Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z6 може да има чувствителен на натиск дисплей
#1
Information 

[Изображение: kjcaOLd.jpg]


Възможно е Sony Xperia Z6 да има чувствителен на натиск дисплей, подобен на технологията в новите модели Iphone .

Линк към статията


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

С това темпо след нова година трябва да са пуснали поредната зетка Smile
Цитирай
#3

На сервиз:
-Как си счупихте дисплея?
-Абе има една опция, ама нещо не се пускаше.....

p30 pro
Цитирай
#4

Ами те всички производители бързат. S7 май ще бъде представен януари-февруари. G5 също май ще го представят първото тримесечие на 2016. Z6 и той може първото тримесечие.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Сигурно ще е догодина на есен. А на пролет нещо като Z5+ може да има никой не знае. Ама флагман след флагман през 3-4 месеца дори Сони не са правили. Поне 6 са минавали до сега Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#6

Много ясно че бързат. Ябълката пак обра 94% от световните продажби на Smarphones... За 2ри път. 200 милярда за харчене имат.
Затова, компанийте се побъркват, че нищо за тях. Обаче бързането води до грешки!!
Те SONY са не спряха...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#7

И друг път сме го обсъждали: един андроид производител не седна да види(образно казано) с какво Apple печелят потребителите. Защо не взеха да си оптимизират софтуера, Sony са емблематичен пример с това да правят камери за всички и с години да са посредствени. После, всеки прави компромиси в името на печалбата, та все от нещо е отрязано в хардуерно отношение и това се вижда. Софтуерна поддръжка - според настроението на произвофителя. Имат толкова много модели, че човек не знае, като си купи телефон, колко време ще получава ъпдейти. Да вземат да ги редуцират, но да не правят компромиси. И не на последно място, точно с тази тема е свързано, да не чакат ябълките да пуснат нещо, за да го копират, а да действат. Не може само цените да надуват и да се надяват, че ще успеят...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#8

Не си правете надежди, че този телефон скоро ще бъде пуснат. Това в статията е в сферата на предположения и мътни слухове. Ако в действително име нещо такова, то ще бъде реализирано най-рано след лятото.
Цитирай
#9

(2015-11-25, 07:26:06)kayovas написа:  И друг път сме го обсъждали: един андроид производител не седна да види(образно казано) с какво Apple печелят потребителите. Защо не взеха да си оптимизират софтуера, Sony са емблематичен пример с това да правят камери за всички и с години да са посредствени. После, всеки прави компромиси в името на печалбата, та все от нещо е отрязано в хардуерно отношение и това се вижда.  Софтуерна поддръжка - според настроението на произвофителя. Имат толкова много модели, че човек не знае, като си купи телефон, колко време ще получава ъпдейти. Да вземат да ги редуцират, но да не правят компромиси. И не на последно място, точно с тази тема е свързано, да не чакат ябълките да пуснат нещо, за да го копират, а да действат. Не може само цените да надуват и да се надяват, че ще успеят...

Съгласен съм с теб, но само от части. Как и защо успяват да продават Ейпъл има достатъчно примери и презентации (на ТЕД примерно) в които се говори за марката, маркетинга, целта  им и като цяло за компанията и успехите им. Ако мислиш,че основно успяват в последно време само заради просто добрия продукт, който изкарват, значи си много наивен....

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#10

С едно уточнение - големия % на Епъл не са продажби а печалба, което е различно. По брой продажби са по - назад. Та всеки да си направи извода как се прави голяма печалба с по - малко продажби (жокер - overpriced average products) .

По темата - не виждам никакъв смисъл от този тип управление с няколко степенен натиск. Мисля че Хуауей изкараха устройсто с такъв натиск, още преди Епъл и силно се надявам останалите производители да не се юрнат и те.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#11

Чисто и просто е супер удобно. Аз харесвам опцията.
Пример - на айфона, когато ползвам опцията на дайлъра ми излизат следните неща - нов контакт/последно набрани, не мисе налага въобще да влизам в дайлъра/контакти и да избирам от там. Спестява ми няколко секунди, което е супер удобно, лично за мен.
Пример - на браузъра, когато го натиснеш излиза директно опция за нов таб. Не е нужно да влизам в браузъра и да натискам отделно.
На мен лично ми харесва. Общо взето е като писалката на нота - или я ползваш и я харесваш безумно много или е безполезна за теб. За мен екстрата е удобна, полезна и работя по-бързо с телефона, благодарение на нея.
Ако се имплементира ще е супер. Доста по-полезна е от 4к дисплей...

Choosing...
Цитирай
#12

Колеги, маркетинг, маркетинг, обаче ако телефонът е боклук, няма да се купува, каквото и да казва маркетинга. Apple са хванали няколко ключови неща: запомнящ се дизайн(макар и със забележки, но изцяло характерен за тях - не копират); много добър процесор; една от най-добрите камери; софтуер, който само те предлагат, колкото и да е ограничен в много отношения; Екстри, които се ползват от масовия потребител - може да не са много и да не се ползват от всички, ама рекламата около тях така ги раздува, че всеки ги знае, дори и да не ги ползва. Батерия, която държи що годе добре, предвид капацитета й.

Махнете предимствата, маркетингът и от магьосници да е съставен, пак няма да успеят. Зад шекера обаче стрижат потребителите зверски. Но това е вече друга тема.

Ха сега вземете, Андроид производителите. Те до един се изредиха да пускат "златни" телефони, след като Apple го направиха. Ами пасивни са, това е. Или по-скоро са заети да обслужват хилядите телефони, които бълват. И им липсва ясен бизнес модел: услуги ли ще продават, скъп хардуер ли...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#13

За мен тази опция е абсолютно безполезна, също както и скенера за отпечатъци. Радвах му се 2 дена и го деактивирах. За iOS може да върши работа, защото самата ОС няма достатъчно богата функционалност. В Андроид обаче я намирам за излишна и просто ще вдигне допълнително цената на и без това скъпите напоследък флагмани.  Blush

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#14

За тебе е безполезна за други е много полезна . Това , което слона написа за 3d toucha-a на Apple , го подкрепям на 100% . От както го ползвам , като хвана Ноута постояно се бъркам и натискам дисплея му по- силно да излезне въпросното меню .
Цитирай
#15

И аз предпочитам да имам интерфейсен бутон , вместо да си играя да натискам силно , слабо и т.н...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#16

Това е ясно всеки си има предпочитания . Вече месец ползвам въпросното " натискане по-силно" и просто е супер удобно . Но докато не го използваш дадено време не може да прецениш колко е полезно .
Цитирай
#17

И аз съм на мнение, че докато не изпробваш дадено нещо, няма как да кажеш...това за мен е полезно или не е полезно.
Цитирай
#18

Ами аз го ползвах на братовчедка ми на телефончето (6s) ,  не ми помага да действам по - бързо, даже напротив. Прав си, че всичко е до свикване , а аз определено не съм свикнал. Не мога да кажа как ще е след по - дълъг период на ползване.

Android и iOS са различни все пак.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)