Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слухове: Google ще помага на Samsung да оптимизират TouchWiz
#1
Lightbulb 

[Изображение: samsung_google_handshake.png]



Тази година Samsung положиха много усилия за оптимизирането на своя потребителски интерфейс TouchWiz, използван във всички Android устройства на компанията. Дали обаче са направили достатъчно? Не точно, защото все още има работа по управлението на RAM паметта, където се срещат проблеми дори в устройства като Galaxy Note 5 и Galaxy S6 edge+, въпреки че са с по 4GB RAM...



Към цялата статия -->
Цитирай
Аксесоари
#2

А дано! Но чак не виждам как ще стане.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#3

Ако случайно Гугъл успеят да има оправят лаунчъра, което адски ме съмнява, съвсем ще затвърдят мнението, че просто Самсунг не могат да пишат софтуер. Мисълта ми е, че ще станат съвсем за смях, ако начинанието с Гугъл има успех.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#4

Samsung бяха компанията, която смазваше конкуренцията при Android. Като гледам последните им творения, май и хардуер не могат да правят, при все, че процесорите им са много ОК, екраните им са ОК, имат много добри камери... а крайният резултат е телефон с компромиси.

П.П. Аз ли не си спомням правилно, обаче при излизането на последните две версии на TW се твърдеше, че са адски оптимизирани. Затова и пусканаха телефоните си висок клас със все по-малки батерии.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

На тъчуиз проблема не е толкова батерията, колко рам-та и лагването.
Цитирай
#6

На TW в момента проблемът му е управлението на RAM-та. Всичко се отваря бързо, върви плавно, не лагва, обаче каква е тази мания да затварят приложения, не знам. Много агресивно убива приложения, които са на заден план и не се ползват в момента. При все че телефонът е 3GB RAM. Толкова ли не успяха да го оправят това. Или да бяха "преписали" от HTC или Google...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#7

Проблема е там че много са натоварили системата с глупости които не вярвам някой да ползва защо просто не я моднаха, а трябваше да я тъпкат с глупости и тъпи приложения който дърпат само рам, а не я оставоха чиста само с дизайна и гоогле приложенията нищо повече не му трябва на човек от там на татък той ще си качи каквото му трябва

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#8

Абе те ако искат и 200 литра ла*на с кетчуп да сложат в TW, наличието на толкова гъби РАМ не трябва дори да ги усеща тези неща. Аз на ябълката от време на време като играя игра и нещо излезе което трябва да свърша я свалям долу и забравям за нея понякога за повече от 6 часа и като се сетя че тя все още седи отворена в Background просто я отварям и продължавам без да я убива. Оставям и по 10 приложения да работят някога по няколко часа през които го използвам телефона като GPS и нищо не Kill-ва след това. Точно управлението на РАМТА им е проблема на Самсунг както казаха по-горе, не ненужните им приложения.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)