Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да променя часовника на lock screen-а.
#1

Здравейте, как мога да си сменя часовника на lock screen-a, както при android 4.4.2 (KitKat), т.е да не е кръговия часовник, а да е някакъв по-различен, че нещо не ми харесва този.  Sad Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Като ти излезе часовника плъзваш на някъде и след това отиваш на настройки и от там го променяш.
Цитирай
#3

Не става така, не че знам как става точно, но по описания начин не става. Или това поне важи за Stock Rom.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#4

С андроид 5.0 съм и не става, поне от моя гледна точка... всякак си пробвах и къде ли не се рових. Smile
Цитирай
#5

Колегата @amateur май говори за часовника на quick circle как се сменя. Този на заключен екран и аз не знам как може да се смени.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#6

При Android 5.0 е премахната тази опция за промяна на часовника на заключен екран, както също и добавянето на widget.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#7

От прочетеното в нета, и аз стигнах до този извод, при 5.0 я няма тази опция. В този ред на мисли, някой може ли да каже, кое е точно приложението за заключен екран на LG. Преди имах HUAWEI Ascend P6 и като изтрих приложението за заключен екран на HUAWEI, получавах стоковия за версията на Андроид.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#8

system/app/LGLockScreenSettings


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

@vargala81 Ако може да качиш скрийншотове как става.
Цитирай
#10

Отговора ми беше към колегата alex.stankov, къде се намира файла с оригиналния LockScreen на LG. В моя ром също не може да се променя, но е само часовник, без кръгче. И има доста повече видове анимации при отключване. След малко ще кача някъде apk-то от моя ром и ако искате го пробвайте на ваша отговорност - макар, че освен да не работи, друго не може да стане.

Ето файла https://drive.google.com/file/d/0B_SDRfC...cslist_api
Ако се свали под друго име, преименувайте го на LGLockScreenSettings.apk
Обеснявам как се заменя:
  1. Трябва ви рут достъп и файл мениджър с рут права.
  2. Отивате в system/app/LGLockScreenSettings.
  3. Преименувате за всеки случай LGLockScreenSettings.apk на LGLockScreenSettings.apk.bak и папката lib на lib.bak
  4. Копирате моя файл и го поставяте в същата папка (LGLockScreenSettings)
  5. Оправяте правата на 0: root 0: rot -rw-r--r-- (0 0 644) и рестартирате.

    Ако не стане или пък не ви хареса и искате да върнете стоковия, изтрийте моя файл, изтрийте .bak на LGLockScreenSettings.apk и папка lib, рестартирайте телефона и готово. Ако пък ви хареса, можете да изтриете LGLockScreenSettings.apk.bak и lib.bak.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Благодаря, ще се пробва.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#12

@vargala81 пробвах всичко написано, но явно часовника е някъде другаде. Като премахна LGLockScreenSettings.apk и папката lib, изчезват опциите за анимациите при отключване и опциите за бързи бутони на заключен екран от менюто Settings/Lock Screen. Но пустия кръгъл часовник си стои там Smile. Това ме навежда на мисълта, че часовника е някъде другаде и може би има нещо общо със Smart Notice. Друго обяснение нямам. Явно LGLockScreenSettings.apk съдържа само опциите за анимация при отключване с плъзгане по екрана и опциите за бързи бутони на заключен екран.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)