Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Размазване на снимки в движение
#1

Здравейте, имам проблем с камерата. Коя настройка трябва да се направи, за да не се размазват снимките при по-бързо движещи се обекти? В това видео може да видите как се заснема колелото, бързо движещ се обект и няма размазване, каква е настройката? Това е линк към клипа: http://vbox7.com/play:13717d0b49 на 02:03


Прегледах настройките в клипа и на телефона ми и липсва следната опция: Стабилизация на снимки. Не знам за какво се използва, ако някой има представа, да помогне.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо си мисля, че slow motion клипа и time lapse са правени, докато телефона е бил на статив?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Ами това не ми прилича на клип, а на отделни снимки, но аз грам не разбирам, преценете вие и кажете, има ли такава настройка или нещо от сорта?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#4

Опа, моя грешка. Не видях за кое питаш.. Предположих, че за края на клипа, защото там пак се вижда колело. Иначе за втората минута - уж си снима човека ей така, просто се опитва да не мърда.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#5

Не знам при S5,но при мен на ноут 2 при режим на запис има опция бавно движение и като гледах клипа е същото.Така че и при S5 трябва да има тази функция.

Ето виж https://www.youtube.com/watch?v=Ovv5Ati5eIY

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#6

Не, не тук не става въпрос за slow motion. На клипа виж 02:03, не е slow motion, защото прави снимки, а не видео клип.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#7

Точно, имате ли представа, каква е тази опция и как да се направи, пробвах с подобен опит, но някои снимки се размазват, други не.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#8

Това което разбрах е,че използва fast focus.

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#9

Къде е настройката за fast focus? Как изглежда самата иконка, ако е в настройките на камерата? Не намирам нищо от сорта на Fast Focus или Бърз фокус?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#10

Fast Auto Focus е опцията, но би трябвало автоматично да е пусната.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#11

При мен липсва, не съм сигурен. Ето снимки: http://i.imgur.com/vtyLvIx.jpg http://i.imgur.com/ZJY2tMw.jpg

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#12

Избирателен фокус ,какви опции има там?

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#13

Ами не мисля, че това е опцията, друга е. Не мога да разбера коя..

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#14

Здравей, наскоро ми се налагаше да снимам един волейболен мач и съответно, за да не се размазват снимките, първо пробвах с режим спорт. Някои снимки се получиха, но най-често бяха размазани, след което пробвах с автоматично фокусиране, НО с HDR (богати цветове) и резултата беше малко по-добър. Реших да включа и светкавица и всичко се получи както трябва. Та заключението е Auto Focus, HDR, Flashlight (имай в предвид, че светкавицата осветява снимката допълнително, затова даденият пример е показан на дневна светлина). Дано да съм бил полезен, поздрави!

Sony Ericsson Xperia x10i & PSP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)