Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки

Има ли начин за премахване на вибрацията при зареден на 100% телефон.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай
Аксесоари

Здравейте. Преди седмица купих LG G4 H818P с две сим карти. За огромна скръб и печал телефонът бе с Андроид 6.0 ММ. Не ми остава нищо друго освен да ви помоля за помощ... Много е дразнещо човек да трябва всеки ден да си зарежда телефона, но по 2 пъти на ден - чисто нов телефон за толкова пари... Нито големия екран, нито нищо друго, нито мижавата употреба на фб или инстаграм може да бъде акуратно обяснение на този тумор!
Ето и снимките, като от най-долната ще забележите, че дисплеят при мен с танталови мъки избутва 2 часа, може би защото яркостта му не е 0%, а на цели 28%, на колкото го държи автото... Колеги, пълна трагедия! Моля ви, помогнете!

[Изображение: Screenshot_2016_04_29_22_19_53.png]

[Изображение: Screenshot_2016_04_29_22_20_16.png]

[Изображение: Screenshot_2016_04_29_22_20_36.png]

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай

Изтрий си Facebook приложението и виж как ще е. Ползвай браузъра за достъп до Фейса.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

За една седмица батерията не може да влезне в нормален режим.
След още 1- 2 седмици би трябвало да кара малко повече.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2016-04-29, 22:12:51)Lance написа:  Здравейте. Преди седмица купих LG G4 H818P с две сим карти. За огромна скръб и печал телефонът бе с Андроид 6.0 ММ. Не ми остава нищо друго освен да ви помоля за помощ... Много е дразнещо човек да трябва всеки ден да си зарежда телефона, но по 2 пъти на ден - чисто нов телефон за толкова пари... Нито големия екран, нито нищо друго, нито мижавата употре*а на фб или инстаграм може да бъде акуратно обяснение на този тумор!
Ето и снимките, като от най-долната ще забележите, че дисплеят при мен с танталови мъки избутва 2 часа, може би защото яркостта му не е 0%, а на цели 28%, на колкото го държи автото... Колеги, пълна трагедия! Моля ви, помогнете!

[Изображение: Screenshot_2016_04_29_22_19_53.png]

[Изображение: Screenshot_2016_04_29_22_20_16.png]

[Изображение: Screenshot_2016_04_29_22_20_36.png]

Батерията и трябва месец за да влезе в час понеже e LiMn2O4 ... та търси максимума тогава ...
Гледайки първата снимка виждам почти 9 часа употреба и диаграма за 6 часа назад през която ясно личи, че телефона не е спинкал, което е пагубно за всеки телефон. Някой гад те е държал буден ... Втората снимка виждам и виновника ... на второ място и даже е активен (ако не е активен нямаш бутон стоп). Ако се върнеш с 15 мнения назад в темата до мнение 137 (твоето е 152) ще видиш моя препоръка да се маха и да не се ползва нищо на което пише facebook ... 5 мнения преди твоето (142) съм постнал снимка със 6 часа екран това със 6.0, всичко стоково, нерутван и нищо не е забранявано. Само не се ползва нищо свързано с фейсбук ... Та телефона го може ... изводите какво и как да ползваш си ги правиш сам.

Едит: Споменаваш мижава употреба на фейсбук ... да уточня, че ти може да го ползваш малко, но ако той работи на заден план и тормози телефончето (понякога държи проца на високи честоти) през всичките 8 часа и 42 минути, докато ти е в джоба ... пак пада батерията все едно си го ползвал 8 часа ...
Цитирай

Аз нямам месинджър, но фб имам. Пробвах да го махна и да влизам през браузър - нямаше разлика за мен в батерията. И пак го сложих. Около 4 часа екран правя.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

При мен май проблема се оказва, в едно приложение което сложих за записване на разговорите.Сега го махнах и ще видя няколко дена как е.Махнах месинджъра и оставих само приложението за фейса.
Цитирай

След като онзи ден ви писах и публикувах горните снимки, направих всичко, което може да спести батерията - изключени всички синхронизации (те и преди си бяха), изключване на gpsa (преди бе на режим пестене на батерията), включване приложенията да заспиват на бекграунд (т.е. като някой ти пише по вайбър, фг или инстаграм, нямаш и хабер понятие, докато не пуснеш екрана), яркостта на дисплея е 30-40% (така бе и преди). Докарахме го до 12на часа работа при 2ч 20мин СОТ. Но чак пък да изтривам всичко, свързано с фб... Не знам за какво му е на човек да има хубав смартфон, флагмен на дадена топ марка, ако на него не трябва да си отваря дори фейсбука или вайбъра!?! Нормално е човек по няколко пъти (не постоянно или по 100 пъти) да си отвори фейсбука и да се опита да види новините си или ако има някакви известия. Всичко това да кажем средно по около 1-2 пъти на час. Нормално е понякога към това да направиш някоя друга снимка, да прегледаш нещо на телефона за няколко минутки и да проведеш около час и нещо разговори. От сряда досега общото време на разговор на телефона е 2ч 15 минути... Все ми се струва, че всичко гореизброено е нормално, но е крайно ненормално подобна употреба да води до изчерпване на батерията за 8 часа. Остава ми да се надявам, че ще се удължи мъничко след няколко седмици или 2 месеца, както някой бе споменал. Надявам се също скоро да има и някаква реална отпимизация (относно батерията) в бъдещите ъпдейти.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай

Телефона ти не спи. Щом не спи ще пада батерията без значение дали е флагман на дадена марка или не. Има доста програмки които следят кое ти буди и държи телефона буден ... та спокойно можеш да провериш дали няма и друго ... Никой не ти казва да не ползваш фейсбука ... ползвай си го, но батерията ще пада, понеже това е едно от най калпавите приложения за андроид въобще ... и аз се надявам на ъпдейт ама не на телефона ... той си работи прекрасно, а на фейсбук апа ...
27% (снимката в предния ти пост) ти е изхабил екрана, който е най големия консуматор (заедно с GPS-a) за над 2 часа работа, а в същото време 26% са ти заминали от фейсбук с "мижава" според теб употреба. Погледни пак мнение 137 и виж почти 26 часа употреба с 50 минути разговори, малко над 3 часа екран и оставащи 35% батерия ... сравни го с "до 12на часа работа при 2ч 20мин СОТ" ... Казах ти изводите си ги прави сам. Как ще си ползваш устройството също избираш сам. Аз през телефона във фейса не влизам нито през приложения, нито през браузър и о чудо ... батерията държи 2 пъти повече.
Цитирай

Нещо странно виждам последата седмица, с 4г-то на Мтел. Батерията кара повече отколкото да го държа на 3г??? Ползвам си телефона по един и същ начин, досега не ми е карала толкова на включен екран...
[Изображение: 9efcc87c6f8f68c7988b51479ad627cb.jpg]
[Изображение: cfe797d8a63aa52d4f9a6ca642cd7358.jpg]
[Изображение: 2f1bf768c44790a8e02f7985601ab797.jpg]

Sent from my G4 using BG Post

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

4г има по ефективни LP профили при добро покритие ... какво те учудва? С блутут всяка следваща версия също е по енергоефективна ...
Цитирай

Еб*симу! Аз май ще махам и фейса....Сега за 16 часа с 1:26 часа SOT, 35 мин разговори и 12% точене от фейса съм на 30%....Мислех че ще се размина само с месинджъра, ама не.
Цитирай

Ама то идеята не е само да го махнеш ... stiebel и той го ползва ама виж как му е изяло само 4%. За да не папка ток влизаш 1-2 пъти на ден ... Вие сте вътре по 1-2 пъти на 10 минути за по 5-10 минути ... ами няма как да стане Smile
Цитирай

Е аз фейса си го ползвам редовно, пише че е работило 53 минути. Не се ограничавам от нищо, е**ти, за какво съм го взел тоя телефон

Sent from my G4 using BG Post

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

53 минути на ден е много различно от 53 минути на час ...
Лично за мен без него е най добре Smile
Цитирай

Така е, прав си. Пробвах един ден да влизам през браузъра, но много изнервящо ми се стори. Да дърпа батерия колкото ще, тока е евтин дет се вика кот такоа...

Sent from my G4 using BG Post

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Значи при мен явно не е и от него проблема, сега го погледнах 44 мин ми е работел.
Цитирай

Виждал съм го и на друго G4 - фейса е на второ място след екрана. Аз също понякога влизам доста често, но стои доста назад е списъка. Защо така се получава - не знам.
Цитирай

Ето го и моето източване в покой без да е докосван апарата. В началото се свеждаше до 1% за почти същото време, но всичко тече, всичко се променя...
[Изображение: 16386e12823et.jpg]
Ползвам lite версията на ФБ, но с изключени известия, та все едно не я ползвам... ;-)

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

А как се правят приложенията да заспиват в бекграунд и да не точат батерията, че така и не разбрах?

Другото, което искам да попитам е, ако си изключва всички синхронизации освен Gmail, като получа мейл ще получавам ли известие в реално време, за получения мейл?
Цитирай

@straightup - Получаваш си известията в реално време.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

здравейте,да попитам да изчакам ли батерията да падне преди първия заряд или мога направо да го включа да се зарежда и ако да,може, то ще е проблем ли да го изключа преди примерно да се е зареждал 12 часа(имах по-стар телефон и при него тов абеше валидно)
Цитирай

LiMn2O4 т.е. гледаш да я включиш на заряд когато е на 20% или повече % ... веднъж на 3 месеца сваляш до 0 ... съхраняваш между 50-70%  като отчиташ и температурен фактор ... при 0 по целзий губиш 2% от капацитета на година ... при 25 градуса 4%, при 40 - 15%, при 60-25% като за сравнение ако я държиш заредена на 100% или разредена губиш 6,20, 35 и 40% при съответните температури на съхранение.
При постоянно смъкване до под 20% прави около 600 цикъла. Спазваш правилата по горе ... останалото както душа сака ... може да доживее и 1600 цикъла.
Сменяема е и относително евтина, та не и се притрисай особено ...
@straightup дозе, гринифай, забрана на определени дейности ... какво точно искаш да съм по конкретен?
Да ако гмайла не е ограничен ще получаваш ... уви не е в реално време ... закъснение от няколко секунди поне има винаги. Понякога е повече, но до няколко минути получаваш.

Едит: Ето ти табличка с % на разряд при които включваш да зареждаш и циклите които правиш ...

[Изображение: 16.jpg]
Цитирай

Значи ли това че ако оставям батерията да пада до 10% винаги и след това зареждам до 100% ще имам най много цикли на зареждане?

Galaxy S10
Цитирай

Точно това е подчертал колегата: не допускайте разряд под 20%!
Иначе с една резервна може и да не доживее телефонът да ги износи и двете... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)