Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bypass за "PIE" защитата
#1
Information 

Здравейте. Търся малко помощ за S-Off.

Когато стигна до последната стъпка за премахването на S-Off ми излиза следното ( only position independent executables (PIE) are supported.) и попаднах на решението по долу но не знам как се прави.

Някой знае ли как се прави този "байпас" на тази защита ( http://forum.xda-developers.com/google-n...k-t2797731 ) къде точно трябва да въведа тези кодове ? 

Моля, модераторите, ако съм сгрешил с нещо в темата, да ме извинят и да ме поправят. Smile

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
Аксесоари
#2

Съдейки по този пасаж

Цитат:It is not necessary to wipe any caches after flashing, although you may want to "clear data" for any apps that were crashing prior to applying the change so that they can start fresh.
трябва да се флашнат зиповете най отдолу на поста. Добре е и да се изкаже някой дето разбира все пак Smile

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#3

Моля автора на темата да обясни, точно какво иска да направи, с какъв телефон е (линка, който си дал е към нексус 5 раздела в xda, който няма нищо общо с М8?!).Ама обясни подробно, всичко отначало!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

(2015-11-30, 06:44:18)vlaf написа:  Моля автора на темата да обясни, точно какво иска да направи, с какъв телефон е (линка, който си дал е към нексус 5 раздела в xda, който няма нищо общо с М8?!).Ама обясни подробно, всичко отначало!
С м8 съм. Но когато въведа това което ми излиза..в гугъл, ми излиза тази тема. Искам да направя телефона със S-off, но не ми позволява заради тази защита "PIE" и решението което намирам е в темата която съм споделил.Ако пропускам нещо да кажа, попитайте.

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#5

Пропускаш много неща!Единствения възможен начин за s-off е да заплатиш 25$, а това е сайта за целта http://theroot.ninja/ .
Естествено има малък шанс, да си с по-ниска версия на firmware и да стане безплатно.Напиши с каква версия на firmware си.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6

В ютуб има клипчета чрез CMD и става, а на мен, мисля че на последната стъпка ми излиза това с PIE-to..
4.19. ... е номера на фърмуера.. довечера ще пробвам.

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#7

Забрави какви клипчета има в ютуб. Ето това ти трябва:
Цитирай
#8

(2015-11-30, 14:40:50)privieleg написа:  4.19. ... е номера на фърмуера..

Въобще не се занимавай с други клипчета, освен с това, което колегата над мен е дал.
Единствената ти опция е да платиш, щом firmware ти започва с 4.19......Друг вариант няма!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#9

Понеже ми стана любопитно, на моя М8 започва с 4.16.... Кога е безплатно, с какви цифри трябва да започва?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#10

Не помня, с коя версия на firmware, работеше за последно firewater, точно преди година му спряха поддръжката.Всъщност няма значение с коя версия си, защото безплатния метод работеше чрез Интернет, т.е дори и да не си с версия 4.*.*.*, пак няма да работи, защото никой не поддържа тези файлове.
Авторите на firewater го спряха и направиха sunshine, за да изкарат някой лев........

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#11

Тогава може да се lock-не темата Smile Благодаря ви за отделеното време Smile

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)