартирал телефона от 17-18 дни, та може и да е от това.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари

Едва ли ... просто са си такива от едно време Smile
Държал ми е телефона 6 часа буден днес ... колкото и да не исках да го пипам му забраних да държи телефона буден ... да видим как ще е.
Цитирай

Извинявам се господин @bodonance, за лаическия въпрос, но как да го накарам да не го държат буден тия сървиси

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Махаш му пермишъна да держи телефона буден. AppOps или алтернатива за без рут търсиш.
Цитирай

Колеги да се похваля, пратих го до сервиза на мост и след една седмица ми го върнаха със сменена батерия, понеже се оказа, че била дефектна. Сега обаче друг проблем, струва ми се, че доста бавно се зарежда - за 3 часа от 15% до 100%. При вас за колко време се зарежда телефона?

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Последния път когато гледах беше около 1:40 минути от около 8-10 до 100 със зарядното дето си е с телефона, но не съм го закачал грам през това време. Ако го ползваш през това време, предполагам е нормално.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Да още взето зареждането е малко над час и половина
Цитирай

(2016-03-22, 17:28:30)siankatabg написа:  [Изображение: 147817c9866812a59be3036a74453b29.jpg][Изображение: 1890d94c66c22334090dcf4feefcb971.jpg]
Вчера преди да го включа в зарядното имах малко над 5:30 Sot. До сега даже не бях гледал колко изкарва, защото очаквах да е като при g3(не по-малко) и така ми се струваше.

Яркост на авто, WiFi постоянно имам, gps на висока точност и резултатите са на стоков недокоснат телефон(без приложения са пестене и т.н.). Ползвам много браузър, тапата, чат пат някой разговор и игри не играя. Facebook и messenger ако имах сигурно доста щеше да спадне този резултат.


Крайният резултат за деня:
[Изображение: b5553c6dd3371574f3aeb27b66cb7b50.jpg][Изображение: dd5796c5507dab247441183a98325fb8.jpg][Изображение: 0aa3282856d370ad20b49ba6889baa64.jpg]

Пак казвам, всичко това е със съвсем нормално ползване с горните настройки, чак съм учуден.

С коя версия си ?
Цитирай

(2016-04-02, 21:30:06)Kurnasko написа:  С коя версия си ?
С последната излязла стокова за моя телефон, v20d. Както казах, не съм го пипал изобщо и всичко е както излиза от кутията и каквото са дали от LG.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай

Не съм го пипал, само че всичко си е пуснато, смисъл wifi и пр. Второ зареждане ми е и се чудя да не е от това нещо, но няма смисъл да е. Ще тествам със зарядното на г2-ката ми да за видя колко време ще се зареди.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Как докарвате по 6 часа СОТ не мога да разбера. Когато бях с лолипоп изкарвах около 4.5 часа, а сега с V20d максимум 3-3.5 часа. Мобилните данни не ги ползвам постоянно, а ги пускам само когато ми трябват.Gps ми е изключен. След екрана най много ток ми яде google chrome. Ползвам фейсбук месинджър,вайбър синхронизации и една програмка за следене на пратките. Когато не си играя с телефона батерията е супер пада много бавно и ще изкара 5 дена сигурно без проблем. Кой браузър ползвате вие?

П.С Току що видях,че gps ми е включен 7.5 часа , а по принцип не е включен. Защи така се получава?
Цитирай

95 % се оплакват от батерията на ММ аз го ползвах 2 седмици и върнах на 5.1 на 2  телефона h815 с 5.1 ми кара 2 дена без проблем с 6.0 само ден общо взето 6.0 е кенеф има много инфо в xda дано да оправят ММ ама се съмнявам
Цитирай

Всеки път обещават по-добри времена на батерията и все си е същото. Андроид 6.0 Марш вкъщи да зареждаш!

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай

Моя всяка вечер е на зарядното така или иначе независимо от остатъка ... та снощи след цял ден си беше на 92% ... с половин час екран и още толкова разговори, но ми се струва ОК. С 6 е от кутията и не знам как е с 5.1.
Цитирай

Това е фантастика за моя телефон. До обед е паднал на 60%... Ако спра нета и само говоря може би и при мен ще е така вечерта...
Цитирай

Снощи беше на 87%. Около 40 мин екран 20 от които онлайн игра. 7-8 мин разговори и спинкане... Блутут, gps нет на 4г, wifi постоянно включени. Спри достъпа на гугъл сървисите да държат буден телефона и виж как е. Към момента от 5.00ч. до сега съм на 93% с 28 мин екран, 20 онлайн игра и 2 мин разговор ... Уикенда не се ползва много Smile
Цитирай

Полезна теза за руутнати телефони http://forum.xda-developers.com/android/...e-t3095884
При мен през ноща телефона спи добре, 0 или 1% за 7-8 часа(с wifi и 3г включени), но през деня ми пада с около 1% на 60-80 мин. ,без да го пускам.

@bodonance: Всички ли гугъл сървиси си спрял?
Цитирай

Истината е, че батерията не му е силна страна... Каквото и да правя трудно ме изкарва до вечерта без да го заредя Smile

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай

@cecobbb Не съм спирал никой сървис. Забраних му да държи телефона буден от пермишъните понеже не оставяше телефончето да спинка и от там губех даже по няколко % на час без да го ползвам, което не ме устройва. След това спинкането се оправи и вече е прекрасно. Сега търся вариант да реша проблема и големия разход от екрана. За тази резолюция яркост и контраст е оправдано, но някак си малко ми се виждат 4 часа екран. От 5 сутринта до сега вече съм на 37% с близо 3 часа екран и над час и половина разговори ... 45 мин само с колегата Мондисо ... Обсъждахме машинките Smile
Та не е отчайващо зле, но не е и добре. Има още какво да се желае от батерията. С други телефони гоня 7 часа екран при сходни параметри ...
Цитирай

Колеги, четох някъде из форумите, че потребител е забелязъл, че когато не деактивира програми батерията му кара повече отколкото когато деактивира някой от програмите на гугъл? Според вас дали е вярно?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Да. Някои сървиси като ги забраниш другите ги търсят и в случая изпадат в параграф 22.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Според мен е малко странно, аз забраних Google +, Google Music и всичките останали без Google Services и Play Store...
И преди съм ги забранявал и не съм се замислял, че може всички да са свързани...
Благодаря ти.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай

Здравейте колеги, след всичко което изчетох тук започвам да разбирам, че при мен има някакъв проблем но лошото е, че не знам как да постъпя. От както съм с този телефон след всяко пълно зареждане батерията при он скриин тиме показва не понече от 1.30 до 2 часа, работа един единствен път успях да направя около 2.30 часа и това беше след като си взех апарата от сервиза на Мост. Тогава инсталирах на него само няколко wallpepr, Battery Doctor, ABV приложението и messenger. И в момента нямам много приложения изброеното + Nova luncher prime pack това е. Вчера реших да махна програмата Bdttery Doctor и да инсталирам Greenify, като чели стана по лошо преди това през нощта ми хабеше само по няколко % снощи беше на 50+ % сутринта в 0800 часа беше вече малко над 20%. Направих всички възможни настройки по програмата както е оказано (гледах и четох по ?) пък то и няма много варианти когато апарата е без root. Работя на летището и още първите пъти когато отивам там забелязах, че с малко ползване и дори без да го ползвам апарата е топъл, а ако започна да гледам нещо, да играя или говоря загрява доста. Казах това в сервиза когато го занесох но явно не са го отчели. Дадох го след 1300 часа на единия ден и в 1000 часа сутринта на другия ден ми се обадиха да си го взема. Беше на сток както е всичко като нов от кутията и това е. Дали като съм на летището мрежата е слаба и търси и това хаби бързо предполагам е възможно но веднага се сещам, че преди G4 ката съм бил и с други и не съм отчел проблем. Чета много и в XDA форума но нищо което да ми помогне конкретно не съм открил. Чудя се ако го root на което налага да инсталирам и framework и back up програма дали ще се подобрят нещата. Засега нямам възможност но бих си поръчал и батерия за да разбера дали проблема идва от самата нея. Лоша работа, много харесвам телефона и страшно много ми помага за доста неща пък в момента с този проблем се чувствам като в задънена улица. Не искам да го нося в сервиза на К&К защото съм предубеден, че резултата няма да е в моя полза Sad Някой тук може ли да помогне с идеи опит !!??
Цитирай

Колега много изписа, но нищо не ми каза ... Гринифай какви настройки си и сложил? Да не приспиваш важен сървис и да изпадаш в "параграф 22"? Кои са ти основните консуматори? Колко време ти спи телефона и колко време е буден? Кое го държи буден? Загряването в коя част на телефона е?
При батерията се вижда достатъчно ... оставане буден ... процесор на преден план ... достатъчно е стига да го споделиш.
Цитирай

Не мога да се ориентирам как да кача снимките които направих ! Гринифайна съм му пуснал само една настройка защото няма руут. Кой сървис е важен за да води до въпросния параграв би ли написал моля!? Според товя което виждам от показанията основни консуматори са Android System Android OS Screen съответно 35 26 21 % надолу имам само още 4 приложения Phone idle Cell Standby Google services messenger последните две имат опция да бъдат спрени. При последното показание телефона пишеше че е ползван на батерия 15 часа от тях на включен дисплей 1. 35 часа. Кое го държи буден - как да разбера предполагам почти нищо. Загрява силно в горната половина на апарата еднакво отпред и отзад.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)